Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyi pénzért tényleg lehet...

Ennyi pénzért tényleg lehet ilyen lovat találni?

Figyelt kérdés

Mielőtt még jönne a sok okoskodó tinilàny és a nyakamra zúdítana mindenki mindent, szeretném azt tisztázni, hogy 15 éve hogy lovagolok már, volt már lovam, minden ezzel kapcsolatos felelősséggel és tartással kapcsolatos információval tisztában vagyok!

A kérdésem pedig az lenne, hogy kb egy millió forintig tényleg lehet a feltételeimnek megfelelő lovat találni? Az edzőmmel beszélgettünk erről, fejlődés érdekèben gondolkoztunk ezen és szerinte tudnànk találni. Persze bízok benne, de azért vannak kételyeim a témával kapcsolatban. Nem verseny célra lenne a ló viszont mégis szeretnénk hogy díjugratásban és díjlovaglásban is alap szinten jártas legyen. Rendelkezzen megfelelő képességgel ezekhez. Ezek mellett az is fontos hogy egy 10 éves kor alatti lóról legyen szó.

A kérdés azért merült fel bennem mert elkezdtem nézelődni a neten és nem igazán találtam megfelelő lovat, aki ezeknek a feltételeknek megfelelt. Nem holnap akarok lovat venni és az edzőm is segítene a keresésben akar ismerősök által.

Leginkább véleményekre és tapasztalatokra vagyok kiváncsi ezzel az egésszel kapcsolatban. Örülnék ha megnyugtatna valaki hogy o is talált ilyen lovat és egyebek😂 Ezer éve lovazok és tisztában is vagyok az árakkal( hogy hol kezdődik egy ténylegesen jó versenyzésre is alkalmas ló ára) mégis megfordult a fejemben az, hogy ezt inkább engedjem el és gyűjtsek mèg ”arra” a lóra.

Kioktatásra nem vagyok kiváncsi és nem NEM én vagyok az a lovas kislány akire féltékeny az összes barátnője mert lovat kap 😂



2020. dec. 29. 16:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Én tapasztalatból mondom, hogy 500.000 ft alatt tudtam magamnak venni egy fajta tiszta arab kanca lovat. Versenyeken is indultam vele és elég sikeres!


Anais

2020. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2020. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
Anais újra előkerült... Vagy inkább Newly? Hasonló stílus, 12 éves kislány...
2020. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
13: nincs új a Nap alatt.... :)
2020. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem pont a kérdésedre válaszolok, de talán ez is segítség.

Van lovam, de ettől függetlenül folyamatosan nézelődök évek óta.

Biztos van ilyen ló, ilyen áron, de én ritkán futottam bele. Szerintem a legjobb venni egy olyan lovat, aki idegrendszerileg és egészségügyileg rendben van, nincs elrontva, 10 év alatti és alap szinten belovagolt. Pont.

Ez megvan max. félmillióból, a maradék félmilliódat pedig fektesd/fektetheted edzésekbe egy jó(!) edzőnél és bőven el fogtok jutni arra a szintre, amit most keresel egy lóban. Ráadásul ez is külön élmény, kihívás és te is fejlődsz közben.

2020. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%
Angol telivereket 3-500 ezerert mar hozzadvagjak. Es boven van koztuk olyan, aki teljesen oke.
2020. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nevesebb lovardáknál lehe még kérdezősködni. Vannak akinél évente születik x csikó (nyilván nem neves szülőktől, ritka jó származással), de ott is lehet kifogni egész jókat. Meg vannak olyan lovardák is akik alap szintén, esteleg egy közepes szinten (alap dijugratás és dijlovaglás, idomitó feladatok) belovagolják a csikólat, esetleg pár évig haladó szintű lovasokat lovagoltatnak rajtuk. Tehát nyilván lehetnek hibái a tanuló lovasok miatt, de ez bármilyen lóval előfordulhat. De nem lesznek leamortizálódva a lovak, vélhetőleg papiroztatva vannak, egészségesek, és szakszerűen vannak belovagolva. És ezek álltalában olcsóbbak, de ritkán vannak meghirdetve pl Lovasok.hu-n, vagy hasonló helyeken.

Meg vannak helyek ahol kimondottan egy fajtára vannak specializálódva (pl csak lipicaiakon oktatnak), és nem csak lovagoltatnak hanem tenyésztenek is, na ott ki lehet fogni jó lovakat olcsón, ilyen év végi eladásokon. Ott általában árulnak csikókat is, de már képzett munkába lévő lovakat is. Mondjuk ezek nem mindig olcsók, sőt, pl egy lipicai mén telepen lévő csikó ha no-name szülőktől származik, akkor is igen borsos ára van

Keresgélni kell hátha, egy próbát megér.

De valaki írta elöttem hogy vegyél egy nyers vagy alap szintén belovagolt csikót, és lovagoltasd be szakemberrel. Ha nyers csikót veszel, mondjuk 3 éveset (amin már el lehet kezdeni az érdemi munkát), egy jobb vérvonalból, még akkor is meg van szerintem 500-ból. Aztán egy fél millióból pedig be tudod lovagoltatni.

2020. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Lehet jobban jársz, ha magadat képzeld előbb olyan szintre, hogy hobbi célra segítséggel be tudj lovagolni lovat. Innentől kezdve, ha nem fontos a származás, akkor akár faluszéli lovat is vehetsz viszonylag olcsón, aztán olyat lovat faragsz belőle amilyet akarsz. Egy ismerősöm is vett egy 3 éves csikót potom pénzért, aztán beletett egy halom munkát, de most 4,5 évesen az alapokat szépen tudja,már most a dupláját éri. Nem is elvárás még, hogy komolyabb feladatokat csináljon, az még évek. Viszont 8 éves korára igen csak igényesen képzett hobbi ló lehet belőle, így ha el is adná a jelenlegi árak mellett kérhetne érte 8-900 ezret is. A "kész ló" mindig drágább lesz, mint a félnyers vagy alap képzett.
2020. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Simán lehet millió alatt jó lovat találni. L

ehet, hogy nem "kész" lovat, de jó alapanyagot mindenképp.

Edző, orvos mindenképp szügségeltetik.

2021. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nekünk van egy 4,5 éves csikó, akivel azért még van mit csinálni, de nagyon jó indulatú, okos és tanulékony. Tenyésztőtől vettük, de így is (jelen árak szerint) "csak" 500ezer volt, és nagyon jól ugrik, és fajtiszta gidrán papírokkal. Szval szerintem ne feltétlenül online oldalakon keress, mert ilyeneket ott nem nagyon hirdetnek. Inkább tényleg a tenyeszeteket/ lovardákat ajánlom, ahol ilyennel is foglalkoznak.
2021. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!