Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy jobb átülni jó lábra?

Hogy jobb átülni jó lábra?

Figyelt kérdés

Mivel, az íven a belső oldal kap nagyobb terhelést, a belső első láb lerakására könnyítünk.

Nekem úgy tanították, hogy maradjak lent a nyeregben két ütemet, tehát hagyjak ki egy könnyítést, viszont néha látok olyat, hogy nem lent marad két ütemet, hanem könnyít két ütemet. Melyik a jobb? Miért?


2021. ápr. 11. 10:51
 1/4 anonim válasza:
75%
Én úgy tudom lovasa válogatja, kinek mi a könnyebb, kényelmesebb.Viszont ha kikönnyítve váltasz lábat elkerülheted hogy belepattogj a ló hátába.
2021. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Kikönnyíteni jobb, főleg kezdőknek, mivel ha véletlenül nem sikerül elsőre eltalálni az ütemet, max tovább állsz, de azzal a lovat nem terheled.
2021. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

Én azt használom amelyik épp praktikus.

Ha összeszedetten ügetünk akkor leülök arra az ütemre.

De ha kicsit jobban rohan épp, vagy én kérek nagyobb tempót akkor nekem is és a lónak is jobb ha kikönnyítve ülök át másik lábra.

2021. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én lótól és annak állapotától függően csinálom. Egy feszesebb lónál például sokszor jobb könnyítve átülni, mert nem ijed meg tőle hogy a nyeregben maradsz hirtelen, de sok lónál meg érdemesebb ülve átülni, mert azzal lazul, tömörödik a ló.
2021. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!