Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak hogyan indulnak el?

A lovak hogyan indulnak el?

Figyelt kérdés

Lehet buta kérdés, de még nem próbáltam ki élesben a lovaglást.


Nem tudom, hogy honnan tudja a ló, hogy most lépést, üvgetést vagy vágtát akarunk



2021. márc. 18. 20:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Ügetés*
2021. márc. 18. 20:30
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Értelemszerűen vannak rá jelek, amikre meg van tanítva az állat. Viszont az első jópár lovaglóórán ezekre nincs szükséged, mert te az ülést és mozgást gyakorlod és a lovat földről irányítják hanggal és ostorral.
2021. márc. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Késöbb a lábaddal kell bíztasd (vagy esetleg pálcával)


Ha viszont a lóval nagyon összevagytok szokva akkor elég csak kicsit megszorítanod a lábaddal, vagy a te apró sajátos jeleddel.


Ha akarod állásból egyből vágtába tudsz indulni, nem kell se pálca se szó.

2021. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

alapvetően a csizma, testúly és szár segítségekkel irányítja a lovas a lovat.

Sok lovaglási stílus és elmélet van, ezért is nagy az ellentét a különféle lovasok között. Valaki annak a híve hogy a ló hangra dolgozzon, de mindegyik fajta a saját céljának megfelelő. Például ha angol stílus, átlagos lovaglást vesszük, ott a ló csizma segítségekre indul elsősorban. Kicsit egyszerűbb szavakkal megpróbálom neked elmagyarázni: A lovas odazárja a ló oldalához a vádliját, nyit a csípője és a válla, a kezével/szárral nem akadályozza meg, engedi hogy a ló előre lépjen.

2021. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A Lovaglás, nagy L-el, az segg kérdése, aki a többit használja (főleg, nem pedig kiegészítésképpen), az megtanult A pontból B-be eljutni lovon. Az is eredmény, persze.
2021. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
4es vagyok. Látod kérdező, erről beszéltem. Az 5ösnek van egy berögzült nézőpontja, ami alkalmas arra, amire használni szeretné. Én ezért nem pártoltam semmilyen oldalra.
2021. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Az elért nulla pontom miatt úgy vélem, itt azért senki nem ért ehhez. Én sem, csak nyitott szemmel és füllel jártam a világot. Vannak ezek a teljesen elhanyagolható fontosságú vadrácok, mint a Magyar Királyi Lovaglótanárképző Iskola (Örkénytábor), amelynek elvei alapján tanultak meg lovagolni idehaza az elmúlt fél évszázadban, míg ki nem haltak azok, akik vitték a zászlót, azok is ezt írták: Lépésbe való meginduláshoz nyomja a lovasa lovat derekával...

Sok tanulatlan, fában előforduló apró élőlény. :D

2021. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"A Lovaglás, nagy L-el, az segg kérdése" Tehát azt gondolod, hogy csak seggel, csak csípővel, a ló majd meg fog ugrani egy 1 méternél nagyobb akadályt? Az örkénytábor jó alapokat adott, de azóta fejlődtünk. Ott még az is megvolt szabva és még mindig a társadalomba van ivódva, hogy lóra balról szállunk stb. Ezek csak értelmetlen dogmák. HA már komolyan az idomításról és a komoly munkáról szeretnél beszélni, akkor a németeket kérdezd, seggel kell-e lovagolni. Érdekes módon akik a világversenyeken legjobban szerepelnek magas színvonalon, azok vagy németek, vagy németesen lovagolnak/ németes edzőjük volt/van. És mint köztudott a németek rengeteget és aktívan használják a csizmasegítségeket. A testúly-, csizma- és szársegítségek tökéletes összehangolásával lehet csakis nehezebb feladatokat elérni, egy ló csizma nélkül nem fog aktívan hátulról dolgozni. Egy érzékenyebb ló meg aztán végképp nem.
2021. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, 5ös, 7es? Most, hogy a 8as megindokolta miért lettél lepontozva változott a véleményed?
2021. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!