Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovat hány éves korig...

Egy lovat hány éves korig lehet belovagolni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 11:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor unokahúgom kisebb volt egy ilyen "jó természetű" csikóról esett egy hatalmasat. Én belovagolatlan lóra/pónira soha nem ültetnék gyereket, mert piszok nagy felelőtlenség.
2010. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát tehetek én arról? Szerintem is az, de itt a gazdája csinálta ezt, mikor én még nem ismertem a lovat!
2010. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

bocsi de az nem az én lovam volt :D

az enyém normális és kedves meg aranyos.gyorsan tanul.

ja és 17 évesen én tanítom a saját lovam

2010. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy gyerekként még nem látjátok át ennek az egésznek a lényegét.

Minden lóról lehet nagyot esni, csak az a nem mindegy, hogy ki lesz azért az egészért a felelős, kiskorúként természetesen nem a gyereket, hanem a szülőt terhelik az ilyesfajta gondok.


Emellett minden lovat be lehet lovagolni, csak nem mindegy hogy hogyan. A csikó izületeit sem az teszi tönkre, hogy dolgoznak vele, hanem az, hogy nem megfelelően lovagolják be/tanítják.

Nem a lóban és a korában kell keresni a hibát, hanem magunkban. A munkakedv hiánya is akkor fordul elő, ha csikóként nem megfelelően dolgoztak vele, nem volt alkalma megszeretni a munkát.

2010. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
épp ilyenek miatt nem engedem másnak tanítani.egy ló amivel jól törödnek és foglalkoznak vele még egy légynek se árt
2010. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az alsó limit a 3éves korhatár de az sem minden lónál. Gondolok itt a hucul lovakra azokat ellehet kezdeni már 2éves korban is. Felső limit egyáltalán nincsen.
2010. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!