Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta beugratással problémák?

Vágta beugratással problémák?

Figyelt kérdés

Vna 1-2 problémám ami néha felmerül, és szeretném már végleg kiküszöbölni őket.

Az egyik az, hogy nem mindig dőlők hátra beugratáskor, leülök tanügetésbe csak néha kicsit előredőlők (főleg hogyha nem tudom kiülni az ügetését a lónak mert épp úgy rohan).

A másik az, hogy a beugratáskor néha kicsit becsúszik a kengyelbe a lábam. Nem mindig van ez, és ha igen, utána rögtön helyre teszem.

Nem nagyon tudom, hogy javíthatnék ezeken (azon kivül hogy az egyik esetben hátra kell dőljek a másikban meg le kell nyomnom a sarkam). Valami tipp? Vagy sok gyakorlással és odafigyeléssel ki tudom javítani?



2021. márc. 31. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyakorlással és odafigyeléssel, ahogy írtad ezek a hibák egyszerűen kijavíthatók. Ha odafigyelve meg tudod csinálni ezeket jól, már csak gyakorlás kérdése tényleg. Sok sikert :)
2021. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Se hátra, se előre nem kéne dőlni... Ki mesélt ilyen blőd dolgokat?
2021. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Ugrásd be lépésből vagy lassú ügetésből. Ha nem megy egyből, akkor vedd körre, ugye mivel az, ív nem kell várni, míg elérsz a következő sarokig, hanem egyből indíthatod megint. De amíg nem ugrik pöccre lépésből addig ügetésből se indítom, mert csak rohanás lesz belőle.
2021. ápr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Csak akkor ugrasd, amikor összeszedett az ügetése. Vagy ha akkor kezd el rohenni, amikor megpróbálod beugratni, akkor nagyon oda kell figyelni arra ,hogy egyszerre add a segítségeket. A ló ügetés közben belső állításban van, aztán a külső csizma tenyérnyivel hátrébb és ezzel egyszerreadsz neki szárat. Ha hamarabb adod a szárat, csak rohanni fog
2021. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!