Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire érdemes nyers lovat...

Mennyire érdemes nyers lovat venni és utánna az hogy saját magam lovagoljam be? (Nem egy kezdő lovas vagyok,11 éve lovagolok,versenyeken is voltam)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha 11 éve kiváló edzővel lovagolsz, akkor ezt tudnod kéne.

Csak akkor vágj bele ilyenbe, ha ott van melletted egy szakképzett belovagló, aki tud segíteni, és időnként felül a lovadra, minden nap megmondja mi a feladatod vele. Ebben az esetben érdemes csak belekezdened.

2021. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Csak lovagolni tudsz vagy idomítani is, illetve korrigálni önállóan?


Azér nem mindegy, mert egy automata lovat nem nehéz ellovagolni meg versenyezni, ha mindenre igennel reagál.

Egy csikó kérdezni fog, meg nemleges választ ad majd. Azt mindet tudni kell majd kezelned.

2021. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom 2es máshol hogy van, én 3 helyen lovagoltam eddig életemben, ahhoz hogy valaki versenyekre jusson mind3 helyen kellett tudni minimális szinten idomítani is.
2021. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

#3 De azér verseny és verseny között is van különbség.


Mert egy mezei póni klubbos versenyekre bárkit elvisznek szinte és onnantól én mondhatom azt, hogy versenyeztem közben meg lelovagoltam a D1 díjlovas programot amit már a ló is magától tud annyiszor csinálta.


Volt olyan lovarda ahol minket is vittek ilyen kisebb díjlovas, meg ügyességire aztán a fele bagázs azt se tudta, mi az a combravaló engedés.


Tehát kicsit pontosítani kéne, hogy milyen verseny, mert a futószáras számokon keresztül az ügyességiig bármi lehet.


És nem kötekedni szeretnék, de elég sok ember mondja azt, hogy tud lovagolni aztán pedig épp, hogy csak a lovon marad.

2021. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
11 évnyi lovastapasztalattal illene tudni, hogy képes lennél-e belovagolni egy csikót vagy sem. Megjegyzem nagyon könnyű elrontani. 20 éve lovazok, nem ma kezdtem, dolgoztam mindenféle lóval, rendbe is tudom őket tenni, de nyers csikóhoz én is segítséget hívnék. Ha normális belovaglóra bízod nem olcsó, de hosszútávon jobban jársz.
2021. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valaki 11 év alatt alacsonyabb szinten, mint másvalaki 5 év alatt. Ez alapján nehéz dönteni.

Pénzügyileg és idegileg sem éri meg szerintem a nyers ló. Persze szép dolog, hogy te “építed fel” a nulláról, de hobbilovasként szerintem nincs értelme. Csak egy példa: egy 10 éves belovagolt lóval normál esetben simán elmész egy laza terepre. Egy csikóval ezt jó ideig nem teheted meg belovaglás után sem, mert “kihívás” lesz a terepe, amíg meg nem szokja és tanulja, hogy nem kell mindentől félni. Egy idő után azért meg lehet unni, hogy mindig dolgoznod kell lovaglás közben és nincsenek olyan napok, amikor csak felpattansz lötyögni egy nehéz nap után.

Persze, megvan a csikónak a szépsége és ha komolyabb versenyző lennék szívesebben vinnék saját képzésű lovat. Viszont én hobbilovasként több szempontból is “ellenzem” a csikó dolgot.

A szakember egyébként akkor is szükséges ha értesz hozzá, mert vannak dolgok, amiket látni kell valakinek földről is + a hibáidat is kijavítja.

2021. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés mire szeretnéd? hobbira? versenyre? Edződ van? Igaz, amit itt írtak, nem mindegy, milyen szinten versenyzel. 11 év nem olyan rengeteg. Van valami tudásod a csikó betanításról? Másik probléma, hogy nem tudod kipróbálni. Nehéz úgy megmondani, milyen lesz nyereg alatt, összeilletek-e majd. Érdemesebb legalább alapszinten (jól) belovagoltat venni, azt kipróbálhatod, és utána gyakorlatilag mindent Te taníthatsz meg neki (persze edző kell) - mert nem csak a kora a lényeg, hanem a természete is. De fiatalnál nagyon ott kell lenni, ez igaz, mert kikérdez, elugrik stb, és türelmesnek kell lenni nagyon. Nagyon könnyű elrontani. Szóval tényleg csak akkor, ha abban találsz élvezetet, hogy taníthatod a lovat és van hozzá tudásod/segítőd. Ha laza terepeket mennél, esetleg hobbi ugranál,idomítgatnál inkább képzett lovat keress!
2021. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyers lovat csak akkor vegyél ha : szereted őket , van pénzed, értesz mindenhez , és van türelmed.
2021. ápr. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!