Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt jutottatok...

Mennyi idő alatt jutottatok el milyen lovaglási szintre?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok le azt is, hogy hány évbe telt ez nektek, hogy saját lóval vagy iskolalóval értétek azt el, hogy heti hányszor mentetek edzésre, és hogy most milyen szinten vagytok (mekkorát ugrattok, vagy miket tudtok már megcsinálni a lóval pl díjlovaglásban, vagy futószárazás, csődőr lovaglása, csikó belovaglása, idomítás stb bármi amit számotokra fontos volt és elértétek)

2021. márc. 29. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 év alatt addig jutottam el, hogy 70 centit ugrok. Egy nagyon édes kislovon lovaglok (felesbértartó vagyok) és ő egy nagyon jó tanító ló. Combravalót és az eleje-hátulja körüli fordulatot gyakoroljuk. Eddig heti 1 edzésem volt. Elértem azt, hogy egy idegen lovon tudtam ugrásváltást csinálni, megkértek mások, hogy lovagoljam a lovukat, és általában, ha bármilyen lóra felülök, ha nem is tudom olyan szinten befolyásolni a lovat, de fentmaradok (már amikor odafigyelek...). És most éppen várom az új lehetőségeket, hogy még többet tanuljak és fejlődjek.
2021. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

10+ éve lovagolok. Az elmúlt 4-5 évben fejlődtem a legtöbbet az elején sajnos sokat kellett lovardát váltani edző miatt vagy mert nem foglalkoztak velünk. Minimum 6-7 évig csak ügetni tudtam de azt is csak úgy, hogy igazából a lovon maradtam aztán ennyi. Tehát az ülésem az elég stabil lett, hisz sok féle lovon ültem.

Viszont vágtázni nagyon későn tanultam meg.


Jelenleg önállóan tudol mindhárom jármódban lovagolni. Kisebb ugrások is mennek. Viszonylag idomítani is tudok már, de sose tanították, hogy kell igazából, szóval megy, de nem olyan tempóval és eredményességgel mint azt kellene. Nehezebb lovaglású lovakat is viszonylag könnyedén ellovagolok, hisz rengeteg féle fajta habitusú ló megfordult már alattam a lovarda váltásoknak köszönhetően.

Csődör is ugyan olyan ló mint bármelyik másik, semmi extra nincs bennük.


Rengeteget kell még tanulnom és fejlődnöm mindem téren, de vannak biztos pontok amik jól mennek szerencsére.

2021. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 8 éve lovagolok, nem lovagolok szerintem olyan rosszul, de mindig van hova fejlődni. A vágtám stabil, kisebb (60cm) ugrások is viszonylag mennek (persze nem tökéletesen) és most értem el egy mérföldkőhöz az életemben, ugyanis nemrégiben elkezdtem belovagolni egy teljesen nyers lovat (edző segítségével természetesen) Saját lovam sajnos nincs, nekem nincs önálló keresetem még, szüleimtől pedig nem várnám el, hogy fizessenek egy lovat.
2021. márc. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, jelenleg heti 5szor járok ki a lovardába, de csak heti 3szor ulok lóra, a maradék kettőben földről dolgozokm a pacival, akivel foglalkozom és segítek a tulajnak (etetni, trágyázni stb.)
2021. márc. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!