Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spánielek (angol cocker...

A spánielek (angol cocker spániel) tényleg megbolondulnak idős korukra?

Figyelt kérdés

Ugye csak egy buta városi legenda? Gyerekként megharapott egy spániel, és akkor hallottam hogy idős korukra bekattannak, ezt azóta is több ember állítja. Szeretném hinni hogy csak buta kitaláció. Egyébként egy 1 év körüli mentett spániel keverékem van, imádom a fajtát :)

Kérem csak az válaszoljon akinek van tapasztalata, légbőlkapott infók nem érdekelnek. Köszönöm.



2018. aug. 3. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Egy kutya se bolondul meg. Ilyen nem létezik - vagyis igen. Megbolondulhat amennyiben a gazdája elhanyagolja, nem neveli, nem szocializálja, nem foglalkozik vele. De ez minden esetben a gazda felelőssége.
2018. aug. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem általánosságban kérdeztem. A kérdés a cocker spánielekről szólt. Volt már ilyen kutyád? Ismertél idős spánielt? Mondjuk minimum 2-3-t. Ha nem, akkor pedig kérlek vedd magadra a “nem érdekelnek legbőlkapott infók” részt ;)
2018. aug. 3. 08:31
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Én is hallottam erről, de úgy, hogy csak az arany színűek. Mintha valahol olvastam volna, hogy "cocker veszettség" néven emlegetik a dolgot. Amúgy ismertem pár arany spánielt, igaz nem olyan közelről, de velük semmi gond nem volt soha. Nekem legendának tűnik, pont mint a kuvaszoknál.
2018. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Egyébként a spani aki megharapott arany színű volt és állítólag azért altatta el a gazdája mert agresszív lett idős korára és őt is támadta. Pedig annyira édes kutya volt, sokat játszottam vele előtte :(
2018. aug. 3. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem fekete spánielem volt. 15 évig élt :)! Nagyon jóságos kutya volt,kitűnő nyomkereső,vadász. Megölte még a sünt is.. Egyáltalán nem bolondult meg.

Viszont megvakult és megsüketült 10 éves kora után fokozatosan. Elaludt a napon pl. Nagyon figyelni kellett rá,vigyázni...hogy igyon eleget,hogy bemenjen az árnyékba...kicsit olyan demens öregapó szindrómája lett. De: 0% agresszivitással! Mondom: jóságos öregapó volt. 12 éves koromban kaptam pár hetesen...27 voltam,mikor elpusztult végelgyengülésben. Nagyon szerettem, az első kutyám volt.


(Azóta is csak fekete kutyám van,jelenleg egy mudi kan).

2018. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aranyszínű spániel kanom volt, 14,5 évesen kellett elaltatni daganatok miatt.

Nem őrült meg egyáltalán, de mindig is kemény kutya volt, nagyon domináns, erős akaratú. Utolsó napjaiig aktív, nagy mozgásigényű. Az emberek csak azt látták, hogy jaj de cuki spani, selymes fülű stb, hát nem, ő egy kemény kutya volt. Ugyanakkor lehetett kezelni, megfelelő hozzáállással, határozottan, de nem erőszakosan. Nagyon fegyelmezett kutya volt, és (nekem) mindig engedelmes.

Mástól is hallottam már, hogy "idős korára megőrül a spániel", és "csak az arany", de én a limitált tapasztalatom alapján (egyszer volt spánielem, s ha rajtam áll, nem is lesz többet) azt tudom mondani, hogy nem így volt.

2018. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%
Nekünk is volt vörös spánielünk. Idős korára megbolondult, megharapott mindenkit aki hozzányúlt.
2019. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Remény101 válasza:
A barátnőmnek is cocker spániele van, úgy tudom 11 éves lehet, hiszen még gyermekkorában kapta. Nagyon aranyos kutyus, jól nevelt, még mindig hallgat, ha kérnek tőle valamit. Nagyon okos kutya, és békés. Kisgyermekekkel is jól megvan. Az ég világon semmi probléma nincs vele. :)
2019. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!