Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez igaz lovas történet?

Ez igaz lovas történet?

Figyelt kérdés
Azt hallottam az egyik lovakkal foglalkozó ismerősömtől, hogy még valamikor a 20. század elején volt egy olyan díjugratást űző férfi (a szakszavakkal nem vagyok teljesen tisztában, ezt nézzétek el nekem) aki úgy választott magának lovat, hogy egyszerre odahozatott 20 darabot. A rudak magasságát alacsonnyal kezdte, majd egyre feljebb emelte őket. Amelyik lóval nem tudott átugratni felette, azt ott a helyben fejbe lőtte, így a végére már csak 1 maradt, és azt választotta a lovának. Ez igaz történet lehet?

2020. aug. 8. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a valósághoz kevés köze lehet.

Aki lovakkal foglalkozik, pláne sportoló, arról elképzelhetetlen, hogy szándékosan ártani lenne képes nekik.

2020. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Kizártnak tartom, legalábbis remélem ilyen nem fordult elő.
2020. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom elképzelni, hogy ami nem ugrotta meg a megfelelő magasságot, azt nem képezte tovább, vagy nem vette meg. A lövést a körülötte lévő többi ember sem kellett volna hagyja.
2020. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban is nagy érték volt a tenyésztett, képzett ló... Lehet, hogy valami gazdagnak és/vagy befolyásosnak odavitt a kereskedő 20 lovat, de tuti nem hagyta volna, hogy lelövöldözze. Inkább azt tudom elképzelni, hogy sokat odahozatott, kipróbált, a többit meg nem vette meg, de a környékbeli pletykások meg az irigyek túlzásba estek és ez maradt meg.
2020. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Igazából nem ismerem a történetet, de én kizártnak tartom. Lelkileg nem lenne képes rá. Úgy gondolom, hogy ez is csak egy városi legenda, vagyis nagyon remélem
2020. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!