Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Www. Lohatonbudakeszin.hu...

Www. Lohatonbudakeszin.hu Erről a lovardáról és a pólós edzésekről mi a véleményetek? Van aki ide jár?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 23:49
 1/4 anonim válasza:

jó helynek tűnik :D

jó ötlet, ráadásul csoportos játék :D

én is kipróbálnám!!!!!

2014. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én oda járok lovagolni 5 éve, nagyon szeretem. Még nem pólóztam soha, szüleim szerint az a legveszélyesebb lovas sport, ezért meg kell várnom, amíg 18 leszek :( De a lovasiskolát nagyon szeretem, a Brigi és az Anna a kedvenc edzőm!
2018. jan. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Három évig lovagoltam ott, részben az iskolalovak meglehetősen rossz állapota miatt hagytam ott a helyet (lábproblémák, soványság, öreg lóval ugranak stb.). Az edzésekről annyit, hogy az osztálylovaglás során nagyon sok lovasra kellene az oktatónak figyelni, ami nyilvánvalóan nem megvalósítható, tehát a fejlődés sem számottevő. Egyéni edzésre én nem jártam, de ott nagy eséllyel gyorsabban lehet haladni. Egyébként a lovak nagy része normálisan képzett, az alapokat el lehet velük sajátítani. Pólózni nem pólóztam én sem, bár elég sznob sportnak is tartom, ugyanis lókiképzés szempontjából rossz a lónak (rángatják a száját), de ez nyilván egyéni preferencia kérdése.
2019. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Pár éve voltam ebben a budakeszi lovardában...

Hát hogy is fogalmazzak... Összességében borzalmas a hely. Ahhoz képest hogy már nagyon sok éve üzemel valószínűleg igen nagy profittal, elég igélytelen, szedett-vedett, olyan benyomást kelt, mintha mindenféle koncepció nélkül, ad hoc jelleggel oda rakosgattak volna egy pályát, pár rozoga faépületet, konténert, meg egy kb 30x30 méteres, túlnyomásos elven működő sátrat, ami fedelesként szolgál (nekem pl mindig megfájdul a fejem az ilyen sátrakban, ráadásul rengeteg energiát fogyasztanak, borzasztó nagy a környezeti terhelésük). A közlekedő utakon és a "parkolóban" nincs burkolat, bokáig ér a sár mindenhol, a bekötő "út" is olyan, hogy néhol attól féltem hogy eltűnök a gödrökben az autómmal együtt...

Tipikus parasztvakítós tömegbérlovarda, 6-7 fős osztályok, olyanok is elengedve, akiknek még vastagon futószáron lenne a helyük. Az oktatás színvonala a béka segge alatt, 0 üléskorrekció, 0 lovaglástechnika, 0 idomítás, az oktató csajok szájából meg konkrétan kilóg a kapanyél, meg a bagó...

A polo lovak csak lemozgatási célból vannak néha berakva az iskolalovak közé, amiket elég "egyedi", konkrétan katasztrofális ihajjcsuhajj stílusban lovagoltatnak a gyerekekkel (iramfokozás=dőlj előre, rúgjad, tosszad a csípőddel... nem baj ha körökön keresztül hamis lábon vágtázik... Gojko Mitić sírva fakadna 😱) Semmi köze a klasszikus angol lovaglásnak ahhoz, amit azokkal a lovakkal csinálnak az iskolalovardában.

Egyébként a tulajnő férje polozik, azok az ő saját lovai.

Egy szó mint száz, nekem egyáltalán nem volt szimpatikus! Persze attól függ mi a cél. Ha csak "pacigolni", lötyögni szeretnél a ló hátán, akkor ok, de ha rendesen meg akarsz tanulni, és színvonalas oktatást szeretnél kulturált környezetben, akkor ne menj oda!

2020. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!