Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén lovaglás?

Szőrén lovaglás?

Figyelt kérdés
Nos nagyon nehéz helyzetbe kerültem ugyanis van egy lovam akire a volt nyergem nem jó. Már próbáltam 2 nyerget is rá de egyik se lett jó neki a nagyon nagy marja miatt. A szüleim besokalltak... és nem engedik mostmár az új nyerget a régit pedig nem engedik eladni, mert hogy nagyon különleges darab,amit külföldön vettünk. Így nem tudok lovagolni csak szőrén. Nos itt jön a másik nagy probléma, hogy nem akarok és nem is tudok szőrén lovagolni, mert olvastam, hogy tönkre teszi a ló hátát illetve nem tudok mert annyira nagy a marja hogy képtelenség sebek nélkül leszállni róla. Volt már rá példa,hogy 1 órát lovagoltam szőrén és totálisan lehorzsoltam magam odalent még a wc-zés is kellemetlen volt utána. Sajnos a szüleimet annyira nem érdekli ,hogy patracot sem kaphatok mert ott is a normál minőségű 50ezer Ft. Valakinek bármi tanácsa, hogy hogyan tudnám így lovagolni? Vagy a régi nyereg, hogyan lehetne jó rá (bár gondolom sehogy). Addig is nyilván futoszárazom a kondi miatt ,de mégis csak az én lovam és csábít hogy együtt szárnyaljunk,ami fontos még hogy nem tudok még dolgozni, úgyhogy a saját pénzből való nyereg vétel esélye is kiesett. Várom az ötleteket.

2020. aug. 13. 12:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyeregemelő segítene esetleg? Ha ideiglenesen az lenne a régi nyereghez (fél év, hátha karácsonyra kapnék nyerget) milyet ajánlanátok?
2020. aug. 13. 12:42
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Vészmegoldásként (amíg nem tudtok rá egy nyerget venni) annyit lehet javasolni, hogy szerezz egy vastagabb szivacslapot, tegyél rá egy jártatóhevedert, és mehettek. Vannak zselék, nyeregemelők, de ahhoz látni kéne, hogyan illeszkedik a nyereg, úgyhogy azt nem is írom, hogy ez vagy az tök jó lesz...
2020. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A nyereggel az a probléma hogy a vállánál széles neki ezért rá esik és nyomja a marját. A hátsó része és a gerinccsatorna tökéletes.
2020. aug. 13. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha ez a baj a nyereggel akkor nem segít a nyeregemelő és társai, mert csak még szűkebb lesz a hely a marja teteje és a markamra között.

Talán kevésbé horzsolná le a szőrét a nyereg, de attól még ugyanúgy nyomná.

Szerencsére nagyon jól látod, a lovadnak ebben a helyzetben a nyereg és a szőrén lovaglás sem megoldás. A futószárazó heveder alatta vastag szivaccsal sajnos nem ér sokat (olyan mint egy rosszabb minőségű patrac), persze jobb a semminél, talán téged kevésbé törne a ló.

A nyereg sajnos rossz, ha ekkora bajok vannak vele akkor muszáj lesz másikat venned, mert ezen nem tud segíteni a nyerges sem.

Hasonló helyzetben voltam, nekem sem engedték a nyeregcserét. Sajnálom, hogy te is ilyen patthelyzetben vagy. Próbálkozz meggyőzni őket, ők sem akarják, hogy most rossz nyereggel lovagold a lovat és két év múlva százezrek legyenek az állatorvosi számlák, mert tönkrement a háta.


Ha mégis újra nyerget veszel, ne úgy csináld, mint az előző kettőnél! Hívj ki szakértőt, mert ha te próbálkozol, lehet hogy azt gondolod, hogy olcsóbban kijössz, mint egy szakértő segítségével, de a végére bőven többet fogsz költeni, ha már a 3. nyereg sem passzol. A KrauszCentral-t nagyon ajánlom vagy a Nyeregvilágot!

Kihoznak neked akár 30 db. nyerget és felpróbáljátok a lóra, meg te is kipróbálod. Ők szakértelemmel megnézik, hogy melyik passzol a lóra és azok közül kiválasztod, hogy melyiket szeretnéd. Nem kell katasztrofális árakban gondolkodni. Nekem 90.000Ft-ból megvolt és most van egy nagyon jó minőségű használt nyergem, ami passzol a lóra és hozzám is. Előtte meg egy csomó pénzem elment arra, hogy vettem egy nyerget és nem lett jó, szóval adhattam el és vehettem másikat.

2020. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sssaszem ***** válasza:
Barefootot ajánlom, ők is nyereg szakértők, őket hívd ki házhoz. Hoznak sokféle barefoot nyerget, minden fajtát, ugye díjlovaglás, díjugrató, meg western stb. Ők szakértelemmel megtudják mondani, hogy melyik nyereg passzol rá.
2020. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És ha a nyerget elcserélnéd? Akkor nincs költsége.
2020. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sssaszem ***** válasza:
Nézzél utána: [link]
2020. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A Barefoottal óvatosan, a nagyon nagy mart nem tolerálják a nyergeik, nem egy ismerősömnek rommá törte a cápamarú lovát.
2020. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
Nekem is kell ilyen speciális puha nyereg.
2020. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!