Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyi pénzért tényleg lehet...

Ennyi pénzért tényleg lehet ilyen lovat találni?

Figyelt kérdés

Mielőtt még jönne a sok okoskodó tinilàny és a nyakamra zúdítana mindenki mindent, szeretném azt tisztázni, hogy 15 éve hogy lovagolok már, volt már lovam, minden ezzel kapcsolatos felelősséggel és tartással kapcsolatos információval tisztában vagyok!

A kérdésem pedig az lenne, hogy kb egy millió forintig tényleg lehet a feltételeimnek megfelelő lovat találni? Az edzőmmel beszélgettünk erről, fejlődés érdekèben gondolkoztunk ezen és szerinte tudnànk találni. Persze bízok benne, de azért vannak kételyeim a témával kapcsolatban. Nem verseny célra lenne a ló viszont mégis szeretnénk hogy díjugratásban és díjlovaglásban is alap szinten jártas legyen. Rendelkezzen megfelelő képességgel ezekhez. Ezek mellett az is fontos hogy egy 10 éves kor alatti lóról legyen szó.

A kérdés azért merült fel bennem mert elkezdtem nézelődni a neten és nem igazán találtam megfelelő lovat, aki ezeknek a feltételeknek megfelelt. Nem holnap akarok lovat venni és az edzőm is segítene a keresésben akar ismerősök által.

Leginkább véleményekre és tapasztalatokra vagyok kiváncsi ezzel az egésszel kapcsolatban. Örülnék ha megnyugtatna valaki hogy o is talált ilyen lovat és egyebek😂 Ezer éve lovazok és tisztában is vagyok az árakkal( hogy hol kezdődik egy ténylegesen jó versenyzésre is alkalmas ló ára) mégis megfordult a fejemben az, hogy ezt inkább engedjem el és gyűjtsek mèg ”arra” a lóra.

Kioktatásra nem vagyok kiváncsi és nem NEM én vagyok az a lovas kislány akire féltékeny az összes barátnője mert lovat kap 😂



2020. dec. 29. 16:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Hányadik évad kezdődik? :-D
2020. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

"nem én vagyok az anyukám"


:))

2020. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Magyar lovas közösség 😂Imádom 😂Szégyenek vagytok! Direkt írtam ki ezt, mivel manapság a kis tini picsák minden normális kérdéshez ezt dobálják oda. Saját véleményekre lettem volna kiváncsi de úgy látszik eltűnt az oldal lényege mostanra.
2020. dec. 29. 16:50
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyi, ha bevállalós vagy a békési "tesóknál" találhatsz ilyen lovat, de oda egy egész teammel kell menni. Szóval doki, edző, meg még valami tapasztalt jó szemű lovas, aki ránézésre tud egy jó küllembírálatot adni a lóról. Mindenképp ki kell próbálni, ugrómunkában is, meg kérni az alap idomító feladatokat, aztán el kell mondani minden szarnak a lovat és akkor lehet szépen alkudozni. Esetleg ha van chip leolvasó az jól jöhet, mert a papírozásban… háttőőő... nincsenek a helyzet magaslatán. Ezért is mondom azt, ha bevállalós vagy, jah és egy szerződés se ártana, már csak a lóútlevél átírás végett is (feltéve, ha van útlevele).

Vaaaagy ott vannak a facebook lovas csopik, ahol leírod, hogy mit keresel és mennyiért, mondjuk tél végén ki lehet fogni olcsóbban lovat, mert rohadt drága a takarmány már most. Viszont arra készülj fel, hogy ott is mindenféle kupec is irogatni fog.

2020. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ha nem szűrtétek le az írásomból azt hogy nem egy 9 éves kislány vagyok aki életében nem látott még lovat!
2020. dec. 29. 16:51
 6/20 anonim válasza:
76%

Egy Misi alatt simán találsz lovat, ami 10 év alatti és megfelelő számodra. Szerintem.

Először meglepődtem hogy egy milliót ír, vagy mi, aztán tényleg. Vigyázz magadra lányom, ennyi pénzzel dobalozni már rettentő nagy dolog Csóri világunkban.

2020. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#4 -es! Köszönöm a választ! Kupeceket és tesókat szeretnék kerülni. Bár első csodálatos lovam is ilyen helyről érkezett és egy tünemény volt, de most tényleg egy igényes helyről szeretnék egy igényes és nem elrontott lovat venni.

A Facebookos csoportokban én is gondolkoztam viszont én úgy láttam, hogy megszűntek az olyan csoportok ahol lovakat lehet hirdetni. Pedig régen tudom, hogy volt egy csomó és a legtöbb ilyen csoportban benne is voltam. Ha esetleg tudsz még ilyen csoportot privátba meg tudnál dobni egy linkkel vagy egy csoport névvel?

2020. dec. 29. 16:56
 8/20 anonim ***** válasza:
Most is van rengeteg eladó ló csak nem szabad azt írni, hogy eladó, hanem hogy gazdát/lakcímet/ legelőt cserélne.
2020. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jól írják.
2020. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Én az USA-ból, Iowa államból rendeltem lovakat, csak ez több tízmilliós tétel volt. Ott voltak számomra megfelelőek. Ha gondolod, akkor írj privit, és 1-2 helyre el tudlak vinni, ahol biztos találsz számodra megfelelőt.
2020. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!