Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gimnázium mellett saját ló?

Gimnázium mellett saját ló?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék egy saját lovat, kb. 6-7 éve lovagolok (hobbi szinten) és mostmár azért elég otthonosan mozgok a lovak körül. A paci bértartásban lenne szóval csak mozgatni, foglalkozni és lovagolni kéne hozzá kijárnom. Most kezdtem a 9. osztályt és eddig jól mennek a dolgok, lenne bőven szabadidőm mellette a lóra, viszont nemtudom hogy később mire számítsak.(szeretnék tartani egy erős átlagot a jövőbe is amennyire lehet) Illetve hogy heti kb. 4 lovas edzés mellett lenne e plussz dolgokra is időm. Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi, előre köszönök minden választ!

2020. szept. 29. 19:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, hogy milyen tanuló vagy. Figyelsz az órán az elég, vagy tanulnod kell minden nap, hogy tartsd a kívánt szintet?


Ha előbbi, akkor nincs mitől félni, persze hogy nehezednek az évek, de ha minden évben tanulsz, akkor ezek egymásra épülnek és könnyebben boldogulsz. Minden évben ugyanannyit kell dolgozni, ha jól csinálod. Nehezebb, de mire odaért erősebb is leszel (tudásban) mint előtte.

2020. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
A kérdés még az szerintem, hogy 4 év múlva hol szeretnél majd tanulni? Tudod már, hogy milyen rányban akarsz majd elindulni, és hogy olyan szakok vannak-e felétek? Én a helyedben lehet,hogy várék még pár évet..mi lesz,ha csak hétvégente tudsz majd hazajárni?
2020. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Én saját tapasztalatból mondom hogy ha szeretnél akkor lesz időd a lóra. Mármint nekem nincs lovam, de 4-es 5-ös tanuló vagyok, járok nyelvsuliba, meg rajzszakkörre (ez összesen 4 délután) és így is van szabadidőm amit tudok a hobbiaimra fordítani. Szóval ha gyorsan tanulsz és nem kell órákig gyakorolnod otthon, akkor szerintem menni fog.
2020. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a szuleiddel beszeld meg, ne itt. Ö dontesuk elsosorban.

Vagy talan dolgozol es van a sajat lora penzed?!

Nem hiszem...


Most 9. es vagy, egyre kevesebb idot lesz hobbizni 11-12ben mar kb semmi, szoval...

2020. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

#4

Miért kell ilyen ingerülten beszélni?

10 év végén lett lovam. Nem lóra nincs időm, hanem a lovon kívül semmi másra. Emelt biológia érettségit tervezek tenni ebben a tanévben, abból áll a napom, hogy 5kor tanulok, iskola, edzés, alvás. Heti 6 alkalommal.

Van rá időm, mert szánok rá. (Bár én ebből is szeretnék majd megélni)

Ezeket a kérdéseket tedd fel magadnak:

- Komolyan sportolni szeretnék? Lovakkal szeretnék később foglalkozni? Ebből szeretnék később majd megélni? (Mondtad, hogy hobbi)

- Van olyan délutáni tevékenységem, amit nem tudnék elengedni?

- Ki tudnék járni a lóhoz legalább heti 4x?

- Olyan vastag a pénztárcánk, hogy bőven belefér havi 60+ ezer a keretbe, kényelmesen?

- Nem lenne jobb megvárni, amíg én fizitem majd ki ezt a pénzt, és addigra már sokkal jobban fogok tudni lovagolni?

- Amikor megbetegszem, vagy nyaralni megyek dolgozni fog valakivel a ló vag pihen?

- Mennyire fáraszt le napi szinten a tanulás? Képes leszek mellé edzeni is?

2020. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyen ingerultseg nincs benne, ne kepzeld bele!


Ez puszta realitas.

2020. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ingerültség alatt pl. a "?!"t értem, és a számonkérő stílust.
2020. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megoldható. Igazából a továbbtanulás a sarkalatos pont. Esetleg próba gyanánt, ha találsz helyet megpróbálkozhatsz a lóbérléssel. Olyan lenne mint a saját csak nem a te tulajdonos, hanem a lovardáé. Így 3-4 hónap alatt meglátod mi fér bele az idődbe. Viszont a hosszú távú tervekkel is számolni kell.
2020. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban teszed, ha lovat bérelsz.
2020. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Először szerintem próbáld meg a felestartást, ha van rá lehetőséged. Nekem is először úgy volt, és ha tetszik, megfelel, legyen saját.

Én jövő tavasszal/nyáron kapom meg az első saját lovamat, és valószínűleg itthon fogjuk tartani, bár én/családom ezzel is szeretnék/szeretne foglalkozni.


Én úgy vagyok vele, hogy lehet, holnap már nem kelek fel. Amit az életben el szeretnék érni, azt most kell megtenni, amíg még lehet. Ha nem tinédzserkorodban csinálod, amit szeretsz (neked pl a lovaglás), felnőtt korodra megunod az életet.


Sok sikert:)

2020. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!