Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az igazi vegetáriánusok vagy...

Az igazi vegetáriánusok vagy vegánok, akik semmi féle állati dolgot nem esznek, tehát nem csak a húsokat hanem tojást, tejet stb, akkor ők például süteményeket sem esznek? A legtöbb süteménybe ugyebár kell tojás (piskóta)

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Én ugyan még nem vagyok teljesen vegán, de igyekszem. A vegánok általában vegán sutit sütnek, amiben van tej vagy tojás abból nem esznek. Ezeket sok mindennel ki lehet váltani, rengeteg növényi tej van, tojast is lehet pótolni lenmaggal/ecettel/kukoricakemenyitovel/stb attól fuggoen hogy mi a szerepe a tojasnak a sütiben.
2015. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Aha értem, akkor kerülik az ilyen zselatinos dolgokat is?
2015. jan. 4. 11:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Zselatint a vegetáriánusok sem fogyasztanak...
2015. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 bumbi02 ***** válasza:
71%
Zselatin helyett agar-agar is használható, bár én úgy vagyok vele, hogy ki lehet mindent kerülni, lehet mindent helyettesíteni, de akkor már egy másik süteményről beszélünk. A piskótába tojás kell, a tiramisuba mascarpone..
2015. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sok süteményt el lehet készíteni tej és tojás nélkül. Hiszen a tojás szerepe legtöbbször csak annyi, hogy "összeragasztja" a többi hozzávalót. Azt meg lehet helyettesíteni őrölt lenmag és víz keverékével, banánnal, almapürével, vagy csicseriborsóliszttel, szójaliszttel. De még nagyon sok minden van, keress rá vegán receptekre.
2015. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sok sütés nélküli édesség is van. De ha vegánnak akarsz sütit készíteni, akkor el kell rugaszkodj a megszokott dolgoktól. Sosem hogy tudni olyan piskótát csinálni, mint a tojásos. Teljesen másféle sütikben kell gondolkodni, teljesen más alapanyag-készletből.
2015. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 bumbi02 ***** válasza:
55%

Nagyon sok süteményt el lehet készíteni tej és tojás nélkül. Hiszen a tojás szerepe legtöbbször csak annyi, hogy "összeragasztja" a többi hozzávalót. Azt meg lehet helyettesíteni őrölt lenmag és víz keverékével, banánnal, almapürével, vagy csicseriborsóliszttel, szójaliszttel. De még nagyon sok minden van, keress rá vegán receptekre.


Nem csak annyi a szerepe. Megnézem hogy a lenmag és víz keverékéből kemény habot versz, és levegős tésztát kapsz. Vagy hogy az almapürét és cukrot habosra kevered a sütőmargarinnal.


Nincs bajom a vegán táplálkozással, csak azzal, amikor mindent mindennel helyettesítünk és azt mondjuk hogy ez a "vegán-császármorzsa". Nem, ez valami vegán sütemény, ami kétségkívül finom lehet, de nem császármorzsa. Vagy nem palacsinta. Volt vegán séfem, és ettem az ételeiből, amiknek az ízével semmi gond nem volt. Sőt, kifjezetten finom volt. De akkor is:

A piskótához tojás kell. Ha almapürével csinálod, az már nem piskóta lesz.

2015. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bumbi, nem azt írtam, hogy tojás nélkül is készíthet ugyanolyan piskótát. Csak annyit, hogy a süteményekben a tojás szerepe LEGTÖBBSZÖR csak annyi, hogy "összeragasztja" a többi hozzávalót. Legtöbbször, tehát ez csak az egyik hasznosítható tulajdonsága, és igen, arra megfelelnek azok a dolgok, amiket felsoroltam. Senki nem beszélt habverésről, vagy hogy almapürével helyettesítse piskótában a tojásfehérjét. Próbáld meg értelmezni amit írtam.
2015. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 bumbi02 ***** válasza:

Értelmeztem. És értelmezd amit erre írtam:

Nem, nem lehet elkészíteni nagyon sok süteményt az összetevői nélkül. Van egy recept, amiben az van hogy tojás,liszt, tej és cukor, akkor az a süti ezeket kell hogy tartalmazza. Kétségkívül finom lehet az a süti is, amit nem tojással "ragasztasz"össze, és nem tejjel hígítasz, de az egy másik sütemény. Bár hozzáteszem, hogy ez nem csak a vegán receptekre igaz, hanem a sok másra is. Sokan neki látnak főzni, és nincs otthon az alapanyagok fele, amit aztán elkezdenek helyettesíteni mindennel, és csodálkoznak hogy miért nem lett olyan, mint kéne.

2015. jan. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 silent7272 válasza:
45%
Becsülöm és tisztelem azokat az embereket, akik ilyesféle életmódot választanak maguknak! De mindig felmerül a kérdés, hogy ez a sok kerülöm ezt-kerülöm azt dolog nem károsítja a szervezetet? Csak mert azt nem hiszem el, hogy helyettesítesz valamit valamivel (pl. húst akármivel) és abban megvannak ugyan azok a tápanyagok, stb., ami kell a szervezetnek. Tehát szerintem ez hosszú távon nem lehet valami jó dolog, de mint az elején írtam: tisztelem ezt a döntést és nem azért írtam ezeket, hogy valakit is befolyásoljak.
2015. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!