Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SOS! 14 éves kortól lehet...

SOS! 14 éves kortól lehet egyedül közterületen lovagolni?

Figyelt kérdés
Hol van erre megírva törvény? Át tudná küldeni valak? NAGYON SÜRGŐS
2013. dec. 10. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Bocsi, nem tudom van e valami törvény rá, de én (ha nagyon muszáj) szoktam közterületen lovagolni. Szerintem miért ne lehetne? Ha tudsz lovagolni akkor oké. De ha pl közveszélyesnek tûnik ahogy lovagolsz (nem tudod megfékezni a lovat...stb.) akkor megállíthat egy rendôr.

14/L

2013. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kresz az állatok hajtásáról, vezetéséről (a lovaglás is ide tartozik):

"Az úton állatot olyan személy hajthat, illetőleg vezethet, aki az állatot irányítani képes és meg tudja akadályozni azt, hogy az állat a személy és vagyonbiztonságot veszélyeztesse. Az állatok csoportos hajtásához annyi hajtó szükséges, amennyi e feltételek teljesítéséhez elegendő. Az állatot hajtónak, illetőleg vezetőnek - ha a lakott területen kívüli út úttestjén vagy leállósávján tartózkodik - éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie."

[link]

Magyarul nincs korhatár a lovagláshoz, pusztán az a feltétel hogy a lovasnak képesnek kell lennie biztonságosan közlekedni a lóval.

2013. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Erre nincs törvény, de én pl nem igazán engednék ki 18 éven aluliakat egyedül(!) a forgalomba lovagolni.

Ha csapatban megy az ember vagy van legalább 1 kísérője az már más. A másik kérdés, hogy az illetőnek milyen a lovastudása és a problémamegoldó képessége, mert bizony egy tapasztalt felnőtt lovast is érhet meglepetés, nem ám egy gyereket.


Őszintén szólva szívesen meghallgatnám a rendőrség és egy jogász álláspontját ebben a témában, főleg azért mert nagyon bonyolult és összetett, mert a ló egy önálló akarattal rendelkező állat, ha terepen ledob/leesel és elszalad és netalántán balesetet okoz, akkor kit hogyan terhel a felelősség, kit lehet büntetni, lehet-e egyáltalán büntetni, hisz nincs arra 100%-os garancia, hogy valaki soha nem esik le, még akkor se ha világéletében lovagolt.

2013. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a fentieken kívül az a lényeg, hogy a kreszt ismerje az illető, ugyan úgy, mint kerékpározás esetén.

A másik, hogy a lóútlevél a lovasnál kellene, hogy legyen minden olyan esetben, amikor elhagyja az istálló területét.

2013. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jah csak a lóútlevél nagy, hogy az ember elcipelje. Nekem az egyik ismerősöm hordozza terepre, de már úgy néz ki, mint valami saláta.

Jó lenne, ha az útlevél mellé adnának egy plasztikot, amin rajta lennének a ló alapadatai, szín, születési év, sütés vagy chip száma, illetve a tulajdonos neve címe. Ez elférne a zsebben, és jobban bírná a gyűrődést is.

2013. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát lehet szerintem, de én még lóháton nagyon forgalmas többsávos útra nem mentem. Kis utcákban vagy nyugisabb helyeken simán ellovagolok sokszor szőrén is, bár ne vegyetek példát rólam! Legtöbbször kocsiban hajtom a lovat, soha nem igazoltatott még rendőr engem, ugye jogsim sincsen még, szóval semmi hivatalos papír. Bár a KRESZ szabályait ismerem, úgyhogy ezzel nincsen gond!
2013. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Állathajtás mellett még a lovaskocsit tiltó/engedő táblák is a lovasokra vonatkoznak. Kerékpárúton, gyalogúton, zebrán lóval közlekedni nem lehet. Zebrán még vezetve sem, nem tudom, miért. Ha bemész a rendőrségre, segíteni fognak, bár ők sem törvényalkotók, de rendesek, segítőkészek, én is így tettem. Ajánlatos, de nem kötelező, viszont biztonságosabb (!!!) hogy legyen rajtad is, és a lovon is fényvisszaverő felszerelés. Én varrtam mind a 4 lábára, a farkára, a kantárjára, és a szügyére (ez utóbbi még folyamatban van) is felcsatolható fényvisszaverő pántot(olcsóbb mint venni, de melósabb, viszont egyénre szabott). Mellényt is viselek, illetve a két karomon is van pánt, illetve még világító karcsík (és a ló 4 lábán is van világítás :). Kicsit olyanok vagyunk, mint egy karácsonyfa, de sokkal biztonságosabb, főleg, hogy az autósok, futók, motorosok nincsenek nagyon hozzászokva a ló jelenlétéhez...Sajnos télen korán sötétedik, terepen pedig jó, ha látszódsz akkor is, ha városban, vagy kint a határban vagy. MINDIG nálam van a "jelmez", és ha sötétedik, felteszem. Egy övtáskában remekül elfér a személyim, egy kis üveg betadin, a telefonom, a pénztárcám és a lovasbicskám. A ló papírjait nem kötelező magaddal vinni, akkor sem ha ülsz rajta, akkor sem, ha kocsit húz, elég ha otthon mindene rendben megvan. Csak lószállításnál kellenek a papírok. Határátlépéskor viszont ajánlatosak az okmányok, de nem szokták kérni, csak ha szállítod!

Én pont azon dolgozom, hogy mindent, a lóhoz kötődő jogszabályt ismerjek, ugyanis lakóhelyemen lovas polgárőr vagyok.

2014. febr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!