Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kezdenek vágtázni?

Mikor kezdenek vágtázni?

Figyelt kérdés
Én már vágtázok, de az érdekelne, hogy átlagosan mikor kezdenek el vágtázni, milyen feladatokat kell tudni ahhoz hogy valaki elkezdjen vágtázni stb...

2021. máj. 12. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha már vágtáznál nem kérdeznéd... stabil ülés tanügetésben is, irányíthatóság, lovardai alakzatok ismerete, és a kéz függetlenítése a testtől.
2021. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De vágtázok csak nálam nagyon bonyolult volt mert 2x is lovardát váltottam rövid idő alatt...szval, de már vágtázok
2021. máj. 12. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Amíg az egyesúly nem stabil és készségszintű, addig futószáron se vágtáznak nem hogy lovardai alakzatba. Ahogy írta 1-es.
2021. máj. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Amíg nem tud valaki kengyel nélkül és kengyellel is kapaszkodás nélkül futószáron helyes lábtartással stabilan ügetni, addig csak álom a vágta. Ha ez megy, akkor futószáron gyakoroljuk először kengyel nélkül, majd kengyellel is, és ha ez is megy kapaszkodás nélkül, akkor lehet próbálni szabadon is (ha már megy a ló irányítása lépés-ügetésben). A vágtabeugratást is futószáron tanítom vagy körkarámban.

Általában aki szabadon tanulja a vágtát a 90%-a a ló szájába kapaszkodik és ha visszaültetem futószárra, hogy akkor most szár nélkül nézzük meg a dolgot, akkor pattognak, mint a gumilabda meg látszik, hogy instabilak.

Van ahol olyan szöveget hallottam, hogy azért nem vágtáztatnak futószáron, mert az rossz a lónak. Hát nehogy már 18-20m-es körön való pár perces munkába beleszakadjon.... Főleg, hogy a nagykör feladat is kb akkora (tudom 20m , de pályamérettől függően +-2-3m bőven belefér). A másik kedvenc kifogásom, hogy azért nem vágtáztatnak futószáron, mert akkor bakol a ló, könyörgöm az ilyen akkor nem való iskolalónak, vagy az oktatónak kéne megtanítania rá, hogy közlekedjen normálisan lovas alatt futószáron, mindhárom jármódban.

2021. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

4-es te hol okatatsz? Tudsz referenciát adni?

Szimpatikus amiket írsz. Csak érdekel, ha egyszer lesz pénzem lehet mennék hozzád tanulni.

2021. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez lovasoktatótól és lovardától függ. Például van egy lovarda a közelemben, ahol már a lovastáborokban is vágtázhatnak a full kezdők futószáron voltizs hevederrel.
2021. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Futószáron, hevederrel, akkor, ha stabil az ülés tanügetésben, futószár nélkül, ha biztos az irányítás ügetésben
2021. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!