Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A filmekben, amikor lelövik a...

A filmekben, amikor lelövik a lovat, az igazi, vagy valahogy beidomítják, hogy elájuljon a ló?

Figyelt kérdés
Szoktak olyan filmeket csinálni, amiben a jelenethez meg kell ölni állatot? Illetve, ha nem, régebben volt ilyen? (Remélem csak valami filmtrükk!!!)

2020. dec. 12. 23:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
94%
Persze hogy nem lövik le, a ló baromi drága.
2020. dec. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Régebben volt olyan, ahol valóban lelőtték. (Ahogy olyan is volt, amiben valódi embereket öltek meg (korai "horrorok"), de azok meg lettek semmisítve, értelemszerűen.) De már vagy 70 éve szerintem nem csináltak ilyen filmet.
2020. dec. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Akorai horrorok amik tényleg régiek ott nem tudom hogy öltek volna embert. Csak ha egy árnyékot mutattak a dologról, már akkor is sikított a közönség. Jóval alacsonyabb volt az ingerküszöb.
2020. dec. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Filmes trükk, idomitani sem feltétlen kell, kockáról kockára is képesek akár alakítani a filmen.
2020. dec. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
A ló okos állat, idomítható. Van olyan hogy altató lövedék és attól, van viszont hogy egy már haldokló rendkívül beteg lovat használnak fel hozzá és kb egy eutanáziát látsz a filmen. Az Indul a bakterház filmben amikor Sanyi a ló meghalt, ha jól emlékszem egy interjúban azt mondták hogy már egy végstádiumban lévő lovat használtak amikor meghalt, és altatót akartak használni hozzá, de már olyan beteg volt hogy nem ébredt fel az altató után. Így kvázi akaratlanul megölték, de amúgy sem bírta volna már tovább pár napnál.
2020. dec. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös, én is erre gondoltam! Szerintem tegnap a Vágy és vezeklésben lelőttek egy ilyen lovat. Lehet hogy akkor altatóval? Nagyon szomorú mindenesetre amit írtál, de lehet hogy jobb volt szegénynek, nem tudom. Igazából nem tűnt filmtrükknek...


Azt azért nem hiszem, hogy régen embereket öltek horror filmekhez.

2020. dec. 13. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van erre egy nem túl humánus módszer, amit használtak a régi filmekben. Elektromos sokkot használtak, hogy a ló összeessen, mondjuk csata közben.
2020. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam! Igazad lehet, hasznos válasz köszi!
2020. dec. 13. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
El tudom képzelni. Béla lelövi András lovát, a szerencsétlen állat összeesik, rugdalózik, rángatózik még 2 percig, addig totál tönkrevágja a díszletet, mindent összevérez és elborítja a műkaktuszt.. Aztán fogják a több száz kilós dögöt, elviszik, a tetthelyet meg álló nap takarítják. Másnap amikor átnézik a kockákat szólnak hogy a-aa Béla beletüsszentett a jelenetbe újra vesszük az egészet, hozzák a másik hasonlóan kinéző lovat, őt is lelőjjük. Ott a fény lesz rossz. Lelőnek vagy 5 lovat mire sikerül minden kameraszögből felvenni a jelenetet és haladhat tovább a film
2020. dec. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sanyi! Sanyikám!"


Ott a ló valóban meghalt, de nem csak a film miatt altatták el, azt hiszem valami eü baja volt.


A ló neve a forgatókönyv alapján Ráró volt, de a színész elfelejtette, ezért a rendező nevét kezdte mondogatni, hiszen nem lehet ezt a részt újra felvenni - bízva abban, hogy az utómunkáknál átszinkronizálják. De végül megtetszett a készítőknek a rögtönzés.

2020. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!