Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanulás mellett mennyi időtök...

Tanulás mellett mennyi időtök jut a lovatokra?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének, azoktól akiknek van saját lovuk és mellette mondjuk gimnazisták vagy egyetemisták. Mennyi idő jut a tanulásra vagy a családra egy ló mellett? Csak érdeklődök, hogy érdemes-e belevágni a lótartásba?

2021. jan. 13. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nálam megfordul a kérdés:

Mennyi időm van a lovaglás mellett a tanulásra?

Napi 3-4 órát vagyok a lovaknál, heti 6-7 alkalommal.

2021. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megfordítanám én is, mint az első válaszoló :D

Viccet félretéve...


Erősebb gimi mellett, amíg otthon voltak a lovak addig problémás volt néha a dolog. Pl. télen mire végeztem az etetéssel, trágyaszedéssel (1-2 óra/nap) már besötétedett, úgyhogy kb. csak hétvégén ültem lóra. Viszont hétvégén se csak lovaglás volt, akkor jöttek a nagyobb munkák (bálahordás pl.), tehát hétvégente lovaglás (1-2 óra) + kötelező teendők (1-2 óra min.). Hétköznap, ha másnap nagyobb dolgozat volt, nekem akkor is ki kellett menni arra az 1-2 órára a lovakat lerendezni és megéreztem azért az időkiesést.


Amióta bértartásban vannak, nincs gond. Még télen is jut időm hétköznap lovagolni 1-2 órát. Ha dolgozat van másnap akkor meg simán megtehetem, hogy aznap nem megyek ki.


A családra húzósabb, tanulósabb időszakban csak akkor volt idő, ha kijöttek velem a lóhoz. :D De ez a ritkább (félév, év vége, érettségi), normál esetben -ha nem is hétköznap- de hétvégén jutott idő rájuk is mindig.


Egyetemről majd csak szeptembertől tudok nyilatkozni.

2021. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érdemes-e belevágni, az attól függ, milyen egyetemre mész.

Gimi alatt simán lett volna időm lóra, akár otthon tartottam volna, akár bérben. Viszonylag korán végzel. Mi mindig először lovagoltunk, főleg télen, utána a munka, mondván trágyázni lámpafény mellett is lehet. Erős gimibe jártam, de a tanulást mindig meg lehetett oldani. Voltak olyan napok, hogy nem lovagoltam, hanem inkább a tankönyvek fölött ültem, de szerintem ez majdnem minden lótartónál így van, hogy vannak napok, amikor kimarad a lovazás része...

Gimi után voltam olyan elvetemült, hogy osztatlan tanárira mentem. Hát... van, hogy miután végzek, magamnak sincs kedvem vacsorát csinálni a koliban, nem hogy még állatokat ellátni, ne adj isten lóra ülni :D. Nyilván ez az én lustaságom is valamilyen szinten, de vannak olyan szakok, ahol egyszerűen nincs se kapacitásod se életledved lovat tartani. Meg ugye a kollégium - hétköznaponként nem vagyok otthon, sőt van hogy hétvégén se. Ha ilyesmi szak mellett döntesz, mint az orvosi/tanári és szeretnél minimális szociális életet élni, akkor inkább egyetem után tarts otthon lovat. Nem lehetetlen, de nagyon fárasztó.

Nekem ugyan nincs saját lovam, de a húgomnak van és látom mennyi örömöt ad neki, még ha sokszor nehéz is vele, vagy macerás az ellátása. No meg így, hogy otthon van, a szülők is rengeteget segítenek a munkában (már ha a szüleiddel laksz :D), így nem hárul minden feladat rád. Csak hogy konkrét példát említsek, hiába húgom lovagol, szinte soha nem ő trágyáz, mert apu szerint bénán csinálja és rossz nézni, ahogy szerencsétlenkedik a lapáttal. Az etetés az ő reszortja, amit suliidőben reggelente szintén apa csinál, hugica csak esténként etet, illetve hétvégente meg szünidőben. Ha bértartásban van, akkor általában ellátják a lovat - elvégre ezért is fizetsz.

Igazából diákként egész jól belefér az otthoni lótartás, ha könnyebb szakot választasz, akkor egyetem mellett is - kollégium mellett viszont számolni kell azzal, hogy a hétköznapok kiesnek majd, vagy viszed bértartásba egyetem mellett is. Otthon nehezen kivitelezhető egy kivilágított karám, vagy fedeles, de ha bérbe van a lovad, és ezek a feltételek adottak, akkor az idő/időjárás nem akadály, és csak a te energiakapacitásodon meg ugye a pénztárcádon múlik, hogy tartasz-e lovat.

Családra nálunk mindig maradt idő, karácsonykor nyilván pihenő volt a lovalnak, de sosem kerültünk olyan szituációba, hogy az állatok miatt le kellett volna mondani valami közös programot. Sőt, még rövid, pár napos nyaralásokra is el tudunk menni, olyankor a szomszéd vagy a család barátai etetnek.

Szerintem nem csak a ló, hanem minden háziállat több örömet ad, mint amennyi bosszúságot, főfeg ha Te szeretnéd, hogy legyen. Saját példánkon látom, hogy minden egyes "kidobott" forint és izzadságcsepp megéri, mert rengeteg élménnyel gazdagodik vele mindenki :)

2021. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
minek ezeknek olyan sok idő ? :D adsz kajat nekik aztan elvannak azok, ez az en velemenyem 6 loval az udvarba
2021. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, négyes.
2021. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg első éves egyetemista vagyok. Pesten járok egyetemre, a lovam pedig otthon van ami két óra vonattal. Bértartásban tartjuk egy lovardában ahol biztosítva van neki folyamatosan legelő,karám így ha véletlen nem tudok kimenni több napon keresztül hozzá az sem jelent gondot mert van mozgási lehetősége. Ezen kívül ha végleg nem tudom megoldani akkor egy barátnőm lelovagolja nekem. Eddig egyébként kevésszer kellett igénybe vennem, általában meg tudtam oldani hogy tanulás mellett legyen időm a lovamra. Nyilván ha bértartásban van a ló az etetést, trágyázást, ilyesmiket nem neked kell megcsinálni így erre nem kell időt fordítani. Szerintem ha igazán akarod és ehhez igazítod az órarendedet akkor teljes mértékben megoldható a dolog. Ja és ezt úgy írom hogy az online oktatás előtt is meg tudtam oldani :)
2021. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Nekem suli mellett ( ami 8tol 16ig van) van napi 9 lovam. Minden nap megyek lovagolni uh nagyon kell gigyelnem az orakon h ne legyen baj a hazival. Irrealissen hangzik a 9 lo de abbol 3 at lovagolok, 3 at futoszarazok es 3 at jaratogepbe rakok.

Azt h Mikor erek haza, azt inkabb meg se kerdezzetek😃

2021. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
*😂
2021. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 7est meg a 8 ast(feltételezem ugyan az a felhasználó irta) miert kellett lepontozni?!

Bocsi a helyesiraser de gyorsan irok es ezert ilyan szar

2021. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!