Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sovány bertartásban a lovam,...

Sovány bertartásban a lovam, jogos, hogy meg a bértarto van felháborodva, (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam kinn 20 éves öreg lovamnál, és elhűlve láttam milyen állapotban van. Mostanában sajnos sem tudok rendszeresen kijárni (egészségügyben dolgozom,remelem ezzel mindent megmagyaraztam). A “lovarda” tulaj először hebegett-habogott, hogy szörváltás, meg már öreg, aztán az jött, hogy biztos férges, meg a foga (múlt hónapban volt féreghajtás-fogreszelés...). Aztán elkezdett nyígni, hogy drága a széna-mindig pontosan fizetek, és egy szóval nem említette, hogy emelni szándekozik a bértartást. Most komolyan az én dolgom rátukmálni több penzt? Vagy azzal foglakozni, ö honnan szerzi a takarmányt? Felajánlottam, megoldom, hogy kijuttatok szénapelletet/kiegeszítö táppot, de kozolte ö nem ér rá ezzel szarakodni, a többi (rajtam kivül meg 2) bertarto naponta kijár es eteti a lovát. Ez nagyon szép, de ök ott laknak a faluban en meg 40 km-re napi tizensok órát dolgozom, sajnos nem érek rá erre. Végül ott tartottunk, hogy en vagyok a hibás, mert elhanyagolom a lovat...Megjegyzem amikor 4 éve odavittem, szo sem volt rola, hogy nekem Kellene takarmányrol gondoskodni, pláne etetni...Havi 50 ezret fizetek jelenleg (pest megye) se fedeles, se pálya, semmi extra nincs, felrideg tartás. Tenyleg velem van a gond?

2021. ápr. 11. 16:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Válts helyet, ha itt nem igényük figyelni a lóra.
2021. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg válts helyet. Nem fog leállni veled vitatkozni, vagy ha igen akkor se fogsz nyerni, és ennek a ló issza meg a levét. Ha emiatt komolyabb baja lesz, az sokkal több pénz, mint most átvinni egy jobb helyre, ahol nem hogy etetik, de esetleg még figyelnek is rá.
2021. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem jogos, de ha ilyen gyökér, akkor nem tudsz vele mit csinálni, csak hogy keresel egy másik helyet.
2021. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Annyira jó érzés volt olvasni soraidat olyan szempontból, hogy szerintem nagyon ritka az ilyen felelősségteljes, korrekt hozzáállás, mint a tied! Kérlek, olvasd vissza soraidat. Tudod, mit látok? Azt, hogy te megtettél mindent! Még talán többet is.

Igen, rád fogja a dolgot, mert nem akarja elismerni a saját felelősségét. A helyedben biztosan helyet váltanék. Remélem, ismersz jobb helyet, vagy ha nem, akkor pedig remélem, vannak korrektebb hozzáállású bértartók.

A hivatásodhoz is sok sikert kívánok! Most biztosan nagyon nehéz lehet nektek (is).

2021. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 PetheD ***** válasza:
100%
Nem benned van a hiba. A helyedben keresnék olyan helyet, ahol megbecsülik a lovat, vagy legalábbis tartják magukat a korábban megbeszéltekhez.
2021. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 vantel ***** válasza:
2%
Úri muri!
2021. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

4-es vagyok és még mindig a kérdésed jár a fejemben. Tudom, hogy éjjel-nappal dolgoztok, de esetleg valamelyik pihenőnapodon lehet, hogy érdemes lenne egy jó állatorvossal is megnézetni őt, mármint dokit hívni hozzá, mert ilyen állapotban van, amit leírtál és mert öreg.

Kitartás és sok sikert kívánok a váltáshoz, vagy bárhogy is döntesz.

2021. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Te mire fizetsz akkor? Bérled a karámot? A többi lógazda kijár naponta? Akkor az nem bértartás hanem csak istálló bérlet. Sürgősen keresnék másik helyet, illetve állatorvossal megnézetném a lovat, hogy szerinte elhanyagoltság vagy tényleg a kor miatt rossz az állapota.
2021. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

esetleg beszélni a többi bértatróval aki naponta jár etetni, h a tiédet is etesség, csarében valamiért?


egyébként meg vidd onnan a pacit, ez nem bértartó, csak pénzleső , ha kipurcan a pacid akkor is csak a vállát fogja rángatni.

egyábként meg független állatorvossal megnézetni , eredménytől függően akár még akár jogilag is elő lehet venni ezt a gyökeret (csalás-feléd, mert csak elteszi a pénzt, állatkínzás...).

2021. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
Beszéljetek össze a többiekkel, vigyétek ki az összes pacit egyszerre, aztán valaki véletlen dobjon el egy csikket az istállóban
2021. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!