Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sovány bertartásban a lovam,...

Sovány bertartásban a lovam, jogos, hogy meg a bértarto van felháborodva, (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam kinn 20 éves öreg lovamnál, és elhűlve láttam milyen állapotban van. Mostanában sajnos sem tudok rendszeresen kijárni (egészségügyben dolgozom,remelem ezzel mindent megmagyaraztam). A “lovarda” tulaj először hebegett-habogott, hogy szörváltás, meg már öreg, aztán az jött, hogy biztos férges, meg a foga (múlt hónapban volt féreghajtás-fogreszelés...). Aztán elkezdett nyígni, hogy drága a széna-mindig pontosan fizetek, és egy szóval nem említette, hogy emelni szándekozik a bértartást. Most komolyan az én dolgom rátukmálni több penzt? Vagy azzal foglakozni, ö honnan szerzi a takarmányt? Felajánlottam, megoldom, hogy kijuttatok szénapelletet/kiegeszítö táppot, de kozolte ö nem ér rá ezzel szarakodni, a többi (rajtam kivül meg 2) bertarto naponta kijár es eteti a lovát. Ez nagyon szép, de ök ott laknak a faluban en meg 40 km-re napi tizensok órát dolgozom, sajnos nem érek rá erre. Végül ott tartottunk, hogy en vagyok a hibás, mert elhanyagolom a lovat...Megjegyzem amikor 4 éve odavittem, szo sem volt rola, hogy nekem Kellene takarmányrol gondoskodni, pláne etetni...Havi 50 ezret fizetek jelenleg (pest megye) se fedeles, se pálya, semmi extra nincs, felrideg tartás. Tenyleg velem van a gond?

2021. ápr. 11. 16:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy eléggé érdekes szemlélete van a hely tulajának. Neki nincs ideje a lovak takarmányozásával bajlódni, akkor mi a ráknak tartja pénzért mások lovát? Azért fizetik, legyen biztonságban a ló, tiszta alom, karámozás, tiszta víz, kornak, terhelésnek megfelelő takarmányozás.
2021. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
A tulajnak kényelmes, hogy 50e ft-ot fizetnek azért, hogy a ló kolbászol a legelőjén, de csinálni nem akar érte semmit. Szerintem mindenki ismeri ezt az embertípust.
2021. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
kicsit messzebb van, de a Mirazskid, van fedeles, terep kis közösség 50e havonta és éjszaka istálóba vannak
2021. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
#16- az enyém is ugetö volt :). Amiota nálam van kimélem “fenykorában” edzöi felugyelettel is csak heti 2 alkalommal ugrottumk max 120 cm-of,volt meg ket idomito edzes (nem vágtapiruettre kell gondolni, csak arra, hogy “összerakjunk” egy ügetöt), egy laza terep es 2 nap pihi. Mára ez mar fokozatosan heti max 1 laza terepre csökkent pár éve mostanában- említettem miért- ennyi sem, szoval ugy gondolom én viguazok rá, nincs nyaggatva, es nem roja oraszám berloviba a koroket, mint sok szegeny idös joszág. Viszont a tisztesseges ellátás a korának megfelöen jár neki, es ugy gondolom amig fizetek ez az istállotulaj dolga (lenne). Sokan ajánlották az tartást, de sajnos nem tudom felvinni az erkélyre...:(
2021. ápr. 12. 23:43
 25/26 A kérdező kommentje:
* otthon tartásr
2021. ápr. 12. 23:49
 26/26 A kérdező kommentje:
Bocs, mar faradt vagyok es az autocorrect is sokszor inkább ellenem dolgozik
2021. ápr. 12. 23:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!