Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovat hány éves korig...

Egy lovat hány éves korig lehet belovagolni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy 3-4.
2010. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Fajtától függően 3-5.

Viszont nagyon remélem, hogy nem te szeretnéd, a belovaglásd bízd profira! Egy csikóval nagyon nehéz bánni, és nagyon egyszerű elrontani!

2010. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem te fogod megmondani, kedves előttem szóló. Gondolnád, hogy 15 éves hülye fejemmel épp kiképzek egy arab kancát? Már ott tartunk, hogy nemsokára terepre megyek vele. (Amúgy 5 éves volt februárban.)

-Ja, és "röpke" 4 éves lovas tapasztalattal.-

Amúgy szerintem félreértettétek, "hány éves korig", nem pedig, "hány éves kortól".

Hogy hány éves korig, az meg szerintem tök mindegy, akár 15 éves korában is el lehet kezdeni.

De ha én értettem félre, akkor bocsi.

2010. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Felső limit nincs megadva, lehet akár 8 vagy 14 éves is:) csak alsó kb 3 éves korban kezdődik igazán a képzés, persze 2 évesen már ismerkedhet a futószárral, de 4 éves kor előtt nem nagyon ülnek rá. Ez alól kivétel a galopp, de ott meg is lehet nézni milyen lábuk lesz azoknak a lovaknak, amiket 2 évesen lovagolnak be:S
2010. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bármeddig. Nálunk volt már 12 éves "nyers" ló is belovagláson.
2010. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, röpke 15 éves tapasztalattal mondom, hogy egy csikó belovaglása nem egyszerű feladat, és igen, nagyon könnyen el lehet rontani. Itt nem a már előlovagolt tanítgatásra váró pacokról beszélek, hanem azokról akiknek még semmi tapasztalatuk/tudásuk nincsen. Ne akard megmondani nekem, hogy ki az aki képes arra, mert saját magamat sem mindig tartom elégnek egy csikóhoz. Azt pedig megnézném, hogyan megy az arab pacid, bár négy év alatt száz százalék, hogy szert tettél olyan tudásra, aminek én 15 év után a közelében sem vagyok. Elképzelni sem tudhatom, igazad van, én nem mondhatom meg, mikorra érdemes befejezni a belovaglást.
2010. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jó, hát nem teljesen nyers volt a ló, mikor elkezdtem vele foglalkozni, be volt már kocsizva, és néhány kisgyereket felültettek már rá, hogy jaj de jó, paciii! :D

Amúgy meg bármikor megnézheted, hogy megy az arab pacim, gyere ki Pilisvörösvárra, örömmel fögadlak!

2010. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

*fogadlak

sry

2010. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
egy lovat 3 éves kora után bármikor belovagolhatsz. Van ismerősöméknek olyan lova amelyik most 17 éves, 14 éves koráig legelőn volt, utána lovagolták be, és azóta versenyez, a lábai hibátlanok, mivel nem cseszték el a fiatal, fejlődésben levő izületeit
2010. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nekem is olyan jó természetű csikóm van,kisgyereket rárakhatom és kötőféken sétálunk.

jó,a gyerek nincs 20 kiló,de akkor is

2010. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!