Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni érzékeny bőrű...

Mit lehet tenni érzékeny bőrű lóval?

Figyelt kérdés

Nem az én lovamról van szó, de én is dolgozok vele. Amúgy se egy dagadék, de ahogy jött a jobb idő, kicsit többet dolgozik durván lecsontosodott, pedig dupla adag takarmányt kap. Tudjuk, hogy nem jól hasznosít, fogat is nézettünk, de 2 doki szerint is ok. Ez az egyik probléma, mert olyan a marja, mint egy zsiráfnak, egyszerűen egy magas vagy vágott kápás nyereg se jó rá, pedig csináltatva is lett neki, de egyszerűen minden feltöri. Ezenkívül próbáltunk zselét, szőrmét, szivacsot de semmi nem vált be.

A másik, hogy a heveder is töri. Nem egy gagyi cucc van rajta, most egy stübben neoprént használtunk, de az is töri, pedig extrán van pucolva a ló is és a heveder is. Abból is próbáltunk szőröset, de melegben bepállik.

Van esetleg valakinek tapasztalata hasonló "kákabelű" , érzékeny bőrű lóval? Az nem megoldás, hogy ne lovagoljuk. Jól ugrik, versenyeznénk vele, de így lehetetlenség készülni, hogy állandóan feltöri valahol.


2020. máj. 20. 19:43
 1/6 anonim válasza:

Mi a fontosabb? Egy Kupa vagy a ló egészsége?


Milyen takarmányt kap? Zabot? Mennyit? Egy maroknyit, vödörnyit?


Mennyi szénát kap? Ez fontosabb! A ló ettől kerekedik, nem a zabtól.


Kap valamilyen kiegészítő tápot?


Ameddig be nem gyógyul a seb, addig mindig újra fogja törni a heveder... Várj vele pár napot, kend be hámosító krémmel. Amikor már sima, fekete a seb helye és nincs rajta vár, akkor próbáld újra. Mielőtt felülnél, húzd ki a lábait, hogy a kis bőre ne gyűrődjön. :) Nekem ez bevált.


Írj ha van fejlemény! Remélem tudtam segíteni.

2020. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nyeregbe meg annyit tudnék írni... Hogy azt kell nézni, ha simán csak a nyerget rá teszed a hátára "látod e az alagutat". Tehát ha a ló farához állsz, látnod kell a marját, ha a marjánál nézel át, akkor pedig a hátát kell látnod. Megvan a 3 ujj magas magasság ha benyúlsz a marjánál és a hátánál? Ha rá ülsz akkor a nyereg alá befér 2 ujjad? Ha felülsz a hátára, akkor át lehet látni a gerinccsatornán? Nyilván ezt valaki másnak kell megnéznie Neked. Ha ezekre kérdésekre nemmel tudsz válaszolni akkor ne csodálkozz, hogy sebes a ló háta. Neked is fájna a lábad egy olyan cipőben ami nem jó a lábadra.
2020. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 véndiák válasza:
Amatőrként az érzékeny marú lovat rendszeres sebtisztítás után neogranormonos popsikenőccsel kenegettem, bejött. Összehajtogatott fürdőlepedőt "csomagoltam" bárányprémbe, ebből varrtam neki pontos méretre U-alakú nyeregalátétet. Ki is nevetett mindenki, a ló viszont rendbejött.
2020. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudjuk, hogy mikor passzol egy nyereg, de egyszerűen nincs ami hegy marra is ok. Roppantott zabot kap reggel este 2 fánglit plusz délben 1et,meg széna van előtte egész nap.

A hevederre is várok ötletet, mert az olajban vajpuhává érlelt bőr is törte. Kötőfék is ette a bőrét, pedig az is párnázott volt. Jön a szúnyog/bögöly szezon, na az egy katasztrófa, mert rengeteg szert kipróbáltunk, ideig óráig minden hatott, de valami vérszívóra is tuti érzékeny, mert tiszta pukli a ló. Nagyon sajnáljuk, de itt nem csak a verseny a cél a szimpla "lótartás örömei" sincsenek meg, hogy 1 hét után 2 hétig álljon és akkor ebben nem volt ugró munka csak heti 3-4 örömlovaglás tereppel.

2020. máj. 20. 22:04
 5/6 anonim válasza:

Biotint próbáltátok már?


Ha jön a jó idő egy kis nizoralos fürdő?


Nem lehet, hogy allergiás valamire? Bár ha 2 doki is azt mondta, hogy semmi baja... Azért egy vérvétel nem árt, persze csak ha rég volt.


Pedig ha van előtte széna és eszi akkor azért nem kéne soványkának lennie.


Az én lovamat is törte a vaj puha bőr, szőr mindenféle heveder. Nem hittem el, pedig fél vagyont költöttem a minőségi cuccokra... Aztán lett egy sima, egyszerű, mezei neoprén hevederem és azóta jó.


Ő is nagyon sovány volt amikor hozzánk került.. Mi gyógynövényes, zabmentes tápot adtunk neki amiből van többféle is. Van alap táp a sovány lovaknak, hogy formába jöjjenek, egy kicsit merekedjenek.. Van sport táp, idősebb lovaknak és van ami légzőszervi problémás lovaknak is jó.. De persze mindegyiket lehet adni. Elég olcsó a táp, és minőségi nem pedig lejárt szavatosságú mint néhány lovasboltban. Állatorvosok is szokták ajánlani. Ha érdekel privátban elküldöm a linkjét.


A Krauszcentralnál vannak jó nyergek. A csaj is rendes, nem lehúzós.

2020. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem vagyok orvos,de szerintem valamiféle B vitamin hiány lehet. Meg lehetne próbálni multivitaminnal kiegészíteni a táplálékát.
2020. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!