Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy kis help!? Nem tudok...

Egy kis help!? Nem tudok vagtazni!!

Figyelt kérdés
Lassan 8 éve lovagolok és tudom hogy megdöbbentő de nem tudok vagtazni!! Ötödik lovardámat taposom, mert az eddigiekben szartak a fejemre és a vágtára. Most végre ennél a lovinál elkezdtünk vagtazni, de egyszerűen nem megy!! Csak dobál a nyereg, pattogok, (futoszaron vagyok a vágtával) kapaszodok mint állat és egy szenvedés az egesz mert értem hogy bármelyik pillanatban leesehetek. Szegeny edzőm adja a tanácsokat, de én nem tudom hogy lazuljak el mert ha ellazulok akkor azonnal érzem hogy elkezdek leesni :( ha a kezemmel próbálok engedni egy minimálisat, akkor rogton őrült módjára, 30 centiket pattogok fel :/ most azt fogjatok hinni hogy csak egy béna lovas vagyok és magáért beszél az a nyolc év ami alatt nem foglalkozott senki a vagtaval, mert nagyon rossz lovas vagyok de ez nem igaz mert barmit megcsinálok a lóval csak vagtazni ne kelljen. A videokon és a filmekben olyan magától értedődően és könnyen megy mindenkinek és egyszerűen nem megy, nem hiszem el hogy ilyen béna vagyok :((((( legyszi csak jóindulatú, segiteni akaró emberek írjanak mert a rosszindulatú, flegma emberek most nem jo helyen vannak
2021. jan. 1. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az kéne, hogy ne a kezeddel tarts magad, mert ez azt eredményezi, hogy megfeszülsz a nyeregben, és pattogni kezdesz, és ha bennedmarad ez, később a szárba is próbálsz majd belekapaszkodni. Próbálj meg egy kicsit hátradőlni, az ülőcsontodra helyezd a testsúlyod, ne dőlj be előre, mert úgy előreesik az egyensúlyod és megint pattogni fogsz. A kengyelben úgy helyezd el a lábad, hogy vágta közben ne essen bele/csússzon ki a kengyelből. Nyomd le a sarkad, ne pipában álljon a lábad. Nyisd a vállad, húzd ki magad, ne görbült be.


Remélem tudtam egy kicsit segíteni, sok sikert!

2021. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) tényleg nagyon fogok igyekezni hogy ne dőljek előre, mert szerintem is ez a legnagyobb probléma
2021. jan. 1. 11:38
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Milyen lovarda, először szőrén, voltizs hevederben kéne megtanítania az egyensulyozast vagtaban és csak utána nyereg, nyeregbe hosszabb ideig azt kéne gyakoroltatnia ügetésben a helyes tartást, aztán nyeregben kengyelt kirugod felveszed és stb.
2021. jan. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Elengedett kézzel is tudnod kell voltizs hevederben szőrén vágtázni, és csak utána kéne a nyeregben való gyakorlás, és különböző akrobata mozdulatokat is meg kéne tudnod csinálni minimum járásban, pl. mérleg formátumban térdelni a lovon, vagy ülés közben lefekszel a hátára és stb miközben megy a ló, ez az egyensúlyon kívül a bizalmat is fejleszti, mert rá mered bízni magad a lóra. 3-as vagyok.
2021. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Amugy az sem mindegy hogy hogy ugratja be vagtaba futószáron, és milyen tipusu ló, mert rövid vagtat nagyon kényelmes kiülni.
2021. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Ugye nem a lómániás 10 éves vagy?
2021. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbálj úgy menni futószáron az edződdel, hogy a belső kezeddel a hátsó nyeregkápát fogod. a külsővel az elülső kápát, és így mélyre engedve az ülésedet nyugodtan húzd bele a nyeregbe magad, amíg el nem tudsz lazulni, majd fokozatosan próbáld úgy fogni ezeket, hogy nem ezzel tartod magad, hanem a csípőd kiegyenlíti a ló mozgását. A németek alkalmazzák sokszor ezt a módszer, és köztudott hogy ott a mély ülést tanítják jobban. eleinte segíteni fog, profi lovasoknak sem árt néha ez. Arra kell figyelned, hogy a térded semmiképp ne húzd fel, és tudom hogy nehéz, de tényleg meg kell próbálnod fullosan ellazulni, mert másképp nem fog menni. És ne azon agyalj hogy szétvered-e a ló hátát a pattogásoddal, mert ezen is csak bestresszelsz és feszes leszel.
2021. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hatos, takarodjál már innen a francba, nem tudom milyen lelki betegséged van, de hogy minden lovas kérdésben a gyk-n lómániás 10 évest látsz, az súlyos probléma lehet
2021. jan. 1. 12:49
 9/15 A kérdező kommentje:
Hetes, koszonom a választ, meg mindenki másnak is a hatosokkal kívül :)
2021. jan. 1. 12:51
 10/15 A kérdező kommentje:
*hatoson
2021. jan. 1. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!