Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. Találtam vágóhidon egy...

S. Találtam vágóhidon egy lovat. Iszonyat megsajnáltam de nem akarom hogy baja essen ott. Megtudnám venni. De egy bökkenő van. Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

A lovastudásom megáll ott hogy ügetésig eljutok.

És letudom pucolni.

De megszeretném menteni az életét. Kérlek adjatok tanácsot mit lehetne tenni..?


19/N


2021. jan. 7. 03:51
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Egészséges a paci egyébként rá nézésre.

Ha később lovagolni kezdeném akkor hogyan kellene el kezdeni?

2021. jan. 7. 06:56
 12/30 A kérdező kommentje:
De majd megnézetem egy állatorvossal.
2021. jan. 7. 06:56
 13/30 anonim ***** válasza:
89%

Egy ló nagy felelősség !

Nem hinném hogy a vágóhídon lehet lovat venni ?

2021. jan. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
Ez a kérdés már megint egy ordas nagy kamu... Egy 19 évesnek lenne annyi esze, hogy felnőtt létére felfogja, hogy szinte 0 lovastudással és hozzáértéssel nem veszünk lovat. A megfogalmazás is elég gyerekes. Már a tegnapi kérdés is gyanús volt. Szóval kamus kiscsaj most már be lehet fejezni. Már elegem van belőle, hogy a lovas témakör tele van ilyen bugyuta kitalált kérdésekkel. 🤬
2021. jan. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én nem tudom hogy milyen lelki, vagy bármilyen düh kezelési problémáid vannak de kérlek vizsgáltasd ki magad! Ha kamu a kérdés szerinted akkor szépen kérlek görgess tovább! További szép napot!
2021. jan. 7. 07:30
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

Vágós lovat hozzáértés nélkül nem veszünk!!!


Értem, hogy sajnálod de egyrészt minimum milliomosnak kell lenned, hogy kitudd pofozni azt a lovat és még így se biztos, hogy lovagolható. Tehát lesz egy semmire való lovad amire rengeteget költesz.


Nem éri meg. És azt se tudod milyen az előélete.

Lehet, h rúg vagy harap bizonyos helyzetekbe vagy szeret bolondozni, ezt a te lovas tudásoddal konkrétan veszélyes lenne kezelni és másokat is veszélyeztetsz.

2021. jan. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
63%
Akkor vedd meg! Helyett tudsz biztosítani neki? A tartási feltételeket is tudod biztosítani? Vannak lovas fórumok, szakemberek is akiktől tudsz tanácsot kérni, és már íródtak lótartásról is könyvek! Vedd meg a lovat! A lemozgatást nem csak lovaglással tudod, futószár, ha van veteményesed, egy kis eke munka. Amugy legelőn is lemozogja magát!
2021. jan. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%
Azért érdekes a kérdés, mert 1. Magyarországon igen-igen kevés helyen van engedélye a vágóhídnak lóvágásra, 2. oda sem fognak beengedni nézelődni egy 19 éves kislányt, nagyon szigorú szabályai vannak a belépésnek, s pont a téma társadalmi megítélése miatt NEM fognak idegent beengedni, 3. a vágóhídon nemigen várakoztatják meg állomásoztatják a lovakat, odaérkezik, beviszik, levágják... tehát nem értem,hogy hol "találta", illetve ha nem hozta el azonnal (ami megint nem egy egyszerű folyamat), akkor mit akar így utólag... szóval én is megkérdőjelezem a történetet, óvatosan.
2021. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
89%
16-os egy vágós ló nem sovány! Egyébként csak csöndben mondom, hogy Németországba egy kislány vágóhídról mentett egy vak lovat, és mindenben társa lett! És ez a 90-es évekbe volt, szóval már akkor is volt ilyen akkor miért ne vehetné meg! Vedd meg és kérj segítséget és tanácsot pl. lovas emberektől, és állatmenhelyek is vannak ahol lovakkal foglalkoznak, ott is tudsz tanácsot kérni, és iratkozz be egy lovagló iskolába a lovaddal, vagy manapság már az edzők házhoz mennek. Mivel valószínűleg a ló nincs belovagolva, ezért szükséged lesz egy belovagló tanácsára, segítségére.
2021. jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%

#19 nem is írtam hogy sovány, de itt magyarországon nem igazán elterjedt a húsló, tehát nem egészséges erre tenyésztett lovat adnak le hanem valami problémája van a lónak.


Gyenge lábszerkezet, idegbetegség, egyéb olyan betegség amivel még vágható, tehát szinte mindig "selejt" lovat adnak le vágóba.

2021. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!