Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elmegy kifelé a vállán?

Elmegy kifelé a vállán?

Figyelt kérdés

Ha nagy karámban vagyunk és nagy hely van, jobb kézen ügetek vele, elkezd balra vállazni nagy körön. Ilyenkor próbálok a külső csizmával korrigálni, viszont vágtában nem igazán sikerül. Mit csináljak másképp?

Az edzőm azt mondta, hogy több csizma, több hajlítás. Viszont úgy érzem, hogy minél jobban meghajlítom befelé, annál jobban vállazik kifelé.


2021. jún. 2. 09:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván végigolvastam az egész válaszod. Nem értek vele egyet, de ezzel nincs semmi gond.
2021. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 6os! Szerintem igaza van a 7esnek. Az a helyzet, hogy hobbi lovaglásnál beválhat amit az edződ mond, de igazi lovaglásnál nagy baromság, már bocsi.. eleve azt írtad, hogy a belső szár (jó erősen) megtart. Ezután már szinte tökmindegy mit írsz, mert ezt eleve nem szabad csinálni.
2021. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Oké elnézést hogy rosszat írtam, vagy valaki nem ért vele egyet, nem versenyzrk, hanem "csak" hobbi lovagolok és nem értem, hogy a hobbi lovaglásnál mért lenne elég ha valami nem helyes. Attól mert az ember nem versenyzik attól még jól kell tudnia lovagolni.És még1x bocsi hogy rosszat írtam, de egyébként azon kívűl hogy nem jó az hogy a belső szárat megtartom a többi amit írtam az jó? (és egyébként szerintem a hobbi lovaglás is "rendes" lovaglás kedves 12es)
2021. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. Megpróbálok neked mindent tisztán megfogalmazni, mindenre válaszolni, szólj ha valami nem tiszta.

Szerintem a hobbi lovaglásnál is helyesen kéne megtanulni lovagolni, de ez nem lépett érvénybe eddig, kevés a kivétel. Hogy miért? Azért, mert hobbizás közben nem kérünk olyan idomítottságot igénylő feladatot a lótól, és a hobbi lovas szemét gyakran átveri a ló. Tehát például lehet, hogy azt látja a lovas, hogy azon a vonalon lovagolta a kört a ló amin szerette volna, és elégedett, de egy szakmabeli fogja a fejét a hibákon, amiket alapvetően tényleg nehéz észrevenni, viszont ellehetetlenítik a komolyabb munkát. Nem akartam lealacsonyítani a hobbi lovasokat, ezz a megnevezést azokra használom, akik akár versenyeznek is, de nem okszerűen lovagolnak, csak próbálkoznak szépen ülni, de hiába ül szépen, ha közben a lóra nincs tényleges befolyással. Akinek nem inge, ne vegye magára.


Hogy jó-e a többi, amit írtál? Nos, nekem az egész kicsit zavaros volt mondatszerkezetileg, ezért kérlek javíts ki, ha valamit nem úgy gondoltál ahogy értelmezek, és arról is majd mondok véleményt akkor.


' Bal csizma odazár, jobb csizma léptet előre. Testsújt jobbra terheled, "

A testúlyt nem kell nagyon átterhelgetni, hacsak nincs valami komolyabb feladat (pl. Ugrásváltás akadály felett). Az, hogy zár és léptet kicsit kétértelmű fogalmak. Abban igazad van, hogy alap esetben a belső csizma kell legyen az előrehajtó segítség, ezt szerintem így értetted és ez tök oké. A külső 'zár' félreérthetőnek tűnik. Ilyenkor fontos lenne leírni, hogy a külső csizmát hátrébb érdemes venni ahhoz, hogy megtartsa a ló farát, és emellett reakciótól függő erőséggel, akár ténylegesen erősen kell odazárni. A vállat a külső szár kell megtartsa, ezt érdemes lehet akár kissé megemelni hozzá. Egyszóval valamit leírtál, de a megfogalmazásod nem pontos, és ha a levesből kihagyunk pár összetevőt már nem olyan lesz a végeredmény.


"a pálcát vedd át a külső kezedbe és a vállát pöccintsd meg vele erre valószínű reagálni fog."

Nem jövök elő a ne pálcázd a lovat soha dumával, mert nem így van, valamikor igenis helyére kell tenni a dolgokat a ló fejében, persze igyekszünk elkerülni az erőszakot (ez volt a bevezetés).

Egy pöccintés egyáltalán nem számít erősnek, viszont ha csinálunk valamit, akkor helyesen tegyük. Ha belegondolsz, mire csinálja a ló a 'hisztit'? Hát persze hogy a csizmára, hisz a combravalóra sem volt hajlandó ellépni. A pálcával nem a vállat pöcögtesd, mert nem fogsz vele sokra menni. Csizma mögött kell odaérinteni, majd ha nem reagál rá fokozatosan erősebben kell odacsípni. Ilyenkor jön a probléma: de ha a külső szárat erősebben fogva megtartom a vállát, hogy nyúlok le a pálcával a külső oldalon? Kérem szépen a megoldás helyzetfüggő. Van olyan eset, amikor egy kézbe (a belsőbe) össze tudjuk fogni a szárakat, azzal meg tudjuk tartani a külsőt is, de van amikor nem ilyen egyszerű a helyzet. Megoldás lehet a hosszú, idomítópálca, amivel nem kell hátranyúlni, viszont ott előfordulhat, hogy a lovas a kezével a pálcahasználat miatt beleránt a szárba. A legideálisabb megoldás, ha a lovasnak olyan erős a csizmája, hogy a ló külső farát képes vele megtartani, illetve ha olyan szinten van már a lovas, hogy tudjon normálisan sarkantyút használni, és azt csak akkor odatenni a ló oldalához, amikor kell, az edzés során semmikor máskor.


