Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. Találtam vágóhidon egy...

S. Találtam vágóhidon egy lovat. Iszonyat megsajnáltam de nem akarom hogy baja essen ott. Megtudnám venni. De egy bökkenő van. Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

A lovastudásom megáll ott hogy ügetésig eljutok.

És letudom pucolni.

De megszeretném menteni az életét. Kérlek adjatok tanácsot mit lehetne tenni..?


19/N


2021. jan. 7. 03:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
75%

Vágóhíd nem kereskedés oda valamit be visznek nem jön ki csak darabokban .

Ez a vágóhíd értelme,nem kell érzelemmel megtölteni .

Vágóhídon nem lehet se lovat,se tehenet,se bárányt nem kereskedés .

Az ilyen történetek mint vaklovat meg venni a hídon csak bulvár fogás .

2021. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
54%

Csak hogy tudd, naponta több ezer állatot gyilkolnak le.

Amúgy ha valamihez nem értesz, ne csináld mert akkora pofára esés lesz, hogy ilyet még nem tapasztaltál.(vágós lóval meg aztán plánexd)

Az állattartás nem a DIY kategória.

2021. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz a lóról? Mennyi idős, miert adtak vagora? Talalkoztal vele, lattad eloben? Biztos van valami oka, hogy ott van..

Nagyon szép dolog lenne kimenteni, de elobb gondold at, mit kezdenel vele, lehet rakoltheted a fel eletedet, de egy lovat rehabilitalni, akar azert mert viselkedesproblemas, akar mert valami fizikai serulese van, esetleg gyogyithatatlan szervi betegsege, nagyon megterhelo, es nem csak anyagilag.

19 evesen gondolom elso a tanulas, vagy a munka, te tudod hogy belefer-e egy problemas ló.

2021. jan. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
91%

Tegnap reggel fél hétkor kiírtál egy kérdést, hogy első lovat vennél és vágóról néznél 300 ért, de nem sürgős a dolog címmel. Majd kaptál rá 15 választ, ahol mindenki azt írja, hogy a te tudásoddal ne vegyél lovat főleg ne vágóról. Aztán hajnali 4re már ki is nézted a lovat? Jah persze.... És itt is mindenki azt írja, hogy butaság az egész, mert nem értesz hozzá.

Amúgy melyik vágóhídon voltál ha szabad kérdezni? Egy anonim oldalon ez nem titok, nyugodtan kiírhatod ;)

Másrészt oda mindenféle ló kerül, de a legtöbbször olyan, aminek valami baja van, vagy öreg, kehes, lábproblémás, megszakított, selejt, esetleg találni egy két származásos lovat is, de hidd el, az ha még alkalmas is a lovaglásra, nem kezdőnek való. És ezen az se segít, ha a világ legjobb edzőjét keríted magad mellé. Ahogy előttem írták a vágóra nem lehet csak úgy bemenni nézelődni, nem lóvásár az.

Szóval innen látszik, hogy az egész egy kitalált sztori, akármennyire is bizonygatod hogy nem.

Amúgy ha olcsón akarsz lovat, akkor menj a békési tesókhoz, azok is sok lovat adnak vágóba, aztán sok szerencsét hozzá ;)

2021. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
71%

6-os! A NÉBIH tudja a legjobban, hogy mi megy a vágóhídon, hiszen ők adják az engedélyt és hidd el elég szigorú engedélyeknek kell megfelelni.

17-es! Neked se nagyon volt még lovad, mert ha lett volna, akkor tudnád, hogy a legelőn rohadtul nem mozogja le magát.

2021. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Vágóhidaknál értenek az állatokhoz amelyik egészséges általában nem vágják le azonnal, inkább előreveszik azt amelyiket minél előbb le kell vágni, pl sérült a lába stb...


Amúgy szerintem is adnak el lovat élve is akár, ugyan annyiért mint amennyit kitudnak belőle árulni.

Ők se hülyék, ha a munkaidőt megspórolják rajta az már csak megéri...


Mellesleg szoktak leadni olyan lovat is vágásra amelyik makk egészséges, szimplán pénzért, pl felénk a múlt héten adtak is le így lovat a napokban. Szegény elég szelíd volt.

2021. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az után érdeklődnék, hogy melyik vágóról lehet így menteni lovat!? Van olyan lovam amit vágó elől mentettem de az még magánkézben volt. Szóval nagyon érdekelne honnan lehetne menteni helyből.
2021. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%

Előzőnek: én írtam a 18.választ és szerintem sehonnan... magyarországi vágóhídról nagyon, nagyon nehezen tudom elképzelni, max. ha van egy ott dolgozó, bennfentes ismerősöd.

Amúgy olyan kupectől tudom elképzelni, aki vágásra vásárolja fel az állatokat, s egy szállítóval, egyben viszi leadni a csapatot. Ő bármikor, bárkinek eladja, bármennyivel a vágóár felett...

2021. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
61%
Na megkérdeztem ismerőst, Dunakeszi körül érdemes szétnézni a vágóhidakon, 1-éve vett ő is ilyen helyről lovat, de nem úgy hogy berohant, hanem telefonálgatott(valami 3 vágóhídhoz telefonált), és mindenhol úgy egyeztek meg ha van ígéretes akkor azt elhozza, és így is lett.
2021. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A 8-as és a 9-es alaphangon idióták!


Árva lövésük nincs a lótartásról, (gyanítom lovat max. állatsimogatóban láttak eddig.)

Csak mondják itt az érzelmektől fűtött baromságaikat Neked!



Vágóhídra beadott lóval nincs minden rendben. Nem véletlenül került oda a ló.


Ha egészségileg rendben is lenne (amit kétlek), akkor viselkedésproblémája lehet.


Ilyen lovat a Te "lovas" tudásoddal legfeljebb csak messziről szemlélj, mielőtt komoly bajod esne.

2021. jan. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!