Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovaglás vagy díjugratás a...

Díjlovaglás vagy díjugratás a nehezebb?

Figyelt kérdés
Járok lovagolni, már vágtázok de mind1 ez nem lényeg. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a nehezebb? Én arra tippelek, hogy a díjlovaglás úgymond elméletben és a díjlovaglás gyakorlatban nehezebb. Persze ez lehet nem így van nem akarom semelyikre se azt mondani hogy könnyebb vagy nehezebb mert még egyiket se próbáltam, de majd később díjugratni szeretnék.

2021. máj. 30. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyenlő mindkettő, csak a szint nem mindegy. Például díjugrató rajtengedélying kérnek combravalót, a díjlovason nem. De magassabb szinten, olimpiai szinten mindkettő brutál nehéz elméletben és gyakorlatban is. Díjugratásnál pedig a legtöbben azt hiszik, ha a ló nem üt, akkor már jól ugrik, de ez nem így van.
2021. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő nagyon nehéz magas szinten, bár a rev tényleg díjlovason könnyebb
2021. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a díjlovaglás a nehezebb ha versenyezni szeretnél.

Sokkal több a döntő szempont mint a díjugratásban.


Díjlovaglásban pontoznak mindent, a feladat kivitelezését szépségét. Ha megugrik a ló vagy jól érzi magát már elrontottad az egész programot.


Míg a díjugratás ilyen szempontból "könnyebb" mert csak az időt és a hibapontokat nézik, a stílus lényegtelen mert ott csak az eredmény számít. Ha beleugrál a ló nem történik semmi, ha jól tudod korrigálni.



De ha a lovas szempontjából nézzük akkor a díjugratás lehet a nehezebb. Kiszámolni a távolságot, helyesen az akadályhoz lovagolni a lovat na meg persze fent maradni a lovon ugráskor.

Díjlovaglásnál meg tényleg csak szépen kell ülnöd (ezt ne úgy vegyed mintha egy nem lovas ember mondaná, hogy csak ülsz a lovon és ez nem sport mert nagyon is az).

És egy jól belovagolt ló finom segítségekre reagál, tehát ilyen téren a négyszögben kevesebb a munka meg az erőkifejtés lovas szempontjából. Persze otthon meg rengeteg munka és gyakorlás.


Remélem érthetően magyaráztam el a gondolatomat. Különböző szemszögekből nézve mindegyik nehezebb a másiknál.

2021. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3mas persze ott a díjugratásnál pl. olimpián nem nézik hogy szépen mész-e, csak hogy hibátlan és gyors-e, de ott már olyan technikás pályák vannak, amit nem lehet, csak profi lovaglással lovagolni, a csúcson lévő díjugratóknak a lovai síkmunkában szinte olyanok, mint egy középszinten idomított díjló, piruett meg ilyenek mennek (ha nem is olyan centi pontosan )
2021. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Belovaglás szempontjából viszont díjlovat nehezebb belovagolni
2021. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

KEdves 5ös!

Ha minőségre megyünk, akkor mindkettőt ugyanolyan nehéz.

2021. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 Szépségnél a ló ugró stílusára gondoltam. Vannak lovak akik magyon jól ugranak de borzalmas nézni. Esetleg csúnya a vágtája. Ezek gyakoriak a díjugratásnál, de nem is nézik ezeket igazából.

Gyakori "hiba" az is, hogy szűkebb kanyarba elmennek a vállukon ami szintén jó ronda díjlovas szemmel nézve de senkit se érdekel hisz nem ez a lényeg díjugratásban.

Tehát nem a szépségre mennek hanem a technikára, hogy minél jobb legyen az idő és a pálya.

2021. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő ugyanolyan nehéz, de mégis nagyon más. A díjugratás sokkal pörgősebb, erőt kell kifejteni, nagyon gyorsan gondolkozni, és pillanatoka alatt dönteni. A díjlovaglás pedig rettentőnagy figyelmet, pontosságot és koncentrációt igényel. A ló minden lépésének és rezzenésének tökéletesnek kell lennie, és ez nagyon megterhelő.
2021. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát mint #4.
2021. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!