Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért hagyják abba az emberek...

Miért hagyják abba az emberek a lovaglást, miután leesnek?

Figyelt kérdés

Renegszer hallom, hogy "jajj régen én is lovagoltam, de leestem és ezért félek a lovaktól".


Ez furán fog hangzani, de ez hogy lehetséges?

Én is estem egy csomószor, soha meg se fordult a fejemben, hogy féljek tőlük/megutáljam őket.. Nyílván nem mindenki van oda a lovakért,amit nem értek, de elfogakok.

Viszont a valaki egyszer elkezdett lovagolni, hogy hagyhatja abba egy esés miatt?


Nem utálkozó kérdés, nem azért kérdezem, mert ördögtől való dolog abbahagyni. Szimplán csak magamból kiindulva nem értem és szeretném megérteni, miért okozhat egy esés (vagy akármilyen más negatív élmény) akkora "törést" egy emberben, hogy abbahagyjon, esetenként megutáljon egy sportot, ami iránt nemrég még lelkesedett.



2020. dec. 12. 15:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Mert sokan felfogják, hogy mit veszíthetnek ha komolyabban sérül. De ez nem csak a lovaglással, hanem sok sporttal így van. Lóról is lehetúgy esni, hogy többet nem áll lábra az ember.
2020. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
"Viszont a valaki egyszer elkezdett lovagolni, hogy hagyhatja abba" - egy csomó mindenbe belekezdenek / kipróbálnak az emberek, amivel aztán nem foglalkoznak egy életen keresztül. Te elhivatott vagy ebbe az irányba, más meg nem az, vagy nem annyira az. Fiatalabbaknál a család is lehet az oka, a szülők pl. dönthetnek egy esés után, hogy nem finanszírozzák tovább. Az sem mindegy, milyen sérülés lesz a következménye, milyen körülmények között történt a baleset, stb.
2020. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Az emberek érzelmek alapján döntenek nem tények alapján. A legtöbben nem gondolják át tudatosan hogy egy több száz kilos állat ami egy rugással megölheti. Aztán amikor a gyakorlatban találkoznak vele ujra értékelik a dolgokat.
2020. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Lehet,hogy akkor döbbenek rá,hogy le lehet bénulni,de meg is lehet halni egy rosszul sikerült eséskor .
2020. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Ebben semmi furcsa nincs. Nem mindenkinek egyformán fontos a lovaglás. Ha szembenéz vele, hogy mondjuk mennyire kvázi könnyű elesni, és ezzel mekkora esélye van egy komoly sérülésnek, akkor átgondolja, hogy neki megéri-e. Ahogy írta más is, ez ugyanígy másra is érvényes. Valószínűleg veled is fordult már elő is, maximum nem tudatosult benned.
2020. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Az emberek miért hagyják abba a szexet ha megerőszakolták őket? Trauma és félelem.
2020. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Inkább az van mögötte, hogy amíg nem esik, magabiztosnak érzi magát, aztán mikor leesik, akkor van egy pofára esés, hogy hoppá, mégse vagyok olyan jó. Ezen sokan nem tudnak túllépni, esetleg megijednek és inkább abbahagyják. mondjuk az se mindegy, hogy mi miatt esik az ember, ha valaki azért esik le, mert gyenge, rossz az ülése, akkor 2 dolog van. az egyik, hogy feladja, mert rájön, hogy több energiát kell belefektetni, mint eddig, aki viszont eltökéltebb, az csak azért is jobban odateszi magát, hogy legközelebb ne forduljon elő ilyen.

Az megint más, ha a ló rakja le valamilyen okból, pl bakol egyet, vagy megijed és kifordul alóla. Itt már inkább beszélhetünk félelemről. Félelemről a lótól, illetve attól, hogy bajom esik.

Egy ilyen esés után nagyon nagy jelentősége van annak, hogy visszaüljön a lovas, és utána jó szájízzel szálljon le. Olyan feladatokat kell csinálni, amiket ismer, tud, vagy csak sétáljon a lóval, mert itt történik egy nagy fokú bizalomvesztés, és ezt újra kell építeni és ezt a félelmet le kell küzdeni. Ha az edző csak egy vállrándítással intézi ezt el, akkor jó eséllyel ha csak nem lómániás az illető, akkor nem nagyon fog többet lovagolni. Ha pedig az edző idejében kapcsol, támogató és kibeszéli a lovassal az esetet, abból még lehet építkezni.

2020. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
6%

Ahogy írják, valóban a félelem miatt.


Engem 1X dobott le ló. Keményen elvertem, majd visszaültem, azóta tökéletes tudja, hogy ki a főnök.


De tudok olyat, aki miután a lányát ledobta megvette, és vágóhídra küldte.

2020. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

7-es írja nagyon jól.


Egyrészt eltűnik a rózsaszín felhő, hogy ez egy csudijó dolog, és semmi baj nem történhet, másfelől realizálódik bennük a veszélyérzet.


Valakinek, akinek nem a lovak körül forog az élete, nincs meg az a mániákus elszántsága hozzá, annak ez elég, hogy abbahagyja.


Én értem, hogy miért nem érthető számodra ez, hiszen benned valószínűleg megvan a realitás a lovakról és lovaglásról, és elhivatott vagy, ez a szenvedélyed, másnak pedig csak egy hobbi, mert a lovaglás mindig is divat volt, egy drága hobbi, amivel lehet menőzni.

2020. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
Rájönnek hogy nem olyan nagy élmény az ha egy több száz kilós állat esetleg halálra tapossa őket.
2020. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!