Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A neoprén ínvédő tartja az...

A neoprén ínvédő tartja az inakat?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy lecserélem a műanyag ínvédőimet neoprénre. Egyedül csak abban nem vagyok biztos, hogy jó ötlet lenne-e, az alábbi szempontok végett:

-Nem szeretnék a lovam lábára olyan ínvédőt, ami tartja az inakat, csak a kívülről védő funkcióra "van szükségünk", ha összeérnek a lábak.

-Terepre szoktunk ínvédőt használni, ha csúszós, vagy nehezebb terepre megyünk, de nem vagyok biztos abban, hogy a neoprén megfelelő lenne-e terepre, erre a célra.


Köszönöm a válaszokat így előre is!



2020. aug. 20. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Terepen, a csúcsós részeken pont tartani kéne az inakat.

Minden edzés után tapogasd végig a lábait. Ha érzel rajta változást és időben kezeled, megelőzhetsz egy szalagszakadást is, mert általában nem egyből szakadnak.

Bocs hogy nem pont a kérdésedre válaszoltam, csak szerettem volna valami hasznosat írni :)

2020. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
24%
Nem igazán, az csak melegít.
2020. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából a csúszós és nehéz terepeinket nem extrém módon kell elképzelni, ésszel terepezünk, ezért nem szeretném, ha íntámaszos lábvédőt kéne használnunk. Csupán arról van szó, hogy fiatal a lovam, tapasztalatlan terepen, nem figyel még a lépteire, mert leköti a környezet. Ebből adódóan pedig rendszeresen összegabalyodnak a lábai, vagy összeüti őket. :D Ezért szeretnék így a kezdeti időszakban jó lábvédőket használni, amit később el is lehet akár hagyni.

Köszi eddig a válaszaitokat, akinek van ehhez hozzáfűzni valója, az ne tartsa magában! :)

2020. aug. 20. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tartja az inakat. Westerneseknél láttam már párszor és ott elkél a tartás (már, ha egy ínvédőre gondolunk XD ).

Viszont a láb összeütődésének következtében szerzett sérüléstől jobban véd szerintem a kemény borítású, “sima” ínvédő, így én azt használnám továbbra is. +A neoprének tépőzárasok szoktak lenni, így fennáll a veszélye, hogy túlszorítod felrakáskor és akkor jóval nagyobb kárt csinál, mint hasznot. Na meg nagy melegben szerintem kevésbé szellőzik, jobban beizzasztja a lovat.


(Most lehet meglincselnek a gyakoris lovasok, de szerintem jól teszed, hogy nem támasztgatod a fiatal, egészséges lovad lábait. Rengeteg szakcikk van róla, hogy ha az egészséges inakhoz hozzányúlunk ily módon, akkor azzal meggyengítjük őket (fiatal, egészséges, nem 140 cm-en versenyző lovakról beszélek). Az összeütődés ellen az a kemény ínvédő viszont hasznos, pláne, ha patkolt. Abból az olcsó kategóriás nem tart semmit. Túlhúzni viszont ezeket sem szabad!)

2020. aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, ahogy Te!:)

Én is westerneseknél láttam ezt a fajta ínvédőt, és nagyon megtetszett, ezért szeretném kideríteni, hogy milyen.

2020. aug. 20. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Én westernesként kezdtem el használni a neoprém lábvédőt,mert a spineknél fontos, hogy mindenhol védve legyen a ló lába, hogy ha összeüti akkor se legyen semmi gond, van olyan aki pl csak a hátuljára rak neoprém lábvédőt,mert jobban véd a stoppoknál,nekem váltani kellett fáslira, mert ahogy összeütötte a lábait 1hét alatt kinyírta a lábvédő tépőzárát+mostmar faslialátétet is kell hozzá használni, hogy felül is vedje a lábát szintén a spinek miatt, a te döntésed, hogy mit raksz a lovadra, én pl a másik lovamra nem is rakok semmit, igaz ő nem végez olyan szinten munkát mint a másik lovam, de terepre járunk vele rendszeresen és miután nem üti össze a lábait, így felesleges rárakni, hisz ha belegondolsz a karámban is szabadon vannak a lábai és ha nem végzel vele olyan munkát ahol fontos a védelem(pl ugrás és társai) akkor szrintem nem kell...de természetesen ez a te döntésed és ha van edződ akkor őt nyugodtan kérdezd meh, hogy ő hogy látja a helyzetet
2020. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább maradnék a kemény héjasnál, ha csak ütés ellen akarod védeni.
2020. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!