Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megkeményedett, régi bőr...

Megkeményedett, régi bőr felpuhítása?

Figyelt kérdés

Valakinek valami tipp, hogy hogyan tudnék egy régi, megkeményedett kengyelszíjat ismét puhává varázsolni? Jelenleg annyira kemény, hogy egyáltalán nem hajlik, nem lehet átállítani.

Csak a nyeregálopó/babaolaj segít rajta, vagy vannak "házi praktikák" is?



2020. febr. 20. 23:39
 1/7 anonim válasza:
Wd-40.Azzal kell befújni.
2020. febr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 cseppszi ***** válasza:
gyógyszertári paraffin olaj
2020. febr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:
Az öregek egy szalonna darabbal megdörzsölték a lószerszám mindkét oldalát, állni hagyták, aztán a fölösleget letörölték.
2020. febr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez jött be: [link]


Nagyon jó cucc, az ősöreg régi lószerszámokat is szépen rendbe rakta. Nem olcsó tudom. A másik megoldás, hogy veszel bőrolajat és azzal kened egy hétig mindennap, míg újra olyan hidratált nem lesz, hogy puha hajlékony legyen.

Mindkét módszer jó, ne lepődj meg, ha belemegy vagy jó 3 - 4 deci olaj, kell az neki.

2020. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 21. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a CDM től használom a belvoirf,tudom hogy elég drága de nagyon nagyon sokáig elég és ez a legjobb.

Menj át nedves szivaccsal az egészen,aztán belvoir nyeregszappant habositsd be és alaposan habozd át majd mosd le a habot de minnél kevesebb vízzel.

Töröld szárazra egy rongyal a bőrt és hagyd 5 percet állni szárazon.

Majd kenj rá a belvoir balzsamból bőven mindenhova és hagyd hogy beszívja amennyi idő kell neki (akár pár óra)és utána kezd el hajlítgatni.

Mindennap csináld meg,és ne használd amíg nem lesz tökéletes.

Egyébként tényleg megéri eg x ilyen minőséges ápolószert venni mert ez nem a szart kened a bőrre!

Főleg ha minőségi bőrről van szó(CWD,butet,prestige,antares)nem pedig valami gagyi fosról.

2020. febr. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,egyébként a styleba minden sokkal drágább.

Amit küldtek az sem valami jó minőségnek tűnik.

Meg ami jó minőség az az effax.de abból is a méhviszos bőrbalzsamot vegyed! Mindenből mert az sokkal értékesebb!

Ha pedig mindenképp olcsóbbat akarsz akkor talán a b&e csak fontos h mindegy mit veszel vegyél nyeregszappant is!!

2020. febr. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!