Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt öngyilkossági...

Vannak itt öngyilkossági kísérlet túlélők? Hogy jutottatok el odáig, hogy megtegyétek?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatot írok az öngyilkosságról, de egy dologra nem találok választ: hogy jut el valaki az öngyilkos gondolatoktól vagy a halálvágytól az öngyilkossági kísérletig? A hirtelen felindulás kivételével a külső kényszerítő körülmények, az öngyilkossági gondolatok és a halálvágy általában nem elég ahhoz, hogy valaki megpróbáljon véget vetni az életének. Azt szeretném megtudni, hogy kell-e még valami, és mi az?

Tudom hogy ez a téma sokakat érzékenyen érint, de nyugodtan írjátok meg a véleményeteket, azért itt írtam ki a kérdést, mert anonim.



2021. jan. 23. 10:18
1 2
 1/14 Vyla ***** válasza:
92%
Én túlélő vagyok. A gondolat a mai napig bennem van, néha a késztetés is..talán most az a visszatartó erő, h belegondolok abba h akik szeretnek nekik milyen fàjdalmat okoznék.. Anno ilyenekkel nem foglalkoztam.. Minden mindegy alapon megtettem.. Az öngyilkosság menekülés... Van a másik véglet aki figyelemfelhívásból csinálja ahhoz nem tudok hozzászólni. Nálam mindig a menekülés volt.. Engem nem érint érzékenyen a téma. Szívesen megosztom mással is a történetem... Ha esetleg kérdeznél még írhatsz nyugodtan...
2021. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Én végiggondoltam, hogy rosszul érzem magam a bőrömben, esélyem sincs, hogy ez változzon. A kísérletet túléltem. Ezután annyira félek az újabb kudarctól, hogy nem mertem megismételni. (Pedig valóban helyes és azóta is érvényes a gondolatmenet)
2021. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljes kilátástalanság és anyagi ellehetetlenülés, megspékelve régóta fennálló depresszióval, szorongással és még gyógyszer függőséggel. Elég komoly kísérlet volt, szubintenzívre kerültem. Azóta sem jött helyre az életem, sőt, szembe kell néznem azzal, hogy 1-2 év múlva lehet, hogy hajléktalan leszek. Mégsem merném újra megpróbálni, mert anno biztosra mentem, mégsem sikerült (bár nem sok kellett hozzá), újra kísérletezgetni meg már nem akarok. Nem vagyok már fiatal és egészséges sem, előbb-utóbb elvisz valami betegség. Hozzáteszem, rokonomnak harmadik kísérletre sikerült az öngyilkosság.
2021. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Teljes kilátástalanság érzése.

Amikor számba veszed az összes opciót, hogy tudnád javítani/kijavítani/változtatni azt az adott dolgot amit elcsesztél/így hozott az élet, de nincs pozitív kimenetel.

Úgy érzed, mindenkinek jobb lenne, ha te nem lennél... kevesebb gondja lenne mindenkinek, te sem szenvednél tovább. Azt érzed, hogy menekülnél minden és mindenki elől.

Volt pár éve kísérletem, de akkor még félve álltam a dologhoz, így nem is jött össze. Amit mostani fejjel nem bánok, de csak azért, mert örülök, hogy nem raktam a szeretteimre az örök bűntudatod és a fájdalmat.

Viszont, ha úgy adódna, hogy elveszteném mind a 4 embert, aki fontos nekem... minden hezitálás és félelem nélkül lennék öngyilkos.

Csak miattuk élek még. Alapvetően nincs rossz életem..külső szemmel. De a démonjaimmal nem tudok megküzdeni.

2021. jan. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is túlélésnek számít, ha valaki meggondolja magát, mert az életösztöne felülkerekedik?
2021. jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2021. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én, túlétem, mázlista vagyok, hogy kaptam még esélyt.
2021. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
En is tuleltem, sajnos, mostani fejjel jobban probalkoztam volna.
2021. jan. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Nemtudom mennyire számít valós próbának, de egyszer felszaladtam a hetedikre, próbáltam kimenni a panel tetejére, hogy kiugorjak, faltörő kosként kiszerettem volna törni a vasajtót a testemmel, de nem tudtam. Összerogytam a fáradtságtól, majd keservesen lesétáltam és lefeküdtem aludni.
2021. jan. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.
2021. febr. 13. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!