Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy javítsak azon, hogy ne...

Hogy javítsak azon, hogy ne nyújtsam ki a kezem lovaglás közben?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem (videókon), hogy lovaglás közben szinte nyújtva szokott lenni a kezem. Ami nem szép meg jó ugye. Nem tudom miért csinálom ezt, erre mostanában szoktam rá szerintem. Miért csinálhatom ezt? Szerintetek min változtassak? Az lehet a baj, hogy ilyenkor túl rövid szárat fogok, endgedjek akkor hosszabbat? Vagy ne engedjek hosszabbat, csak tegyem a könyököm a testem mellé, és húzzam ki magam (a vállam) jobban? Mit csináljak? Mire figyeljek, hogy jó legyen végre?

2021. ápr. 21. 08:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem oda írni, de leginkább ügetésnél (főleg tanügetésnél) van ez a probléma.
2021. ápr. 21. 08:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát így látatlanba nehéz segíteni, az a lényeg, hogy a felkarod legyen a törzed mellett párhuzamosan, az alkarod legyen a szár meghosszabbítása, azaz a vonal ne törjön meg, és a szár ne lötyenjen meg, puha támaszkodást tartson, a kezed éljen, legyen mobilis.

Mivel ez ugyanolyan lovashiba mint az összes többi, csak akkor és úgy tudod kijavítani, ha tudatosan figyelsz rá akkor is amikor az edző nincs veled, ugyanakkor az edző is fontos szerepet játszik, őt is kérdezd meg és kérd meg hogy szóljon neked ha elfelejtenéd és mégis kinyújtanád.

2021. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Azt elfelejtettem mondani, hogy igen, a válladat mindenképp nyisd szét és maradjon hátul, de ha így tartod a kezed az sokat segít ebben.
2021. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ülj előrébb...
2021. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig a hosszabb szár a megoldás. Nyitni kell a vállad, a könyöködnek nem kell a test mellett lennie szorosan, inkább lazán hajlítsd be, kb mint ha két pohár vizet fognál. A ló mozgásának lekövetését könyökből meg lehet oldani. Kb a marj.a felett legyen az öklöd. Csak az tud merev nyújtott kézzel lovagolni, aki nem nyitja eléggé a vállait (hanyagtartás).
2021. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Húzd hátra a vállad.egyenesedj ki és a szárat úgy fogd minta bögrét vinnél.a könyököd legyen egy volnalba a térdedel.
2021. ápr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A testtartás már elmagyarázták előttem.

Hogyan szokj le róla: Válassz ki valamit, amit összekötsz azzal, hogy hátrébb kell tenni a kezedet. Pl. minden betűnél vagy bójánál vagy bokornál ellenőrizd le a kezedet. Egy idő után összeköti az agyada a bokrot a kezeddel és minden bokornál beugrik, hogy “jajj, a kezem szépen kell tartani!” Egy idő után megszokod és már nem is kell rá figyelned, hanem berögzült a helyes kéztartás.

A másik opció, hogy labdákat teszel a könyököd és a törzsed közé. Ha előrenyújtod a kezed akkor ki fognak esni, úgyhogy muszáj leszel figyelni a helyes kéztartásra. Ehhez mondjuk olyan ló kell, amelyik nem ijed meg ha leesik a labda.

2021. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!