Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyedül mehetek terepre...

Egyedül mehetek terepre lovagolni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 13. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját lóval igen, máshogy nem igazán.
2020. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 felett vagy és saját lovad van nem tilthatja meg senki. De nem a legokosabb dolog egyedül kimenni
2020. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi vàllaszokat!

15 éves vagyok van lovam de még sosem voltam vele terepen.Nagyon régen ő már volt terepen.Én még csak párszor voltam terepen több emberrel.Egyáltalán merjek vele terepre menni?

2020. máj. 13. 20:12
 4/8 anonim válasza:
62%
Mennyire ijedős/félős? Terepen bármi kiugorhat, felrepülhet, ha mondjuk egy hangos fácántól kirohant a világból akkor nem érdemes egyedül kimenni. Ha viszont jók az idegei és kölcsönösen begbíztok egymásban, akkor szerintem próbáld meg. Először inkább csak egy kis kört menj a környéken hogy szokja a dolgokat aztán lehet egyre többet.
2020. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj ki egyedül. Ha leesel és elengeded a szárakat akkor elmegy a ló. El is ütheti valami. Ha van ott rajtad kívűl más is akkor egy másik lóval megtudja fogni a tiedet.

Ez a jobbik eset, de ha úgy esel hogy elájulsz akkor ott pusztulsz meg ahova éppen estél.

Lovaddal is csomó minden történhet. Vagy vissza megy a lovardába vagy nem.

Még ha többen is vagytok és nem sikerül megfogni akkor is tudnak szólni a loviba hogy figyeljenek hátha bevágtat a loviba vagy ha úton kell átmennie, előtte fogják meg.


Nálunk nem egy ilyen eset volt hogy a ló lovas nélkül tért vissza a lovardába, pedig nem egyedül ment ki az illető. A többiek értesítettek valakit fogják meg a lovat a főút előtt mert tudják hol fog majd érkezni. De ha nincs ott senki, te leesel, a telód összetörhet vagy épp elájulsz akkor te is bajban leszel meg a lovad is.

2020. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat jártam terepre társasággal és történtek érdekes dolgok.. Szerencsére komolyabb baleset nem volt, de bármikor bármi előfordulhat. Nagyon csábító a gondolat, hogy egyedül vágjak neki lóháton a természetnek, nagy álmom volt ez, de nem biztos, hogy be merném vállalni.
2020. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
79%
Én szinte csak egyedül járok terepre, eddig még sose volt semmilyen baleset bár az én lovam már nagyon tapasztalt, kötél idegzetű
2020. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, de ha valami baj történik akkor jobb ha van veled valaki
2020. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!