Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat ajánlotok?...

Milyen lovat ajánlotok? Tippek lóvásárláshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék lovat, kezdő vagyok, 6 éve lovaglok, 2 éve ugrok és most felesbertartó vagyok, ugyh a lógondozásban jobb vagyok mint pl egy iskolalovas (ezt a lovasiskolámból kiindulva mondom, mert ott nem tudnak lovakat gondozni, csak lovagolni). Ugrani és terepre szeretnék vele menni (ill. versenyre ha eljutunk arra a szintre). 4-10 éves lóra gondoltam, mert sokáig szeretnék vele együtt lenni. Magyar sportló és kisbérik, amiket néztem, főleg az áruk miatt, de igazából bármi jó. Szerintetek milyen fajta lenne jó, ami nem is drága és jól ugrik? Ill. szerintetek érdemes lovat venni? Tudtok jó weboldalakat (lovasok.hu-t nézem :))? Tippek lóvásárláshoz?

2020. szept. 6. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Én csak annyit tanácsolok, hogy ha tetszik egy ló, és már a megvételben gondolkodsz,akkor egy állatorvossal nézesd meg. (Az útleveleket néha adják-veszik, az sem biztos,hogy tényleg annyi idős például...)
2020. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Nekem magyar sportlovam van. Nagyon jó, ugrani csak alapszinten tud, de én úgyis díjlovaglok. Szerintem 4 éves lovat ne nagyon vegyél, inkább 6-7 éves a minimum nekem, az alatt még nagyon fiatal, de te tudod.


Mindenképp el kell menned kipróbálni a lovat (de gondolom ezt tudod), ha lehet, akkor edzővel együtt, kell egy szakértő.


Ha komolyan gondolod és gondozni is tudod, akkor igen, megéri lovat venni.

2020. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem azért, de nem inkább a lovardavezetőtől, felesben tartott ló gazdájától, edződtől lenne célszerű érdeklődni, mint itt, ahol bárki válaszolhat, ki tudja, mennyi ért hozzá az illető?

Egyébként kezdőnek (te vallod magad annak, én meg nem tudhatom, mert nem ismerlek) nem való 4 éves ló. 7-8 a minimum. Ő is veled lehet még 10 évig simán, de tovább is, maximum időskorában már nem tudsz vele olyan aktívan edzeni.

2020. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:) Még csak tevezgetjük a pacit, de fontosnak tartom, hogy mások véleményét is halljam, akik voltak már hasonló helyzetben.

Egyébként amikor elmennék kipróbálni, vinném az edzőm (akit régóta ismerek és megbízok benne) és egy állatorvost, akik nem rózsaszín felhőn át látják a helyzetet.:)

2020. szept. 6. 17:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

en nm vagyok jartas a temaban, lovam sincs, csak szoktam eleg sokat segiteni a lovardaban ahova jarok, szvl tudok egy ket dolgot...de azert ne nagyon alapozz azokra a dolgokra, amiket mondok, csak a sajat velemenyem kozlom



sztem egy kisberi megfelelo lenne, nm olyan nehez vele banni, de ne 4 evest vegyel, azok meg nagyon fiatalok elso lonak. inkabb 6-7-8 eveseket nezzel, mondjuk az erettseg, fejlettseg, tudas lotol es tanitastol is sokat fugg. ahogy mar irtad, nagyon jol teszed, vidd magaddal az edzodet, ha megbizol benne es tudod hogy jol mondja a dolgokat es ert hozza es allatorvos is lassa a lovat, mielott megvenned...

2020. szept. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
utolso vok, meg egy kerdesem lenne: hany eves vagy?
2020. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
meg annyit hozzatennek az 5-hoz, hogy ha lehet kancat vegyel, mert azok chillesebbek, bar ez lotol is fugg. hereltet inkabb akkor, ha masfel/2 eves kora elott ki volt herelve, mert igy nyugodtabbak. amugy nalunk van egy elado kisberi herelt, jol tud ugrani, eleg jo lo, viszont erdelyben van :/
2020. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít jó árnak?

Ha komolyan versenyezni akarsz, akkor most egy olyan ló, amivel esélyed is van 2-3 millió. Ha csak ilyen regionális szinten gondolkodsz, akkor millió körül már van sportló, ami elkóricál 100-110 centin. Ha csak ilyen amatőr szlvs versenyeken indulnál egy akadályt már látott félvérrel is jó vagy 7-800 ezer körül.

Amúgy meg a furioso is jó, nálunk 2 van, jófejű, ügyes lovak.

Inkább tapasztaltabb lovat érdemes venni 6-8 éveset kancát vagy heréltet. Bár a kanca is tud nagyon hisztis lenni,de ez tök egyedfüggő.


Ami fontos, menj és próbáld ki a lovat, akár többször is. Ha messzebb van aludj a környéken és nézd meg másnap is. Papírjai legyenek rendben, tudj belenézni a lóútlevelébe (amúgy is fontos, de versenyen elengedhetetlen). Vidd magaddal az edződ és ha lehet egy dokit. Ugorjatok is vele,hiszen arra keresed.

Lábsérült vagy korábbi lábsérült lovat inkább ne vegyél, mert lehet hogy most ok, de egy idő után bosszantó lesz, hogy ugróedzés után mindig fáj a lába és hetekre le kell rakni (tapasztalat).

Tesóktól lovat ne vegyél. Bár sok jó ló is akad náluk semmire nincs garancia.

Minden esetben legyen adás-vételi szerződés. Ne hagyd, hogy sürgessenek a döntésben. Lehet azt mondják még 3an nézik a lovat, döntsd el gyorsan kell-e vagy sem, de amikor több százezer Ftot adsz ki a kezedből, nem mindegy mire adod ki.

2020. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kancát szeretnék inkább, a mostani lovam amit lovaglok ő is kanca. Most sárlik... 4 éves az csak az alsó határ, 6 évesere gondoltam... A felső határ az 1-1,5 millió, igazából a fajtája mind1, tudom h főleg egyedtől függ, de szeressen és tudjon ugrani, és ami még fontosabb, ne legyenek fajtára jellemző egészségügyi problémáji. Remélem érthető, mire gondolok :D. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tippeket a lóvásárhoz:)
2020. szept. 7. 16:09
 10/13 A kérdező kommentje:
14/L :) szóval (sajnos) még nem holnap lesz a lóvásárlás. Egyrészt, mert nem igazán akarom anyuci-apuci pénzéből venni (bár nem is vennének...), és a suli miatt sajnos időm sincs elég. :( De tippeket, jó tanácsokat, történeteket szivesen hallgatok... :D
2020. szept. 7. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!