Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hátra kell dőlni vágtánál?...

Hátra kell dőlni vágtánál? Mikor? (Lovaglás)

Figyelt kérdés
Sok helyen azt írták, hogy hátra kell dőlni. Viszon sosem láttam amikor más vágtázott, hogy hátra dőlt volna. Mikor kell akkor?
2010. aug. 19. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hatra dőlni? En ilyet nem is halottam pedig mar 7 éve lovagolok. Tanügetésnél kell egy kicsit hátra dőlni. Vágtánál könnyített ülésben előre kell dőlni.
2010. aug. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hátradőlni. A gerincednek végig függőleges vonalat kell alkotnia. A csípőddel ülöd ki a vágtát. Ha az elég laza, és megfelelően végzed a "törlő" mozdulatokat, semmiféle hátradőlés nem szükséges. Szerintem.
2010. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát a mi oktatónk azt mondta hogy egy kicsit hátra kell de én nem szoktam=)
2010. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hátradőlni kell, hanem a vállaidat hátrahúzni, és szép egyenesen ülni, mert így tudod megtartani az egyensúlyodat.
2010. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyet értek a többiekkel, nem kell hátradőlni,csak egyenesen ülni és a csípőddel "told" a lovat,de majd átveszed a ritmust ;)
2010. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

első: a kérdező szerintem munkavágtára gondolt =/


Nálunk azoknak mondja az oktatóm, hogy "dőljenek hátra" vágta közben, akik először vágtáznak =) Ugyanúgy, mint pl. tanügetésnél.

Ha vágtatéren már rutinosabb a lovas, ergó tud vágtázni, akkor valóban nem szokás hátradőlni =) Szépen, egyenesen ülsz, és csak a csípőd mozog.

2010. aug. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
aztaa 7 éve lovagokl és nem tudja mikor kell hátradőlni széép.. tanulj előrről! Drágám kérlek akkor kell a lovon hátra dőlni ha azt akarod hogy megálljon! :):)
2010. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen hátra kell, de nem annyira, mint amikor megáll a ló...(előző válaszolónak..) galopp vágtánál nem kell hátradőlni, de a rendes vágtánál ( nem tom mi a neve=D) igen. ja és tolj csípőből :)
2010. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!