Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Menős lovat hogy lehetne...

Menős lovat hogy lehetne leszoktatni a lassabb tempóra?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kancám és mindig annyi energiája van, amikor lovagolok alig tudom visszafogni (pedig van neki elkerített része nem egy 4x4 es boxba van egész nap)

Le lehet valahogy szoktatni erről?



2020. dec. 30. 11:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Rohanós lovat is lehet mindenféle bántás nélkül, finoman nyugtatni. Eleinte futoszáron probálj neki nyugtató hangsegítseget adni mikor alacsonyabb jármodba kéred vissza. Lovaglásnál fontos hogy soha ne kapaszkodj bele a szárba és ott se rángasd a lovat mert bele feszül a szárba és az ellenkezőjét éred el. Ne csak szárral hanem testsúly segitséggel is lovagold a szár magaba kevés és a csizmádat ugyan úgy használnod kell fordulásnál. Valószinűleg először előrehajtónak fogja venni azt is ha ráhajtod a csizmádra. Ilyenkor ha tudod vedd vissza lépesbe hogy megértse nem ez volt a feladat. Ha nem áll meg vidd azonnal körre és kezd el fokozatosan szűkíteni a kört. Ez rákenyszeríti a lovat a lassitásra és a megállásra, közben nyugtató hang, finom felvevő szársegítség,testsúly segítség amig el nem éred a kivánt eredményt. Ha lenyugodott ujra induljatok el ha megint rohan ujra körszűkítés. Hamar megfogja érteni hogy nem szabad rohanni. Az arabom is így szokott le róla. Egyszer se bántottam, 3-4 alaklom es olyan volt mint a kisangyal. Ezek után lehet folyamatosan átmeneteket lovagolni. Dolgozz vele csak fél pályán vagy nagykörön mind ket kézre. Lépés-állj, lépés-ügetés, ügetés-lépés, ügetés-állj stb. Első pár alkalommal csak vágta nélkül próbáld meg. Ezek nagyon jó feladatok arra hogy rád figyeljen ne a saját kis feje után menjen. A legfontosabb hogy legyél türelmes sose bánts de szárral se pálcaval hirtelen felindulásból mert akkor oda a bizalom és az addigi munka össze omlik. Ha félpályán vagy körön már megy akkor gyakoroljatok teljes pályán, ott is rengeteg átmenet és sok lovardai alakzat. Utánna vissza jöhet a munkába a vágta fokozatosan. Ami meg fontos sose ugyan azon a ponton legyenek a feladatok pl a megállást azt ne mindig ugyan ott csináld. Mindig más helyen hogy ne tudja kiszámitani mikor lesz feladat hanem arra figyeljen hogy te mikor kéred tőle, lépesre ügetésre ugyan ez vonatkozik. Ha mindig ugyan ott inditod vagy állitod meg akkor csak rutin szerüen fogja csinálni magától.Sok sikert.
2020. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ ki fogom próbálni!
2020. dec. 31. 16:01
 13/13 anonim válasza:
100%
Szerintem mozgasd le lovaglás előtt, de ne úgy hogy alig bírjon mozdulni, csak hogy egy kicsit elfaradjon. Szerintem te is tudod de ne hallgass azokra a hülyékre akik azt írják hogy csapjál rá kétszer, mert a ló nem fogja érteni hogy miért bántod, csak elveszíted a bizalmát. Ha felulsz, érezze hogy határozott vagy, zárt ülés, feszes szárak. És igenis hogy kell csizma használat menős lóhoz is, hogy érezze, oda van rá figyelve és kordában van tartva. Szerintem próbáld ki ezeket :)
2021. jan. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!