Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Savós patairha gyulladás...

Savós patairha gyulladás kezelésére mik a tanácsok?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 6 éves kancám, sajnos (mint kiderült) savós patairha gyulladásban szenved. Először nem aggódtam, mert máskor is sántikált és csak az egyik első lába fájt. Mivel nincs megpatkolva, azt hittem, hogy csak letört a körme vagy belelépett valamibe, de aztán már elkezdett fájni mind a két első lába, majd már mind a négy. Ma látta állatorvos, 2 injekciót kapott(gyulladáscsökkentőt). Elvileg már nincs gyulladásba, de a mozgáshiány, lucerna és patkolás hiánya miatt alakult ki. Az orvos szerint lóbalzsamot kéne venni rá, hogy melegítse a csontok közötti ,,kocsonyás" részt, mert ha nem, akkor az megszilárdul és iszonyatosan fáj.

A kérdésem az volna, hogy -bár tudom, hogy az orvos melegítő hatású lóbalzsamot javasolt-, de több internetes oldalon olvastam, hogy inkább hűteni kellene, ilyesmiben tapasztaltabb lovasok mit tanácsolnának? (Ha lehet a bunkó, lekezelő emberek kíméljenek, normális és célravezető válaszokra vagyok kíváncsi)



2021. márc. 19. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azonnali lóbalzsam kezelés.

Ez el tarthat sokáig is ha nem sikerűl annyira. Ha fel teszed rá a lóbalzsamot alaposan tekerd le vele a lábát hogy ne menjen bele semmi nehogy esetleg megnyalja vagy valami vagy piszok bele mennyen.

2021. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha hűtöd az kárt tehet a lónak a lábában. Lehet hogy nem tud majd rendesen futni vagy csont fájdalmai lesznek ami nem jó dolog és nehezen lehet orvosolni.
2021. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Több mozgás (ha nincsenek fájdalmai), takarmányozásban törekedni a lehető legkevesebb cukorra és fehérjére. Emellett a gyógynövények is segítettek a mi esetünkben (a gyógyszerek miatt májregeneráló, méregtelenítő, ilyesmi).

Túlsúlyos semmiképp sem legyen. Kováccsal és orvossal konzultálva kaphat patkót (ezt csak, ha lement a gyulladás), patacipőt.

Egyébként a melegítésről még sosem hallottam, nekünk mindig hűteni kellett a patát.

A legfontosabb, hogy ne az legyen a legfontosabb, hogy a tüneteket kezeld, hanem hogy megszüntesd a kiváltó okot!

2021. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jaj ki hagytam a tekerninél, hogy mivel🤦🏼‍♀️ gondolom nyilvánvaló, hogy kötszerrel.
2021. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Az állatorvos 5 és fél éven keresztül tanulta a szakmáját utána nagy valószínűséggel tovább képzésekre járt lovakra specializálódva és nem is valószínű hogy ma kezdte a pályáját. Sok lovas állatorvos alapból tapasztalt lovas. Hallgass rá szerintem, nem csak úgy mondta a lóbalzsamot
2021. márc. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az a helyzet (amit kihagytam) hogy ma délután kinyújtott lábakkal feküdt szegény és csak szuszogott, így hagyta, hogy rendesen leszedjük a körmét, illetve bekentük a lábait valamilyen gyógynövényes gyulladáscsökkentő krémmel,de amikor felállt, akkor utána elvileg rosszabb lett a dolog, mert az első lábait behajlítva állt az istállóban, a hátsókra támaszkodva, attól féltem, hogy szegény eldől vagy elesik. Azelőtt nem csinált ilyet, és a krém melegítő hatású. Ez így jó lesz neki?
2021. márc. 19. 20:40
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Miért itt kérdezed az állatorvos helyett?
2021. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért mert az orvos melegítést javasolt, de több helyen olvastam, hogy inkább a hűtés lenne jobb, így már nem tudom mi volna a jobb megoldás.
2021. márc. 19. 20:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha rosszabbodik a helyzet ell kell altatni szegényt... De ez a végső megoldás. Tedd azt amit az orvos mondott szerintem mert nem hiába az. Az internet ahol láttad nem biztos jó forrás.
2021. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben. Bár szerintem (legalábbis nagyon remélem) helyre jön. Hálás vagyok a sok infóért.
2021. márc. 19. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!