Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék egyedül lovagolni?

Hogyan tudnék egyedül lovagolni?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, akit nehéz lovagolni, makacs és önfejű. Új lovat venni nem tudunk, meg azért nagyon a szívemhez nőtt. Hogyan érhetném el, hogy tudjak vele lovagolni egyedül? Ki kéne vívnom a tiszteletét?

2014. szept. 19. 14:16
 1/9 anonim válasza:
Fogd meg jó erősen ülj rá és hajrá és ne engedd hogy ö kerekedjen feléd
2014. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Edző, edző, edző, edző.....
2014. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
E D Z Ő !!!!
2014. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
szerintem igazad van a tisztelet kivívásában. jó ehhez a parelli módszer (7 játék). egyébként kanca, herélt vagy csődör a ló ?
2014. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egy parelli.hülyéskedéstől nem fog megtanulni lovagolni, az csak akkor ér valamit, ha alátámasztja lovastudás! EDZŐ!! És jó! Az majd mindent elmond, és nem a gyakorin kell majd kérdezősködnöd. bár egy lótulajdonosnak nem értem, hogy miért nem ez volt az első, ami eszébe jutott!!
2014. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs makacs, önfejű ló. A ló alapvetően nagyon szolgalelkű, de rákérdez, lovas, vagy lekvár. Ha fe tudod mutatni a jogosítványodat, akkor bárhol bármit, ha nem tudod, akkor nem bízhat meg benned, ezért ő dirigál. De nem azért, mert ő szarik a vezérre, és önfejű, hanem azért, mert ő a vezér.

Megoldás? Edző, leginkább. Egyedül hókuszpókuszolni lehet, de aztán mindig megvan a végeredménye. Szabadidomítani is lehet egyedül, csak azt meg még csúnyábban el lehet rontani, ha valaki teljesen egyedül nekiáll egy elrontott lóval bűvészkedni, én egyedül azt semmiképp sem ajánlanám.


Az meg nem megoldás, hogy nem megy egy ló, eladjuk ,veszünk újat. Ha nem tudod uralni, az is el fog "romlani", akkor 2 havonta most lecserélgeted a lovat? Szóval helyes, ne add el. Hívj szakembert - de olyat, aki tényleg ért hozzá, és nem csak mondja. Szóval nem a szomszéd Janit, akinek volt két igáslova 20 éve...

2014. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kanca a lovam. Igazából ez az leadás ötlet nem tőlem jött, valaki kérdezte tőlem, hogy nem lehetne-e megbízhatóbb lovat szerezni (mondjuk nem is ért a lovakhoz), ezért írtam.

A parelli módszer nekem is eszembe jutott már.

Nemrég vettünk egy új, kicsit erősebb zablát (western zabla), azzal mondjuk egészen jól viselkedik. Néha úgy érzem -mivel elég okos ló-, hogy unatkozik és ezért játssza az agyát.

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat! :)

2014. szept. 23. 13:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Az edző dologra pedig azért nem nagyon gondoltam, mert nincs nagyon rá lehetőség. Van egy ismerősünk, aki nagyon jól ért a lovakhoz, de ő egy kicsit messze lakik. De azért megpróbálom kikérni a véleményét.
2014. szept. 23. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Helyezd a lovat nyomás alá. A lényeg, hogy ő engedjen, soha nem te. De ha engedett, azonnal engedj te is. Ez alapvetően működni szokott - mindig fokozatosan adj segítségeket, először a ló észre se vegye (gyk csak gondolsz rá, hogy pl. elinduljon), aztán alig vegye észre (pl. ránézel a darára, valami), utána van a finom segítség (pálcával oda mutatsz), majd erősebb (pácával farbúbra pöccintesz), és csak ez után jön a nyakleves, és vágsz rá egyet erősebben a farbúbra. Szóval fokozatosna. Amint teljesíti a feladatot, abbahagyod a segítséget, mert a jutalma a békénhagyás.

Ugyanez hátról is működik. Ha már üget, vágtázik, valami, nem tolom, mint süket a csengőt. Legyen benne annyi szorgalom, hogy megy a nélkül is, hogy foyamatosan adnám a segítséget, különben eltompul rá (már megy, de még mindig böködöm, hát akkor igazából tök8, hogy most megy, vagy sem).

2014. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!