Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy fogjam meg a lovat a boxban?

Hogy fogjam meg a lovat a boxban?

Figyelt kérdés
Amint meglátja a kötőféket, elfordul, a fenekét fordítja felém.
2020. dec. 22. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
saját ló?
2020. dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Amint hátat fordít neked, bebújsz a két hátsó lába között, átmászol a hasa alatt, kibújsz a két első lába között, és alulról, a meglepetés erejével kapod el a fejét. Erre nem fog számítani, így kibújni se lesz lehetősége a kötőfékből.
2020. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
vezetőszárral mész be. simogatod a nyakát és köréfogod a vezetőszárat, nem hagyod elforduni amikor kinyúlsz a kötőfékért.
2020. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem saját ló. :)

Esélyem sincs ilyenkor a nyaka közelébe menni, mert rögtön elfordul.

2020. dec. 23. 07:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem saját akkor nem igazán tudsz vele mit kezdeni.

De ha engedik h foglalkozz vele akkor azt tudod csinálni h többször csak úgy ki be mész a boxból a kötőfékkel, adj neki nasit, ha nek fogadja el tedd a kajájába.


Esetleg át is tudod verni talán azzal ha eldugod a kötőféket a hátad mögé és úgy mész oda. De ne csapj le rá hirtelen hanem helyezkedj úgy esetleg fogd meg az orrát és csak simogasd a kötőfékkel, aztán hagyd ott. 10 perc múlva ugyan ez.

Tehát fokozatosan kell csinálni és a végén mindig meg kell dicsérni.

2020. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok.

Ahogy az 5-ös is említette, a fokozatosság a kulcs. De ez anélkül nem fog menni, hogy pluszban ne foglalkoznál vele. Minden cucc nélkül ki-be kell járni, simogatni kell a fejét, a nyakát, ami hagy és fokozatosan. Ha érdeklődik kicsit irántad hagyd hogy megérintsen az orrával, aztán lassan távolodj el, de ne azonnal. Így kicsit felbátorodhat.


Ha másnak a lova, akkor ezeket engedéllyel, ha iskolaló, akkor is meg lehet kérdezni, de szerintem az se a világ vége ha kérdés nélkül csinálgatod. Mondjuk azért ehhez érzék is kell, jobb ha megkérdezed hogy csinálhatod-e, mert 100 meg 100 olyan kezdővel találkoztam akik azt hitték ők Léna a meséből és majd jól megszelídítik a lovat... nos nem így lett. Én pl kiskoromtól foglalkoztam ilyen lovakkal kérdés nélkül, valahogy mindig jól sikerült, de ettől még talán jobb lenne megkérdezned, vagy megkérni a gazdáját hogy foglalkozzon vele.

2020. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Iskolaló, ha látja mindkét kezemet akkor nincs gond, odajön hozzám, érdeklődik, kapott már tőlem nasit is, engedi, hogy simogassam. Amikor rákerül a kötőfék, akkor teljesen kezelhető, nyugodt ló (na jó, azért szeret huncutkodni), csak elkezdeni nehéz vele ezt. Valószínű közrejátszik, hogy engem nem is ismer, heti egyszer találkozok vele.

De ha már hátul van a kezem, akkor tudja, hogy az bizony kötőfék lesz, akkor is hátat fordít.

2020. dec. 23. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Az oktatódnak szóltál ezügyben? Mit mondott?
2020. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!