Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek nagy lóhoz milyen...

Szerintetek nagy lóhoz milyen pálca a jobb?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A pálca nem a ló méretétől függ, az is lehet hogy nem is kell.
2021. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De azt monda az edzőm hogy a Mesihez kell a pálca.eddig egy 58 cm ugratós pálcám volt.és nem tudom hogy kéne egy idomító pálca ami nagyobb?
2021. márc. 16. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
hát az edződet kérdezd
2021. márc. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert azt mondta, hogy kell a pálca nem azt jelenti, hogy nagyobbb kell. (Amúgy valahonnan ismerős ez a Mesi név (mintha vmi youtubeosnál hallottam volna... sajnos).) Az ugrószámokban 75 cmnél nem lehet nagyobb.

Ami neked van amúgy az is bőven elég lehetne, nekem 30 centis pálcám van, csak akkor használom, ha nagyon muszáj, de azzal is pont azt el tudom érni, mint egy 60 centissel.

Alapvetően meg ha az elléptetésekhez meg ilyenekhez kell, akkor kezdj el sok csizmát használni, hogy leérzéküljön a pálcáról a csizmára. A lovam mielőtt megvettem csak pálcára akart ellépni oldalra, ma már hozzáérintem a csizmám és tolja is a farát.

Pálcával nem fogod megoldani az ilyeneket, legalábbis valós megoldást nem hoz.

Nekem mint tanuló lovas nem azon kéne gondolkoznod, hogy milyen segédeszközöket használj, hanem a lovaglás technikai részein.

2021. márc. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ és a hosszabb pálcákat szeretem, de most legjobban a Decathlonos 83 centis jött be, meg van egy 110-es is. Jobb szeretem hátul elérni a lovat, de ugráshoz meg a rövidebb jobb, hogy a vállán add a segítséget.

Ha csak azért kell, hogy legyen, hogy nagyobb legyen a motiváció, akkor 50-60-as elég a vállán. Mondjuk attól is függ mennyire tudja a lovas tudatosan használni.

2021. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok köszi
2021. márc. 16. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!