Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak miért ijednek meg tőlem?

Lovak miért ijednek meg tőlem?

Figyelt kérdés

Eger melletti erdőkben szoktam futni. Elég sűrű néhol az erdő, sötét is még nappal is és néha keskenyek az ösvények.


Lovasok gyakran járnak arra és sajnos többször megijedtek tőlem a lovak, pedig nem hirtelen bukkantam fel előttük, ráadásul még csengőt is használok napnyugta előtti órákban és ahol sűrű az erdő hogy halljanak a vadállatok hogy közeledek.


Komoly baj sosem volt, de megtorpantak a lovak, nyerítettek és oldalra, hátra kezdtek lépkedni, de gyorsan megnyugodtak, amint elkezdtem beszélni.


Futás miatt teljesen le vagyok izzadva, annak a szaga is megijesztheti őket? Vagy a sildes sapka látványa, akkor mindig megijedtek, kivéve egyszer amikor nem volt rajtam.



2020. szept. 7. 00:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom felétek mi a szabály, de nálunk ősztől tavaszig napnyugta - 1 órától napfelkelte +1 óráig tilos az erdőbe menni a vadászok miatt.

Az én lovam nem ijedős, sőt magam csapok zajt ilyenkor, ha már sötétedik, plusz ki is világítom magam, mert volt hogy elkavartunk, aztán sötétben értünk haza.

Lónak is nevelés/szoktatás egy része, a másik meg ösztön, hogy megijed-e vagy sem. Volt egy ismerősömnek "szellemlátó" lova, az kiszámíthatatlan volt, hogy épp mitől ugrik meg.

2020. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

# 11


Hát itt felénk éppen nem tilos, de javasolják az általad említett időablak betartását.


Mondjuk én nem kifejezetten vadászati területeken futok.

2020. szept. 7. 17:01
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát a mi lovunk egy falevéltől is megilyed ugyh ez nem a te hibád :) Ahogy irták előttem ez inkább lótól, lovastól, és neveléstől függ.
2020. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

# 13


Annak egyébként mi az oka, hogy amikor a saját körbekerített farmjukon vannak a lovak, az mellett is el szoktam futni, ott nem ijedősek, sőt kíváncsiak és barátkozóak, még oda is jönnek a kerítésig barátkozni.

2020. szept. 7. 18:10
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát az is lehet egy ok, hogy akkor ugye a megszokott helyükön vannak, ahol biztonságban érzik magukat. És ugye karámban nincsen rajtuk lovas se, szóval ez is lehet. Meg pl kutyák is ha otthon a saját területükön vannak akkor hangosabban ugatnak, bátrabbak, de ha elmennek sétálni nem olyan vadak... remélem érthető amit írok:)
2020. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nagyon laikus vagy ilyen téren, de értékelem a kíváncsiságodat. Mi is gyakran járunk terepre a lovakkal és általában ok is megijednek az emberektől. Nem feltétlenül kell futni hozza vagy biciklizni. Az elég ha valaki kilép az ösvény mögül. Ez természetes minden lóban benne van a menekülési ösztön. A lovak nagyrésze inkább akkor ijedosebb ha nem látja a zajforrást, csak hall valami furcsa, szokatlan zajt maga mögül. De ez sem törvényszerűen is vagy minden ló más és más. Az enyém sem mindig ijed meg attól ha meglát valakit. Nyilván minél közelebb van annál nagyobb az esély nálunk arra hogy megijedjen. De a legtöbb Lovas aki terepen lovagol, eléggé tapasztalt ahhoz, hogy kezelni tudja az ilyen helyzeteket. Meg tudja nyugtatni a lovát. Illetve ahogy az előttem lévő is írta a saját megszokott helyükön természetesen teljesen más a helyzet. Főleg ha többen vannak. Ott ok tudjak hogy nem érheti őket baj.
2020. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ertem jól (akkor bocsi) de csak egy tanacs:ha lovakat látsz hagyd abba a futást és csak sétálj, akkor sokkal kevesebb eséllyel ijednek meg :)
2021. jan. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!