Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Illik szólni arról, hogy...

Illik szólni arról, hogy rosszul lovagolja a lovat, mikor már megvették tőlünk?

Figyelt kérdés

Fél éve vettek tőlünk egy sportpónit. Régen az enyém volt, csak kinőttem. Teljesen automata kisló (volt), szeretett ugrani, símunkában is jólképzett volt. Helyes segítségekkel mindig gyönyörűen kereken ment, nem lehetett rá egy rossz szavam se. Egy 9 éves kislánynak vették meg aki most tanul ugrani. Én D, ugráshoz pálcás zablával lovagoltam (nem mindig fordult könnyen), de különösebb gondom nem volt vele. A kislány úgy, hogy még kezdő ugráson, ergo nem 100% az egyensúlya pessoával lovagolja felső és harmadik karikába van kötve a szár, ergo feszítő. Csak ugráshoz használja ezt, de látom a lovon, hogy nem tetszik neki, ugrások után beleránt a szájába. Múltkor beszéltünk az anyukájával és panaszkodott, hogy a ló egyre többször megáll, nincs kedve ugrani stb, kérdezett minket, hogy velünk is így volt-e. Anyukám mondta nekik, hogy ezt az edzővel beszéljék meg, amit mondjuk nem is értek miért nem mond nekik, hogy ez a zabla+gyerek+ló párosítás nem OK.

Legszívesebben én szólnék, hogy teljesen felesleges ide a feszítő erejű zabla, 10 évesen én is simán megfogtam a fent említett zablákkal. Na meg amúgy sem a szárba kell kapaszkodni. Anyukám szerint ne szóljak, mert már övüké a ló, de nekem rossz nézni ahogy lovagolja :s

Meg nem tudom mit szólna az anyja ha kioktatnám őket. Én se vagyok azért edző, vagy profi.


2021. máj. 7. 12:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
96%
Szerintem finoman lehetne jelezni, hogy te ezt és ezt így csináltad, nem volt gond :)
2021. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Hát tanácsot adhatnál, hogy láttad valami nem stimmel és szerinted hogyan is lehetne csinálni mert te is úgy csináltad anno a lóval.

Ezt nem gondolnám, hogy beleszólás lenne vagy bármi

2021. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Semmi közöd hozzá! Ha akarja, le is lőheti, az ÖVÉ.
2021. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
"Múltkor beszéltünk az anyukájával és panaszkodott, hogy a ló egyre többször megáll, nincs kedve ugrani stb, kérdezett minket, hogy velünk is így volt-e." - azaz MEGKÉRDEZETT. Erre teljesen nyugodtan válaszolhatod, hogy nem, és te ezt és ezt a felszerelést használtad. Ebben nincs semmi, amit zokon lehetne venni csak segítenél vele. Nem kötelező megfogadniuk a tanácsot, de ők kérdeztek, miért ne mondanád el a tapasztalataidat? A lónak is, a gyereknek is csak jót teszel vele, ha nekik is bejön. Egy próbát megér.
2021. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, csak nem akarom, hogy kioktatásnak vegyék. Főleg az anyuka olyan "mi mindent jól csinálunk" típus én meg végülis még részben magam is gyerek vagyok. Mondjuk az anyja nem lovagol....

Mikor próbálták a pónit, akkor is az én zablámmal lovagolta a kislány és teljesen normálisan ment, ezért is vették meg.

2021. máj. 7. 13:33
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
szerintem mondd meg nekik, ha ezzel megoldódik a probléma, akkor hálásak lesznek, akkor is, ha nem mondják
2021. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha kérik a tanácsod akkor természetesen mondd, de sajnos nekem is rá kellett jönnöm, hogy aki nem kér belőlem annak nem szabad mondani semmit.. meg tudlak érteni teljesen, ha picit is nyitottak a véleményedre óvatosan mondd el, de ha úgy érzed nagyon 'okosnak' gondolják magukat, nem tudsz mit csinálni...
2021. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk az edző előtt is le a kalappal... Jól ment a kisló, valamit változtatott, nem megy jól, de nem csinálná vissza semmiért sem... Nálunk is volt, hogy kipróbáltunk lovat más zablával, nem jött be, vissza az egész. Akinél meg bejött, annak örültünk.

Viszont neked tényleg csak akkor lehet szavad, ha valaki odamegy hozzád, hogy mi van. Akkor annyit elmondhatsz, hogy neked a másik zablával jól ment, nektek úgy volt kényelmes. Nem szólsz bele ezzel az ő dolgukba, elmondtad a te tapasztalatod, ha megfogadják, jó, ha nem, akkor más időpontban menj, mint a kislány.

2021. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Mondhatod nekik, hogy múltkor kérdezték tőletek, hogy mi lehet a baj, és eszedbe jutott, hogy csak a régi zablát szerette a ló, csak azzal szeretett dolgozni.
2021. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából lehet, hogy ezzel is szeretne, erről fogalmam sincs, mondom, én sosem lovagoltam ilyen erős zablával őt. A baj az, hogy a kislány, mikor leereszkedik a ló ugrásnál, mindig bele-bele kap a szájába. Nekem se volt tökéletes egyensúlyom mikor kezdtem, nem is ez a baj, csak akkor minek a kezébe ilyen zabla? :s

Majd így lehet megemlítem nekik, hogy velem nem volt ilyen baja, de én sosem használtam feszítős zablát.

2021. máj. 7. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!