Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha makacs a lovam?

Mit csináljak ha makacs a lovam?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy magyar sportlovam.10 éves, már nálam van 5 éve.Lépésben és ügetésben biztosan megy, viszont vágtába nagyon makacs.Elkezd húzni oldalra, ugrál és legtöbbször besem akar ugrani vágtába.Már próbáltam idomítani, szakembert hívtam hozzá de semmi nem történt.Biztos helyről hoztam el még anno.
2021. márc. 16. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami olyat csinál amit te nem szeretnél, akkor azt kellemetlenné kell tenni neki.


Ha nagyon sodródik kifele, akk tedd oda külső csizmát, ha nem érdekli akkor fogod és extra pici körön elkezded maga körül forgatni amíg meg nem akar állni.

Ezután szünet nélkül folytatod a feladatot. Ha megin szemétkedik újra sok sok apró kör maga körül.

Ezt nem szeretik a lovak és rájön, ha nem makacskodik akkor te se piszkálod a kisköreiddel.


Ha nem akar beugrani vágtába, akkor meg pálca, mindig egyre erősebben. Ha beugrott békén hagyod és megdícséred.

Csizma helyen is érdemes megcsípni, hogy tudja ott kéne reagálnia és felébredjen.


Ha elkezd ugrálni vedd apró körre megin, úgy nem tud ugrálni ha a feje a bokádnál van és még kellemetlen is neki.

2021. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1es!

Nagyrészt jó dolgokat írtál. Az egyetlen probléma az, hogy lehet, hogy a lovasnak nem elég stabil az ülése, és ez egy érzékenyebb lovat csak egyszerűen felidegesít, bestoppol, áltó helyben olyanokat tud bakolni, hogy nem valószínű, hogy rajta marad. Sajnos tényleg a professzionális szakember lehet erre a megoldás. "szakembert hívtam hozzá de semmi nem történt" Hát ezt most nem tudom, hogy értsem. De érdemes lenne másik szakembert keresni, aki tényleg ért hozzá, mert ezek megoldható problémák, de ha egyedül akarod megoldani csak sérülések lesznek belőle.

2021. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó edzőt! Mióta csinálja? Eddig jól ment a vágta is? Engedetlen egyértelmű, ha nem tudod előrelovagolni, segítség kell, ha edzőt nem tudsz, legalább egy határozott lovast kérj meg. Futószáron jól megy vágtában? Még a hátát érdemes megnézetni, nem hátfájás van-e a dolog hátterében.
2021. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teljesen egészséges lovacska.Futószáron jól megy.Mindig ezt csinálta, már egy ideje próbálkozunk ezt megszüntetni.
2021. márc. 16. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Másik, tapasztaltabb lovassal jól működik? Hogy ugratod vágtába? Belekergeted vagy lépésből? Futószáron is inkább lépésből ugrasd. A sodródásra leírták, le kell zárni csizmával az útját, de ha nem tuti fix az ülésed, akkor nem fog menni. Szerintem az is benne van, hogy rádkapott, lehet meg tudta veled csinálni párszor, aztán ha dominánsabb jellemű, akkor bizony aláástad nála a vezetői pozíciódat. Ha ki van zárva a lovashiba, meg az eü gondok, lehet elég lenne kettőt alábaxni pálcával, hogy meg is érezze, ne félj utána dolgozni fog, mint a kisangyal. Nem kell agyonverni, de ha tényleg az a baj, hogy rámaradt a hülyeség, akkor egy kis harccal vissza lehet állítani a vezetői pozíciódat. Inkább megütöm kétszer, mint hogy egy vágtás hülyesége miatt összetörd magad. Ha jól dolgozik, akkor jutalmazd. Ha normális vágtában, akkor is jutalmazd. Hamar rájön, hogy ő is jobban jár, ha együttműködik. Lehet, hogy a régi helyén nem hagytak rá semmit, ezért szépen is dolgozott, de egész apró dolgok is lehetnek, amiknek a vége akár a totális munkamegtagadás is lehet az évek alatt.
2021. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Futószáron szépen megy.Ügetésből próbálom beugratni úgy, hogy belső láb a hevederen marad külső pedig picit hátra csúszik.
2021. márc. 18. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Lépésből csináld, egyből vágtázzon szépen futószáron és nyeregből is. Ha el akar gurulni ügetésbe,felveszed és újra indítod. Ha megtanulsz egyértelmű jelet adni, akkor később ügetésben se lesz probléma.
2021. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!