Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakran estek lóról?

Milyen gyakran estek lóról?

Figyelt kérdés

Egy évbe / hónapban hányszor estek?

Légyszi írjátok le azt is, hogy miért és, hogy milyen szinten vagytok :)



2020. dec. 8. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Én például lovasbalettre járok, de néha kimegyek sétalovagolni is. Ennyit a szintről. Ritkán esek, egy-egy bonyolultabb mozdulat gyakorlása közben, de sokszor látok hozzád hasonló kis hülyéket, akiknek agyára ment a kehes hátasukkal való dicsekvés meg a kiközösítősdi - nos, az ilyen egyedek elég gyakran esnek fejre. Sajnos a folyamat öngerjesztő, ugyanis minél többször esnek pofára, annál hülyébbek lesznek, és annál inkább belecsavarodnak a lovuk farába, stb.
2020. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Én soha és soha nem is estem még.
2020. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Én soha, mert nem lovagolok.
2020. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én 3 évig lovagoltam, de szerencsére még nem estem le, de ez nyilván lótól és lovastól is függ, na meg persze oktatótól.


Nekem volt olyan oktatóm, amikor kezdtem, hogy simán, minden tudás nélkül elengedett. Úgy tanultam meg irányítani a lovat, magamtól jöttem rá.



10 évesen, nyilván a legnagyobb marmagassággal megáldott lovon voltam, szépen előrehajolt, ha nem engedem el a kantárt, szépen bukfencezek előre. Nyilván én lettem lecseszve, hogy „inkább essek le, minthogy elengedjem”.


Remélem, neked jobb, mint nekem volt. Vigyázz magadra kedves Kérdező

2020. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Rendszeresen lovagolok , utoljára 3 éve estem egy akadály után, a ló vakolt, majd én balra akartam menni ő jobbra.
2020. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Utoló nagyon jót nevettem a félreírásodnak hála :,D

Én 8 éve lovagolok, 3x estem. 2x egymás után 1 hét alatt egy rám bízott rontott lóról, meg egyszer másfél éve. Az első 4 évben nem is estem.

2020. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy 15 éve lovagolok már, megszámolni sem tudom hányszor estem.

Az elején, a lovardai oktatások idején szinte sosem, mert a képzettségemnek megfelelő lovat kaptam mindig és az ijedezések is ritkák voltak.

Aztán később, saját lóról (pláne amelyik elrontva került hozzám) volt hogy naponta :D

2020. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én négyszer, egyszer lóval együtt, az elég ijesztő volt. Régóta nem lovagolok már, szóval a szám valószínűleg nőtt volna azért.
2020. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nmnmnm ***** válasza:
Én három éve lovagolok nyár háromszor estem egyszer azért mert kimaradt egy csomó idő és ugrotunk nem kónyítetem elég másodiknál terepen a ló hirtelen odéb mennt és én meg leestem aharmadiknál pedig az előtem lévő ló bakolt az én lovam me ilyed kiugrot oldalra és én lesetem ez mind az én hibám mert ha leültem volna akor fen maradtam volna.
2020. dec. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Már úgy 10x estem. Nem mondom hogy nem fájt, de benne van a pakliban.

A legvicessebb esésem kb 1 éve történt, amikor is épp bemelegítő nagyköröket mentünk. Kint voltunk, nem a fedelesbe, mert jó idő volt. Na most a lovardnákban épp csak a díjlovas pálya volt szabad, ami nálunk nincs elkerítve, csak a betüket jelölő szegély van. Az egyik oldalon vannak tulyák. Éppen ügettünk, amikor egy macska rohant ki a tulyák közül, a lovam meg úgy megijedt hogy hátraugrott ágaskodva a magsba, olyan 1,5 métert. Na most a hirtelen lefékezést és azbágskodást még ki tudtam ülni, de a hátra ugrásos rugkapálást amit művelt, már kevésbé. Így gyönyörűen hátrabucskáztam a lóról.

Utólag bele gondolva elég vicces volt hogy a 600 kg állat megijed a 3 kgos lovarda macskától. De végződhetett volna roszul is, bár szerencsére senkinek nem lett semmi baja, nekem fját pár napig az ülés

2020. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!