Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha bezabált egy ló?

Emmácskaahh kérdése:

Mit tegyek ha bezabált egy ló?

Figyelt kérdés
Nincs lovam, más lováról lenne szó! Igazából nagyon szeretem azt a lovat, és nem szeretném elveszíteni, így segítséghez fordulok. A ló szerintem a fajtájához elég duci (sodrott pacika), és mikor én nem voltam itthon közölték velem hogy az a ló elég rosszul néz ki, mivel eltűnt az egész kukorica (de azon a lovon kívül még van 3) és valószínűleg megehették, de nem vagyok annyira biztos benne. Nem hiszem hogy kólika lenne, mivel tudott "kakilni", de emelett korgott a hasa is. A végén lefutószáraztuk is, de látszott hogy fáj a hasa így alig akart is menni, de a végén mikor már annak is vége lett, csipegette a szénát. De este végül megint mondták hogy rosszabbul van, félek hogy lesz valami. Lehet ez ellen tenni valamit? Van hívjunk állatorvost?
2021. márc. 2. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lovász feltehetően figyeli az állapotát, és szól a tulajnak, amikor állatorvost kell hívni. Neked nincs semmi dolgod ezzel kapcsolatban, maximum holnap megérdeklődöd jobban van-e.
2021. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De úgymond nekem is közöm van hozzá, és szeretnék segíteni.
2021. márc. 2. 23:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy, hogy segíteni szeretnél, amikor a lónál vagy a tulajtól megkérdezheted, mit tudsz segíteni, de ezen kívül, a tulaj engedélye nélkül nem csinálhatsz semmit a lóval. Jó esetben minden tulaj tud 2-3 állatorvost és a telefonszámát, akik közül az egyik legalább bármikor ki tud jönni. Neked nem kell hívni semmilyen másik állatorvost, mert az plusz konfliktusokat szülhet, pl.nálunk a lovardában van pár állatorvos, amit a tulajok be sem engednek a kerítésen belül. Ezek spec. ló állatorvosok, nem kutya-macska-stb, tehát az utóbbit főleg nem lenne jó, ha hívnád.

A problémát olvasva - a ló eszik, iszik, mozog, trágyázik- a lovat nem viselte meg annyira a dolog, az is lehet, hogy a történet hallatán te képzelted bele, hogy a ló fájlalja a hasát (lehet, hogy jól láttad, csak mondom, hogy ez is megeshet), és igazából éppen csak nem volt olyan friss, aktív állapotban, lustácskább volt.

Minden esetre tényleg jobb, ha nem csinálsz semmit, bízd a tulajra, az ő lova, akármennyire is szeretnél, csak akkor tudsz segíteni, ha a tulaj megengedi, és csak azt, amit megenged.

2021. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk állatorvost kéne hívni...
2021. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem nagyon enyhe a kólika, hanem rosszabb akkor állatorvost kell hívni. De nem a te lovad ugyebár, úgyhogy ez nem a te dolgod. ELhiszem, hogy segíteni akarsz, d eha kihívsz egy dokit csak úgy magadtól akkor abból elég nagy veszekedés is lehet a tulajjal.

Egyébként a leírtak alapján nem tűnik olyan súlyosnak a helyzet, rendben lesz szerintem a ló, ha figyelnek rá.

A sodrott amúgy is vastagabb, mint a sportlovak. Nem lehet, hogy csak ezért gondolod, hogy el van hízva?

2021. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!