"Ha csak egy kicsit is nem ki egy nagyon nagyon picit engedj a száron, mert lehet hogy belefeszül és ha te engedsz ő is(ez nem biztos hogy sikerülni fog de néhány lónál beválik)"

Hát próbálom értelmezni. Van olyan eset, amikor még jól is jöhet ez a módszer, mert a ló nem tud mire ráfogni, meglepődig és továbbfordul. Viszont hosszútávon nem lehet ezt használni. Ha a ló azt tanulja meg, hogy befeszülésre engedsz neki, akkor te alkalmazkodsz hozzá, és megtanulja, hogy csak be kell feszüljön és te már engedsz is. Okos állat ló, minden lovashibát, az ülésed bármely rését megtanulhatja kihasználni.


Remélem jól értelmeztem amit írtál, és képes voltam kielégítő választ adni neked. :)

2021. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
12 vagyok. Jó persze én sem akarom lealacsonyítani a hobbilovasokat, de kicsit mégis. Hogy miért? Mert a hobbi szóban eleve benne van: a saját szórakozásából lovagol. Szórakozás közben pedig gyakran felejt el az ember koncentrálni a fontos részletekre, így nem is igazán tud egyik sem igazán lovagolni, mert ha egyszer meg is tanul, utána elfelejti... Nyilván van kivétel, de én még nem találkoztam vele
2021. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok azthiszem. A pálcás dologba kicsit még ínék vakamit.Nyilván az illető aki feltette a kérdést még nem elég gyakorlott ahhoz, hogy sarkantyút használjon, a csizmája valószínű nem olyan erős tehát ezzel nem tudja irányítani a lovat, ezért tette fel a kérdést ugyebár. A száras résznél kicsit rosszul fogalmaztam ,mert valahogy úgy gondoltam, hogyha a lovas nagyon húza a száját akkor belefeszül és vannak lovak amik nem szeretnek rövid száron dolgozni, vagy ha nagyon húzzák a szájukat. Egyébként köszönöm a választ nagyon érthetően elmagyaráztad. A hobbilovaglásról: Szerintem minden olyan lovast aki nem versenyzik, hobbi lovasnak nevezzük. Ennek két véglete van: a kislány akinek van egy lova mert az apja vett egyet, heti max 1x kimegy hozzá és ennyi, nemtud semmit a lovakról a lovaglásról. A másik aki pl azért nem versenyzik mert nem teheti meg vagy egyszerűen nem szeretne, de heti 5x-6x kimegy a lovához, lelovagolja, lemozgatja, jár eddzőhöz és nem mondom, hogy profi díjlovas vagy díjugrató feladatokat csinál de földről is dolgozik a lovával és neki az a fontos hogy jó kapcsolata legyen a lóval, szőrén nyakmaddzagban vágtázzon egy mezőn és nem az hogy minden héten versenyekre járjon(én mind a két félt nagyon tisztelem, ha a lovat rendesen lovagolják és törődnek a lóval) :)
2021. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
16. Persze, érthető így a te szempontod is a hobbilovaglásról. Én ha így nézem azokat is belesorolnám amúgy, akik versenyeznek, de nem megélhetési szinten, csak szórakozásból néha. De alapvetően egyet tudok veled érteni, és nagyon szeretem a hobbilovaglás minőségi és jobb fajtáit, jó látni amikor a lovasnak tényleg jó kapcsolata tud lenni a lóval és nem csúszik el nagyon a kommunikáció kettőjük között. Mert sajnos rengeteg hobbi és versenyző lovasnál is látom, hogy nem tiszta a kommunikáció, és ezért nem kiegyensúlyozott a ló, és természetesen a ló állapota a legfontosabb.
2021. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Ma nagykoron ugy elrohant velem jobb kezen, hogy orom volt nezni. Az istenert sem akart nagy koron maradni, fogta magat es mint az orult elrohant a lovarda masik vegebe, azt hittem nem maradok a hatan. Mar amint elkezdtem lekerni a fejet, hogy tamaszkodjon, rogton beugrott vagtaba es, mint az okor ugy ment keresztbe-at mindenen. Akkor kint teljes lovardan, kulso jarason vagtaztam vele, ott nem kocsogoskodott, de utana se birtam vele nagy kort csinalni. Bal kezre egesz vallalhato volt a vagta a legelejen, bal kezre kezdtem, ott inkabb az volt a problema, hogy folyamatosan visszaesett ugetesbe, de koron maradt, nem rohant el. A jobb kez meg egyszeruen katasztrofa volt. Nagyon csalodott vagyok.
2021. jún. 8. 21:16
 19/29 A kérdező kommentje:
Haromszor-negyszer ezt megcsinalta velem, aztan belefaradtam, meg a gyomrom is felfordult...
2021. jún. 8. 21:18
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te szintedhez való a ló! Ha az edződ ezt nem látja, nem korrigálja, válts edzőt, ennek így nem lesz jó vége! Az edződnek kéne megmondania mit hogyan csinálj ahhoz, hogy a probléma megoldódjon, ott helyben. Ha hetek óta fennáll a probléma, az gond! Válts helyet
2021. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!