Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas társaim segítségére...

Lovas társaim segítségére lenne szükségem, ma megbolondult alattam a ló, ez mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Sosem volt a lóval probléma, ma felültem rà, éreztem, hogy az átlagnál egy kicsit jobban meg van indulva, pedig egy héten 3x, 4x lovagolva van.

Ügetés közben elkezdett vágtázni, de annyira gyorsan, mint még soha, arra, amerre ő gondolta, nem tudtam irányítani, simán kifordult alólam akármerre, bakolt folyamatosan, nem állt meg, akármit csináltam vele, éppen hogy csak fent tudtam rajta maradni. Nagy nehezen megállt. Utána ügetni se mertem vele, csak lépni. Nem merek ráülni, mert félek, hogy ez újra előfordul. Mitől lehetett ez?



2020. máj. 23. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Jó kedve volt.

Ez bármikor, bármelyik lóval megeshet hogy annyira elemében van hogy így játszik, ami persze a lovasnak nem mindig vicces.


Esetleg valamitől megijedhetett.


Ha ennyire félsz vagy küzd le a félelmed vagy hagyd abba a lovaglást mert ez a lovakkal jár.

Van mikor 1 edzés alatt 3-4 szer esünk a lovunkról mert annyira bolondozik, de vissza ülünk és folytatjuk az edzést mintha semmi se történt volna.

2020. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az játék is, előtte le kell futószárazni, ha érzed, hogy tele van a segge. Vagy pedig meg kell tartani a 30 perces nyereg alatti bemelegítést, bár az túl sokat nem fog érni, ha túl van pörögve. Kap abrakot? De lehet mondjuk egy rossz nyereg is, szűk gerinccsatornával vagy markamrával. De akár meg is ijedhetett valamitől.
2020. máj. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka is lehet, látatlanban nehéz megmondani.

Megijedhetett valamitől, tele lehet energiával, fájdalom is okozhatja (pl. rossz nyereg) vagy az is lehet, hogy csak teszteli ki a főnök köztetek.

Meg kell keresni a kiváltó okot, de emiatt ne ijedj meg. Ha egyébként nem ilyen a ló, akkor ha megszünteted a probléma okát, vissza fog térni a régi énje.

2020. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!