Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetésnél mindig kikezdi a...

Ügetésnél mindig kikezdi a fenekem a lovaglás, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 09:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyereggel hülyeség kezdeni, mert akkor utána a szájába kapaszkodik, ha nem tanulja meg az egyensúlyt. A lovaglónadrág sokat fog segíteni, ha elfogadod a tanácsom szerezz be egyet, és egy chaps nadrág is segíthet a problémán.


9-es vagyok.

2021. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy szégyen, hogy egyesek mennyire nem tisztelik itt az embert bizonyos beszólásaikkal. Ne törődj pl. 5-össel.
2021. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Hallod lehet ki fogsz röhögni, de ilyen esetekre "gyártottam" magamnak egy nadrágot. Ez a ló eléggé gerinces, szóval nem a legkényelmesebb még voltizspaddal se. Szóval vettem egy biciklis nadrágot, aminek az ülepe ki van párnázva és ragasztópisztollyal húztam rá ilyen hullámokat, meg rácsot. Tudom elég homemade, de baromi kényelmes és tapad ahol kell. Persze vannak rendes lovaglónadrágjaim is, de ez a kipárnázott nadrág egy álom, főleg ha nyeregben túrázunk 4-6 órát, akkor is díjazza az ember. Van, aki ezért furcsán nézett rám, de túlzottan nem érdekel.
2021. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
13-as ez tök jó ötlet.
2021. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%
Lovagló nadrág nélkül meg se közelítsd a lovardát.nyomd le a sarkad és húzd magadfelé a lovat.könyű ügetésnél meg ne huppany vissza hanem szépen ereszkedj.
2021. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15-ös nem a technikával van a problémája, és azzal sincs probléma, ha valakinek első körben nem telik lovaglónadrágra, a lovaglónadrág azért jobb, mert véd, ezért írtam, hogy lehet vennie kéne egyet, hanem valószínűleg csontosabb a ló, ugyanis szőrén lovagol, nem tudom ezt olvastad-e?


Nekem gyerekként nem tellett lovaglónadrágra, én melegítőben lovagoltam és nem volt ilyen problémám, de az is hozzátartozik, hogy nem szőrén tanítottak, de volt amikor szőrén is lovagoltunk, de nekem nem volt ilyen problémám. Mivel én ott segítettem lovaglásért cserébe, így szinte nem is tanítottak, amit tanultam azt magamtól tanultam, de olyan szintű volt, hogy el tudtam vinni a lovat 25 km-es szüretibe és vissza is tudtam hozni. De tudom, hogy gyakorlatilag nem tudtam igazán semmit a lovaglás technikai részéről. Később kezdtem el komolyabban foglalkozni vele edző segítségével, amikor volt rá pénzem, és ott teljesen szőrén kezdték az oktatást. Voltizs hevederrel és takaróval, és egyensúly gyakorlatokkal, amikor nyeregbe lovagoltunk már, akkor is tanügetésbe el kellett rúgni a vasat és fel kellett venni a vasat azaz a kengyelt,úgy hogy lazán volt a szár, volt hogy szár nélkül is meg kellet tudni csinálni.

Amíg volt pénzem lovagoltam is, most megint szünetet tartok, de még én is tudom, hogy ha magam felé húzom a lovat és nem adok testjelzés segítséget neki, akkor az egyenértékű a szájába kapaszkodással és nem a hátraléptetéssel. Az sem mindegy hogy ha hátraléptetésnél fordulni kell valamerre jobbra vagy balra, akkor hogy adod a segítséget.


A húzd magad felé a lovat, az egyenértékű, hogy kapaszkodjon a szájába, amit pont nem kéne csinálnia, arról nem is beszélve, ha hátra felé húzza a szárat az a hátraléptetés egyik jelzése, amihez még testjelzést is kéne adnia. Kezdőként első körben azt kell megtanulnia, hogy egyensúlyban legyen minden jármodban úgy, hogy ha elengedi is a szárat, akkor is lazán egyensúlyban van a lóval.


Szőrén tanügetésnél, amúgy is első amit mond az edző egy kezdőnek, hogy dőljön hátra, de legyen laza, de ne görcsösen szorítsa. De nem ez volt a kérdés, nem technikai problémák miatt van problémája a hátsójának, hanem valószínűleg, nem tesznek takarót a voltizs heveder alá, és csontosabb a ló, ahogy egyik válaszoló is írta.

2021. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
vegyél lovaglónadrágot, elég egy használt is már 1500tól lehet kapni jót facen. figyelj rá, hogy legyen egy plusz bőrréteg, a fenekénél és a térdénél
2021. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező, ha szerencséd van turiba is találsz lovaglónadrágot. Én nekem már sikerült egyszer turiba rányúlnom egyre, és csak 150 ft volt, de ettől függetlenül jó volt, igaz, hogy ennek csak a térdén volt duplavarrás, de ahogy írta 17-es manapság már olcsón is lehet használt de jó lovaglónadrágot venni.


Ha családban van aki ért varráshoz, akkor szabásminta alapján ti is el tudjátok készíteni, és akkor már úgy tudod alakítani, ahogy itt az egyik válaszoló írta az átalakított biciklis nadrágot.

2021. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!