Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire nehéz egyetem mellett...

Mennyire nehéz egyetem mellett cicát tartani?

Figyelt kérdés

Még sosem volt cicám, így fogalmam sincs, hogy mennyire körülményes egy cicával egy háztartásban élni :) Bonyolítaná a kérdést, hogy van egy törpenyulunk, bár úgy olvastam, hogyha kiscicaként kerül hozzánk, akkor simán összeszoktathatók, de szükség esetén el lehet őket szeparálni. Én reggel indulok, és változó hogy mikor érek haza az órák miatt, van, hogy már koradélután, van hogy csak majdnem este, ezt bírni fogja? Tudtok olyan oldalakat ajánlani, amik hasznosak egy kezdő macskatartónak (mit érdemes, mit nem venni, gondozás, etetés, nevelés stb.)?

Köszönöm a válaszokat! :)



2014. aug. 21. 19:42
 1/9 ateszko97 válasza:
41%

Szia én is ilyen helyzetben vagyok.


Az én cicám 1 hónaposan került hozzánk.

Reggel 8 kor indulok teszek ki neki bőven tejet meg kicsi darabokra össze vágott párizsit + macska konzervet .

Az étellel egész nap elvan játék egy kicsi kb 3cm es labdával eljátszik hever bámészkodik az ablakon . az a leg fontosabb hogy az alom tiszta legyen mindig neki. röviden ennyi szóval ha igy csinálod mint én nem lesz semmi baj nem piszkít be sehova.

2014. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyan azt mondják, a macskák elég igénytelen, szabad szellemű állatok, mégis sok törődést igényelnek. Kiscicával érdemes kezdeni, de azoknak nagyon sok törődés és figyelem kell. Ha unatkoznak, könnyen elkezdenek olyannal játszani, amivel nem szabad. Ha nem tanulja meg,hogy az alomba piszkoljon, akkor a lakás többi részébe fog. Macskafüggő, hogy melyik milyen gyorsan tanul.

Emellett, ha nem akarod,hogy elvaduljon, akkor szeretet is kell neki, ha kevesebbet vagy otthon, kevesebbet dédelgeted, nem fog annyira hozzád szokni. Viszont ha nagyon kötődni kezd hozzád, és egyszer csak úgy nem jössz haza jópár óráig, lehet, hogy kétségbe fog esni. Szerintem így, hogy ennyire kevés időd van, egy kiscicába nem érdemes belefogni, mert tényleg sok idő és figyelem, meg türelem kell hozzá. Nem beszélve arról, nem tudom, van-e udvarotok, de a szobacicáknak és a kinti-benti macskáknak eleve más a beállítottságuk. Ha egyedül élsz a lakásban, akkor főleg nem ajánlom, ha van lakótársad, vagy más is lakik veled, aki tud a cicára figyelni, akkor megoldható, de számolni kell vele, hogy nem lesz olyan ragaszkodó hozzád, mivel kevesebbet foglalkozol vele.

Meg egy kismacska tényleg nagyon hiperaktív, sokat játszik és kevesebbet alszik, szóval nem tudom, mennyire szerencsés ötlet, gondolom, te sem akarsz arra hazajönni, hogy a lakás szét van rombolva a cica miatt. :) Pláne, ha még kárt is csinál magában.

Mit érdemes venni, nos, ha kölyök a cica, akkor kiscicáknak való féreghajtót és bolhairtót, ez mindenképp jó a cicának, gyógyszertárban ha így kéred, hogy x hónapos cicának, tuti adnak valamit.

Játékot annyira nem, szerintem egy kis labdával, cipőfűzővel elvan, csak a játék guruljon, lehessen kergetni, viszont ne legyen olyan apró, hogy le tudja nyelni, vagy műanyag, olyan részei, ami a fogának/szervezetének nem jó, ha megrágcsál.

Meg a játék olyan legyen, hogy vagy olyan nagy, hogy nem tud begurulni semmi alá, vagy pedig a cica ki tudja szedni a mancsával, ha mégis.

Gondozni, ha hosszabb a szőre, fésülni, amúgy semmi extra, gondozza ő magát, csak a bolhairtás/féregtelenítés ajánlott.

Etetés, én nem macskatápot adok a cicámnak, kajamaradékot, húslevest, megmaradt husit, párizsit eszik, van elé kirakva tej, abból iszik, amikor csak akar. Nem tudom pontosan, milyen nyers húsra vonatkozik a szabály, de van olyan nyers hús, amit nem szabad neki adni!

A nevelés meg tényleg ez, amit leírtam. Sok figyelem, türelem, következetesség, ha valamit nem ért meg, és tilosat csinál, határozottan rászólni, hogy NEM, ha továbbra is csinálja, finoman koppintani a fejére. A jó dolgokért megdicsérni :)

2014. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maxitabi ***** válasza:

Lehet,de amíg kicsi,többet kell foglalkozni velük,ezt bele kell kalkulálni. Illetve,ha jól lemozgatod őket,akkor sokat alszanak majd,míg nem vagy otthon (játék-20-30 perc minimum naponta).

Kell: alomtálca+alom egy nyugodt,csendes helyen (ne nagyszobában,mert lehet szaga);etetőtál(ak) (inkább fém v kerámia)-kettő,mert száraznak és nedves tápnak;kaparófa-macskabútor;szállítóbox- állatorvoshoz,meg amúgy is; macskafű; macskabiztos lakás (el kábelek, mérgező növények,vegyszerek, erkélyre háló,ablakoknál esetleg)Fésű-kefe (ha rövidszőrű,akkor is);játékok...

