Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elmegy kifelé a vállán?

Elmegy kifelé a vállán?

Figyelt kérdés

Ha nagy karámban vagyunk és nagy hely van, jobb kézen ügetek vele, elkezd balra vállazni nagy körön. Ilyenkor próbálok a külső csizmával korrigálni, viszont vágtában nem igazán sikerül. Mit csináljak másképp?

Az edzőm azt mondta, hogy több csizma, több hajlítás. Viszont úgy érzem, hogy minél jobban meghajlítom befelé, annál jobban vállazik kifelé.


2021. jún. 2. 09:48
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Vegig ott volt velem az edzo, mondta mit csinaljak. Azt mondta, hogy jobban szarra kene lovagolnom, jobban kene tamaszkodnia, jobban megkeme hajlitanom, de valahogy nem megy ennel jobban.
2021. jún. 8. 22:15
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem edzősködés, hogy nem magyaráz. Ha azt akarod, hogy a tanítványod ne engedje ki a vállán a lovat, először meg kéne tanítani neki, el kéne magyarázni hogyan csinálja. Ha az edződ el tudná mondani a megoldást, akkor edzés végére megoldódott volna a probléma. Ha pedig a ló nem elég képzett hozzá, akkor neki kéne megtanítania neki.
2021. jún. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Korábban azt mondta, hogy ez a ló nagyon hajlamos vállazni és a lovas minden gyengeségét kihasználja. A nagyon kezdő lovasok alatt rángatja előre a fejét, volt akit sikerült is előre rántania, le magáról.

Magyarázott is közben, hogy mikor mit csináljak. Ezt az elrohanását azzal magyarázta elsősorban, hogy "egyedül volt hagyva a ló", nem kötöttem le eléggé a gondolatait, nem foglalkoztattam minden pillanatban és saját döntéseket hozott, elindult a kijárat felé. Azt azért hozzá kell tenni, hogy egész nap ment mert délelőtt vizsga volt délután pedig szintén volt minimum 3 lovasa, ez már eléggé későn történt, akkor már órák óta kint volt, éhes volt, pisilnie kellett, az edző szerint elfáradt, unta, elege volt, kajaidő is volt, azért ökörködött már. Ügetésben nagyon szépen ment, szépen támaszkodott, nagy körön is voltak jó pillanatai ügetésben, de vágtában valahogy nem bírom irányítani ilyen módon. Minél erősebben adom a segítségeket, annál jobban megindul, ha húzom a szárat, gyorsít. A pálcával meg óvatosan kell bánni, valószínű nagyon verték az előző helyén, mert a legkisebb pálcától is megugrik, fél tőle. Ezért azt szoktam, hogy a csizmámra csapok, kicsit összeszedi magát tőle, de nem ugrik ki alólam ijedtében.

2021. jún. 9. 07:16
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez így már jobban hangzik. De nem kifogás, hogy az edzőnek minden baja van, nincs kapacitása rád. Tutod miért? Mert 2-3 alkommal még oké, de ez a probléma több hete áll fent! Egy ilyen probléma jobb helyeken 2-3 nap/edzés alatt minimum megoldódik, ha nem azonnal az edzés végére.
2021. jún. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Egyébként én is érzem valamiért, hogy ha jobb kézre megyek, ügetek, vágtázok, az az oldalam gyengébb nekem is, kényelmetlenebb, nem esik kezemre semmi. Múltkor a fedett karámban futószárazott velem, nyüstölt egész edzés alatt, ott akkor minden jól ment, de meg sem próbáltam nagy körön vágtázni, eszembe sem volt, nem tudom ott mit csinált volna a ló, de a fedettben általában észnél szokott lenni.

Most egy másik lovat akar majd egy alkalomra alám, aki nem "köcsög", hogy ráérezzek jobban, hogy mit is kéne csinálnom, mit kéne a lónak csinálnia, mit kéne éreznem.

2021. jún. 9. 07:42
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Bírom, hogy úgy válaszolsz, mintha el sem olvastad volna, amit a 24es írt :D

Pedig igaza van, nem kéne tagadásban élni. Mindenki elfogult az aktuális edzője iránt, pedig ezzel óvatosan kéne bánni

2021. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

De elolvastam.


Az edzőm azt mondta, hogy a külső szárat tartsam meg, fordulásnál ne toljam előre külső kezem, erre már egész megtanultam figyelni. Ha folyamatosan nagy körön megyek, akkor ütemesen hajlítgassam. Belső láb köré kell hajlítani a lovat (a másik edző pont az ellenkezőjét mondja egyébként, ahogy hallottam, hogy órát tart), ha körön vagyok, akkor is a belső csizma a domináns, ha nagyon kifele megy, akkor szoktam a külsővel is jelezni neki, hogy itt a határ, ügetésben még reagál is rá. Ügetésben minden leülésnél zárjam a csizmát, minden felállásnál mozdítsam a belső szárat. Próbáljam minél mélyebbre csalogatni a fejét, hogy ellazuljon és átengedő legyen, száron menjen. Ha ellenszegül, akkor csizma, pálca. Tartsam a lendületet, dinamikusan menjen a ló, mert akkor neki is könnyebb a dolga. Vágtában pedig szintén minél jobban támaszkodjon és minél jobban hajlítsam meg, belső csizmával pedig hajtsam.

Azt is mondta, hogy ha az elején lezongoráztuk volna ezt a lóval, akkor vágtában nem próbálkozik be így nálam, mert én nem vettem észre, de az edző látta a lovaglás közepénél, hogy feszegeti a határait a ló velem szemben, olyankor szólt, hogy pálca, de én nem éreztem szükségesnek, igazából nem is éreztem, hogy bármi probléma lenne.

Jókat mondott egyébként? A végére már feladtam, nem is akartam próbálkozni, nem akartam, hogy újra és újra elrohanjon velem addig, amíg tényleg le nem esek. Bár már eleve úgy is indultam neki a nagy körös vágtának, hogy el fog velem rohanni. Azt mondta, hogy ezt is simán megérezte a ló.

2021. jún. 9. 09:00
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezek már sokkal jobban hangzanak!! Sok sikert!
2021. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Egy másik lovon lovagoltam tegnap, vele minden szuper volt. Nagy körön vágtáztam is vele, nem akart elrohanni, nem akart elmenni a vállán, nem köcsögösködött velem, nagyon szépen támaszkodott. Nagyon jó volt, de borzasztó hamar el is fáradtam rajta, kicsit dinamikusabb ló.

Azt mondta az edzőm, hogy az előző lovat felejtsem el pont ezért, mert ő sunyi és nem egy őszinte ló, nem tudok rajta fejlődni, a segítségeket sem tudom rajta megtanulni normálisan.

2021. jún. 16. 07:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!