Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy oldjuk meg a legeltetést?...

Hogy oldjuk meg a legeltetést? Villanypásztor?

Figyelt kérdés

Elkezdtük építeni az istállót itthon. A karám 30×30-as lesz, ahol ki-be járkálhatnak. Egy ló, egy póni és egy birka lesz, illetve csirkék. Legelőnek, ahova nap közben ki lehet engedni őket, milyen kerítést csináljunk? Én úgy gondoltam, hogy olyan anyagból kéne, ami hordozható, mert van 3 hektár, és így ha mindig arrébbtennénk a kerítést, szépen lelegelhetnék.

Nos a kérdésem, hogy mi legyen a kerítés? Villanypásztor? Napelemesre gondoltam, mert nem tudom, mennyit fogyaszt egy akkus. A villanypásztor hordozható egyáltalán? Lehet az, hogy hetente kiveszem a földből, és leszúrom 100 méterrel arréb az egészet? Illetve ha egy 50×50 méteres legelőt akarok nekik, az kb mennyibe kerül majd? Még nem volt dolgom villanypásztorral, mindig is bértartásban voltak a lovaink.

Vagy ne villanypásztor legyen? Ha nem, akkor micsoda? Szeretnék minél olcsóbb, de hatékony megoldást találni.



2021. ápr. 19. 07:37
 1/2 anonim ***** válasza:
attól függ milyen oszlopra rakod és milyen a talaj, szerintem lehetséges az hogy arrébb rakosgasd, szerintem mással nem tudnád ezt megoldani. A villanypásztornak van egy olyan tulajdonsága, hogy egy idő után összevissza lazult és ez lehet hogy az oszlop rakosgatással hamarabb előfordul. Én azt csinálnám, hogy bekeríteném az egész területet villanypásztorral és valahol a közepén lenne egy villanypásztor ami nem rudon van, hanem egyszerüen a 2 végén ott a kampó és összevissza tudod rakosgatni, pl.: elfelezni, vagy még kisebbre rakni és akkor a lovakat mindig a másik oldalára rakod. Én külön áramkörre raknám mondjuk harmadonként, de azt te látod hogy mekkora terület.
2021. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azok a gyári műanyag oszlopok nem jók, rövid a tüskéje, leverni se lehet rendesen, ha lazább a talaj simán kifordul egy gyengébb erőhatástól is. Ha fixebb karámot szeretnél, akkor akácoszlop,ha mobilisabbat szeretnél, akkor paradicsomkaró.
2021. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!