Vizesedény(ek)amiből iszik majd.

Etetés: olvass utána,csak nem a reklámozott szupermarketekben kapható tápokat add!

És nagyon fontos: ivartalanítás, oltások, féregtelenítés!!

Ha tudsz angolul v németül,akkor nagyon jó oldalak vannak..

[link]

[link]

[link]

Én anno mindent elolvastam, aztán leszűrtem belőle,mit kell-lehet. (Forráskritika!!)

Itt a gyakorin is voltak már erről kérdések bőven,ajánlom visszaolvasgatni!

Ja és ha a zooplus pont hu oldalon nézegetsz,akkor rengeteg felszerelést,kiegészítőt találsz (de ne vedd meg mindet) és kaphatsz egy áttekintést.

Jó tanulást! (de megéri!)

2014. aug. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sarah200 ***** válasza:
Kiskorunk óta van nálunk macska. Oda vagyok értük. Én azt ajánlom inkább kiscicát válassz, és ha lehet menhelyről ( hisz adhatsz egy második esélyt egy ártatlan kis cicának) Fontos hogy magadhoz szoktasd,csak hogy ekkor nagyon figyelni kell a cicákra mert könnyen ki mennek azutcára kiülnek a kerítésre és bárki megtudja fogni mert még kicsi. Most nem rég lettek kiscicáink én is mindig féltem őket. Nem fontos hogy mindig legyen előtte ennivaló reggel ha felkelsz etesd meg egy kis kajával aztán hadd hagy legyen a szabadban. Majd délután és este adj neki enni. Nem kell túl sok minden, egy nyugodt hely ami csak az övé ( ajánlom hogy éjszaka etetés után legyen bezárva)Étele legyen mindig ( én szeretek rendes házi kaját is adni nekik) Kis korába pár játék (házilag is tudsz nagyon jókat venni és szeretet na meg figyelem ha beteg vagy valami baja van. Az a kis bibi hogy a kandúrok nagy csavargók (miénk eddig még mindig visszajött (lekopogom)) a lány cicák pedig ügye sokszor terhesek tudnak lenni és évente kétszer 3-4 kis cica nem túl jó ezért ajánlom az ivartalanítást is ha már jól megszoktátok egymást
2014. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sarah200 ***** válasza:
0%
Jah és nem ajánlom hogy szoba macskát tarts. Persze engedd be a házba, de ez egy szabad szellemű állat és főleg h nem nagy városban élsz hadd hogy kint legyen. Neki is kell a szabadság friss levegő, és ha benti néha engeded ki az se jó mert nem biztos hogy tudni fogja hol és mint is van ő ezen a világon. A napi szinten bent punnyadó macskák sokszor elhíznak.
2014. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kicsi, akkor mindenképp nyáron, félév előtt fogadd örökbe, és akkor összeszoktok, mire indul az egyetem :)


Mi tartottuk együtt nyuszival is, a kicsi volt a cicu mikor odakerült, szóval semmi gond nem volt belőle. Én a Noé Állatotthontól fogadtam örökbe a mostani cicámat két éve, és nagyon jól elvagyunk, ő meg kutyával van együtt tartva problémamentesen :)

2014. aug. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 *Victorique* ***** válasza:
100%

Ha van elég játéka, akkor jól meglesz, csak legyen kint kaja (száraz táp). Majd megszokja, hogy nem egyformán érsz haza. Én is van, hogy össze-vissza érek haza, de nem igazán zavarja. A cicák mindig feltalálják magukat, meg sokat alszanak.

A mienk hiperaktív, úgyhogy 1 óra játék elalvás előtt mindenképpen kell neki, meg ezen felül, amikor még van időnk, pluszba, mert különben pörög :D

Nyuszkóval szerintem jól kijön, ha kicsi.

Ami kell neki: alom, alomtálca, lapát, junior száraz és nedves tápok, játékok, kaparófa. Fekhely szerintem nem fontos, mert úgy is ő választ. Írta valaki a macskamentát, hát, én annó azt olvastam, hogy az nyugtatja őket, meg olyan, mint a drog. Ehhez képest az állatkereskedésben azt mondták, hogy felpörög, játékos lesz. A harmadik maga a macska, aki grimaszolt egyet és aztán semmi hatása nem volt a csodaszernek :)

Nevelésben a sok játékot, türelmet és a következetességet tartom a legfontosabbnak. Gondozást hacsak nem hosszú a szőre, nem igazán igényel. Oltások, féregtelenítés rendszeresen. Ivartalanítás még, ami szinte kötelező, a nem kívánt almokon kívül a cica egészsége és életkorának meghosszabbítása miatt.

2014. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 *Victorique* ***** válasza:
macskafű volt elnézést, az viszont jó ha van :) vagy búzát is ültethetsz egy cserépbe, az is remek, a mienk a begóniát is legeli, lényeg, hogy az emésztéséhez kellenek a gazok :)
2014. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem perzsa cicát válassz, mert ők nem igénylik annyira a kötődést, folyamatos foglalkozást. Én nagyon próbálkozom az enyémeknél, de jobban szeretik az önállóságot, nem a bújós típusba tartoznak.
2014. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!